• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Tamas není dobrá cesta.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SITTING_BULL: To je pěkný, že ses přišel podívat :) Nevím, neznám, nemyslím může být docela uklidňující stav - pokud člověk není Tvůj zaměstnavatel.
    Zatím občas nějaké písmenko přibude, ale vzhledem k blížícím se dvěma tisíců příspěvků nejspíš brzo nějaká opravdu zmizí v rámci autohygieny nyxu.
    SITTING_BULL
    SITTING_BULL --- ---
    Po více jak roce vás všechny zdravím a přeji příjemné léto.

    K tématu danému mnoho nepovím neb nevím, neznám a hlavně nemyslím. Budu tedy jen tiše sledovat mizející písmenka diskutujících. c):o)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Neverim jim v tom, co mam delat, pouze v tom, jak me vidi.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    SNOP: i kdyz te jini presvedcuji o opaku? :-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    PARAZIT: no , neříkám že je to prdel, ale je to , v tuto chvíli pro mě způsob, jak se za některé své programy nepranýřovat.
    Jak prostě se skze "imaginární" dítě dobírat věcí, či srdce, či pravdy či kulovýho.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Praktikuji pristup, ze jsem ten posledni, komu bych mel verit v hodnoceni sama sebe.
    PARAZIT
    PARAZIT --- ---
    NATASHA: Jo souhlas... řikal jsem si vždycky, že skepse sama k sobě je velice dobrá, protože člověk sám na sebe hledí kriticky a nezaujatě a pak jsem zjistil, že to pravda neni, že člověk na sebe hledí zaujatě, ale naopak... zas se vidí příliš černě
    Asi nejlepší je ten zatracenej vnitřní dialog vypnout no, ale jednoduchý to fakt neni.
    MEDVIDEK: To jsem taky dělal... jenže ono i z toho já se pak stane druhé dítě...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ovšem i dítěti je třeba někdy zatnout tipec, Medvídku :-)
    Samozřejmě, záleží na míře, s jakou se do Tvého vědomí mísí.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    NATASHA: V okamžiku , když přijde hodnotící já. Můžu ještě použít metodu tzv. dítě a já. Poslední dobou ji zkouším aplikovat na sobě.
    Každodenně sklouzávám do svým přesvědčení nebo programů. Děcko , zde
    vzteklé, hysterické, oprávněné atp. no prostě máme spolu dohodu...ono zlobí a já jsem tady , abych ho přijala, pohladila či soucitně vyslechla.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    PARAZIT: Vynést sám sebe nad svůj život a koukat na něj z ptačí perspektivy je jedna z nejtěžších věcí

    Ono to hlavně nikdy není úplně, vnímající já je stále stejné, na tom "šlahounu" od sebe pořád visíš celou vahou. Ale dá se odmyslet (zavřít) hodnotící já, dá se odtáhnout závoj přikrášlování. Není to tedy moc sympatické - a člověku hrozí sklouznutí do druhé možnosti (sebeodcizení, sebezavržení). Ale i do té míry, jak se to povede, je to praktická věc. Například jako protipyšní terapie. Nebo pro realističtější nahlédnutí možností - co se dá stihnout, co se dá zvládnout. Dobrá pomoc pro lidi skeptické i pro přehnané optimisty.
    PARAZIT
    PARAZIT --- ---
    NATASHA: Vynést sám sebe nad svůj život a koukat na něj z ptačí perspektivy je jedna z nejtěžších věcí...
    NATASHA: To mi připomíná, jak jsme kdesi přelejzali plot a já stál pod kámošem co přelejzal ty vrátka a když byl na nich, napadlo mě vzít za jejich kliku a voni byly otevřený:)...
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    SNOP: presne :-)


    NATASHA: taky presne :-)

    cili zas mame oboji , A i B ......ted uz jen to C:-)

    .......aaaaaa-ha. k C jsem se prokousala o něcö výše...... opravdu pjěkná meta4a - ona tam ta vrátka obvykle bývají - obvykle viditelná až z toho odstupu.....
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: Neco na ten zpusob pravil onen prislovecny ucitel wushu onomu prislovecnemu zaku, co chtel cvicit s trikrate vetsim usilim, nez ostatni.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    :-)))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Když odstoupíš, můžeš zjistit, že o 5 metrů vedle byla vrátka.
    (To je ale pěkná metafora.)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    NATASHA: No vždyť taky, co všechno zajímavé se asi může dít za tou zdí, kdo by odolal provrtat si tam alespoň malý otvor, aby do té kouzelné zahrady nahlédl. ... Ostatně, přeci byste to nechtěli obcházet. :-))))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Řekla bych tak:
    Usilovný člověk, hnaný zájmem o věc, věnuje této věci více času než čemukoliv jinému. Přesto to nemusí být dost; může chybět právě to "odstoupení", procházka jinou cestičkou k témuž cíli - ne napřímo, ne urputně skrz zeď.
    A to je těžké - přestat vrtat do zdi a jít na procházku :)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Neni nic jako 'zivot'. Jsou jenom male pribehy, konkretni rozhodnuti, rozcesti a cesticky parkem ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: Těžko to realizovat u života samého :-)

    Ovšem metoda může být špatná.
    Snaživé memorování například nezaručuje pochopení.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam