• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    rozbalit záhlaví
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: jak tomu mam rozumet? :o)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Přijedu až v pondělí, takže myslím, že nemám poradní hlas.
    KUATO
    KUATO --- ---
    letos jsme chteli jen na Oko uz ve ctvrtek a uzit si extra den bez deti, ale vypada to, ze budu muset vypalit tresnovy kvas, co uz dobehl, takze se odjezd odsouva az na oficialni zahajovaci patek. muzu vzit vzorek, ale nevim, jestli by to nekdo pil. jeste by to bylo cerstve.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Jako dítě jsem chtěla rodiče potěšit svou rozumností, tedy jsem alkohol odmítala, i když sem tam nabídli (sekt na silvestra). Skutečně si vzpomínám na ten dětský koncept "budou rádi/hrdí, že nechci".

    Nu, a později, když mi došlo, že rozumnost zřídkakdy někoho potěší, jsem to pak doháněla ;)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    dekuji.

    Nat, plany zatim hlavne dat statnice :-)
    a pak uz jen lecit ;)))

    Todle je na Vas syna uhlidat resp. medovinu tak dobre schovat aby nenasel... v me rodine byla vychova drsna ;-), vinny strik (vino rozredene vodou) jsme meli uz jako male deti skoro na kazde rodinne oslave, dedecek francouz se nezaprel, ale zase mamka to korigovala, ze jsme nemuseli... :)
    SNOP
    SNOP --- ---
    A ja i budu, hec :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Viď ---
    KUATO
    KUATO --- ---
    Mas pravdu, Nat. Dneska je vyborna viditelnost. Mesic dorusta, ale je nizoucko. Sakrble, to by se spalo pod sirakem..
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Hleďte, Velký vůz je dnes krásně vidět, i přes světelný smog Prahy --- což teprve tam, kde se zatím hvězdy nezavírají do panelových klícek, hm, Kuato?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A, Snope, za ten rum vážně, ale opravdu ne...!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    GRÉTKO: Jsi dobrá :) A co pak, jaké plány?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ó, hédoné --- těším se na vás ;)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Kuato: coz o to, nevyhybam, ale jista uroven se musi drzet... Napriklad: chlastam na vode, ale nejedu na vodu, abych chlastal.
    A ta reklama tomu dava uplne grady, ze kdyby se k tomu priznala natasha, tak uz bych s ni nepromluvil :):)
    KUATO
    KUATO --- ---
    GRETKA: no to asi jo. nicmene k tomu toxiku - nejak mi vysycha ve spajzu flaska medoviny a jelikoz ja ani zena na ni nechodime, mam podezdreni na synatora. je mu teprv 8 :o). medovina ma sice hodne hedone, jak uznal sam Locki, a to je huba z nejmlsnejsich, ale zacatky tu jsou! ale dneska jsem se dal trochu dohromady. cele odpoledne jsem rezal a ukladal drevo, tak na cerstvym vzdousku je nasinci hnedle lepe. a nezkazi to ani dnesni pokuta za spatne parkovani od opavskych organu :o).

    a jinak gratuluju k uspechum ve studiu. dalsi sikovna devucha, co to vali ;o)
    GRETKA
    GRETKA --- ---
    Tak z meho sveta dnes:

    - uz jsem v sestaku!!!! vysledky padli k 18cte hodine, az se mi tomu nechce verit, statni statnice za dvermi
    - zrovna na stazi u prakticke lekarky jsme se dnes rano nechaly zaskocit toxikomanem co chtel mermomoci nahrazky, nakonec to moje sefka uhrala dost statecne takze jako dobry, ale teda sok to byl plny pro mne jak pro ni - i kdyz mi pak rekla, ze podobna situace se ji stane tak jednou za sest mesicu, takze spis pro mne...
    Tudiz Kuato, relativizuj, urvane a zlobive deti jsou mensi zlo nez toxiko ;-) co mimo jine vysypal na stul me sefky nozik a byl dost agresivni celkove...
    A timto se pridavam k Snopovi: lidi misto spatneho pocasi. A navic ve Fr jsou ted sucha, takze kdyby aspon prselo jak podle predpovedi melo hned bych se citila lepe! :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    snop: a ja myslel, ze zrovna Ty se korilecce nevyhybas :o)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Tak nemam takovy problem, ale misto spatneho pocasi mame kolem LIDI. A kdyby jen lidi, ale ono tlustinky. A do toho nadherna prace kreativcu v zoldu bozkova: 'blizi se jez, cvakni si uz ted' a 'bozkov vam dava padla' a 'rum je jihocesky konacek' a 'rum a kola, to je nadhera'... Fakt hell.
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: no to jsem si zrovinka vcera overil na vlastni kuzi. den zacal vyborne, dobre jsem se naladil, ale hned jak jsem prisel domu, haranti vlastni spolu se zapujcenym srali srali az nasrali. bylo vice nez priznacne, ze zprvu jasne nebe se zatahlo a prisla bourka jako hrom, ktera odrovnala susicku. uz predtim parchanti jedni zatraceni rozbili vypln dveri v pokoji, vsude bordel jak v bordelu, kraval jak v zoo, i tech strepu do vecera jeste pribylo. kdyby to po nich clovek aspon nemusel davat do poradku. takto se misto destilaci musi jeden venovat naprave skod a tiseni drave zvere. jestli v tom budou pokracovat i dneska, tak prisaham bohu, ze jim ty jejich palice pitome urubu.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A nebo, protože na každou plošku svítí slunce odjinud, LAWRENCE FERLINGHETTI:


    Svět je báječné místo k narození


    Svět je báječné místo
    k narození
    jestli vám nevadí
    že štěstí vždycky není
    tak velký požitek
    jestli vám nevadí že si tu a tam
    šeredně spálíte prsty
    zrovna když je všechno tak prima
    to víte ani na nebesích
    nezpívají
    po celý čas

    Svět je báječné místo
    k narození
    jestli vám nevadí že někteří lidé umírají
    po celý čas
    nebo snad mají jen hlad
    čas od času
    což se dá celkem snést
    pokud to nejste zrovna vy

    Ó svět je báječné místo
    k narození
    jestli vám příliš nevadí
    pár měknoucích mozků
    na vyšších místech
    nebo nějaká ta bomba
    kterou vám sem tam zcela jistě
    hodí někdo na hlavu
    a různé jiné nepřístojnosti které víc než dost
    sužují
    naši patentovanou společnost
    a její potentáty
    stejně jako její prachsprosté katy
    a její pátery
    a různé jiné policajty
    a její všemožné segregačky
    a kongresové vyslýchačky
    a různé jiné opletačky
    všechno čím naše bláhové tělo
    je dědičně zatíženo

    Jistě svět je to nejlepší ze všech míst
    kde se dá dělat spousta věcí jako třeba
    legrační kousky
    a milostné kousky
    a psí kusy
    a zpívat smutné písničky a mít inspiraci
    a chodit sem a tam
    na všechno koukat
    a vonět ke kytkám
    a okukovat sochy
    a dokonce i myslet
    a líbat lidi
    a dělat děti a nosit kalhoty
    a mávat klobouky
    a tancovat
    a chodit plavat do řeky
    a na pikniky
    uprostřed léta
    a prostě vůbec
    "si to užívat"

    Jistě
    jenže zrovna když jste v nejlepším
    přijde usměvavý
    funebrák


    ***


    Z originálu The World Is a Beautiful Place ze sbírky Pictures of the Gone World, 1955, Obrazy zmizelého světa (1965), přeložil Jan Zábrana.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Ano, ano, tak.
    KUATO
    KUATO --- ---
    svět je přeci jen kouzelné místo.
    kouzelné ve smyslu divuplné, znovu a znovu překvapující
    tolik aspektů/jinakostí v jediném tanci,
    náš Otec, kterým jsme, má tisíc paží.
    hlavně neztratit dětské oči!
    šem ham for aš
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam