• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Když odstoupíš, můžeš zjistit, že o 5 metrů vedle byla vrátka.
    (To je ale pěkná metafora.)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: No vždyť taky, co všechno zajímavé se asi může dít za tou zdí, kdo by odolal provrtat si tam alespoň malý otvor, aby do té kouzelné zahrady nahlédl. ... Ostatně, přeci byste to nechtěli obcházet. :-))))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Řekla bych tak:
    Usilovný člověk, hnaný zájmem o věc, věnuje této věci více času než čemukoliv jinému. Přesto to nemusí být dost; může chybět právě to "odstoupení", procházka jinou cestičkou k témuž cíli - ne napřímo, ne urputně skrz zeď.
    A to je těžké - přestat vrtat do zdi a jít na procházku :)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Neni nic jako 'zivot'. Jsou jenom male pribehy, konkretni rozhodnuti, rozcesti a cesticky parkem ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: Těžko to realizovat u života samého :-)

    Ovšem metoda může být špatná.
    Snaživé memorování například nezaručuje pochopení.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Kdyz se snazim, az u toho plazim jazyk, a prece se nesnazim dost, asi to znamena, ze bych mel zacit delat neco jineho. Pryc s Foltyny.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KENNAZ: Čím jsem starší, tím častěji si uvědomuju společnou existenci obou možností.
    Ano, řekla bych, že platí A i B.
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    NATASHA:

    i když se můžu přetrhnout, občas to výsledky nepřináší....pak mám problém - asi se mám nučit ne vždy se tak trhat ;-))

    + si jako kontrapříklad dovolím malý citát: "....a když se snažím, až u toho plazím jazyk, neznamená to ještě, že se snažím dost ...."
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    SHEEN:

    já taky ;-)

    přidala bych znovuzačlenění se do pracovního procesu po mateřské - najednou ti bych raději ten čas trávila s dětma, vše, co mi vadilo mi chybí a co mi chybělo mne jaxi (vzdor očekávání ;-)) zrovna 2x nenaplňuje :-( přešlo mě to tak po 14 dnech :-)
    umět se těšit z toho, co zrovna je, je velké umění a kdo jej nedostal darem do vínku, učí se mu obvykle pracně a dlouho..... a když už to vypadá, že jakž-takž pokročil, přijde nová situace, co jej vyvede z omylu "-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: K mateřské se vyjadřovat nemůžu, jasně. Ona banalita jaksi útočí denně, třeba dny míjejícími pomíjivou prací...a o minuty "svého" světa v dospělosti stále bojujeme.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: Jsou situace, kdy máš na výběr a záleží na tobě, jestli příležitost uchopíš nebo ne, ale jsou i takové, kdy to prostě nejde. Nedá se říct, že by to byla menší pestrost života, on je pestrý, ale ta situace pro tebe není tak lákavá jako by byla jiná. Pak je hodně důležité umět si najít v té každodennosti tu krásu, která je tam skrytá, a těšit se z každé drobnosti.

    Jsem typem člověka, který s tím má prostě problém. Takový klasický příklad je odchod ženy na mateřskou, najednou se vše, na co byla zvyklá, ztratí a nemá tu možnost to žít tak intenzivně, jak by ráda, za to si musí najít krásu i v tom, co do té doby třeba nenáviděla, např. domácí práce. Ale existují spousty podobných situací a v řadě případů i mnohem úmornějších a beznadějnějších.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SHEEN: Není to jedno, pokud si (jako já) myslíš, že za míru zajímavosti života je odpovědný člověk sám...
    Když nad tím přemýšlím: když se můžu přetrhnout, výsledky to obvykle přináší. Problém je, když se nepřetrhnu :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Život, bůh, existence, vesmír ... a není to jedno? Pravda, trošku jsem zanedbala rody, když jsem ten fakt označila jako ON. Ale přeci jen bych nerada se uchylovala k pomnožení zájmen a názvů typu já/my/Gaia. To se pak píše poněkud komplikovaně. :-D
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ale jo, jen mě pobavilo to zosobnění života.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: To se ti ještě nestalo, že s emůžeš přetrhnout, ale je ti to úplně k ničemu? :-)))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    "on ten život jaksi nic"

    :---p
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SNOP: To je totiž tak, že někdo prostě má ten život obyčejný, třeba si v té době prostě nemůže vybrat jiný a tak se utápí ve snech o tom, jaký pestrý život by chtěl a pořád na tom lpí, že takový život chce a on ten život jaksi nic, nereaguje na to a předkládá mu běžné starosti a radosti, kterých si takový člověk neváží. Tak se zbytečně trápí, prestože by mohl v tom svém obyčejném životě najít spoustu krásných věcí, kdyby neměl hlavu někde v oblacích.
    SNOP
    SNOP --- ---
    SHEEN: To nechapu... to je presne, proc na tom lpet, ne?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SETEC: Možná to bude znít divně, ale ono je někdy taky třeba nelpět na té pestrosti a umět přožít právě to každodenní jakoby to tu bylo poprvé naposledy.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SETEC: Sám se život neudělá :) To zajímavé....tak především člověk musí mít chuť vůbec něco zajímavého prožívat...a pak to usnadnit spoluprací. Iniciativou.
    A neztratit dětský úžas! Velmi důležité.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam