• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    STEPNI_VLK:
    Proč ne. V tom případě pravidla klubu bod 5. :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    NATASHA: ale to je právě ono, nat. všechny modely rodiny, které až doposud vyvstaly, mohou za jistých okolností fungovat v dnešní době spolehlivě a dlouhodobě. společnost je individualizovaná a personalizovaná, o narcismu ani nemluvě.. volíš v momentě rozhodování o setrvání s partnerem a založení rodiny.. a volíš na základě jeho a své výchovy a modelů výchovy, na základě jeho a svého zaměstnání, víry, prostředků, názorů.. a je to neustálý proces. jehož přirozenou součástí je dnes i rozvodové řízení.
    myslím, že tato diskuse opravdu nemá smysl. v tomto souhlasím s JOGINem..
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    K tomu by se dala doplnit otázka: Změnila se nějak vaše rodina (pokud ne vlastní, tak rodina ve smyslu rodiče, sourozenci) po roce 1989 - přikládáte význam společenským změnám?
    BILYHAVRAN
    BILYHAVRAN --- ---
    JOGIN: dokonalost (nebo lépe řečeno funkčnost) rodiny podle mi ani tak moc (i když částečně ano) nezáleží v tom jak ta rodina žije, ale v tom, jaké mají její příslušníci (tfuj, to je hnusný slovo) mezi sebou vztahy .... mohou být dvě rodiny které žijí stejně a přitom mohou mít úplně odlišné vztahy mezi sebou .... je to o společenství ... o tom umět žít společenství ... umět vyjít ven ze sebe sama ... umět vyjít ven ze svého já ... umět vyjít ven ze své sebestřednosti ... umět potlačit svoji pýchu která se někdy může skrývat pod rádoby vznešenými slupkami např. pod slupkou falešné zbožnosti, pos slupkou falešné pokory, pod slupkou sebezdokonalování, a pod tisíci a miliony podobných slupek ... umět potlačit svoje požitkářství k němuž dnes svět tolik láká ... umět potlačit .... (už se mi nechce dál přemýšlet ale je toho taky víc)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Zajímavý text k tématu a s ním souvisejícímu problému rolí:
    Změněná tvář rodiny
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN:
    O dokonalosti nikdo nemluvil - a samozřejmě nečekám, že se zde dospěje k univerzálnímu řešení.
    Snad nemusím k tématu dopisovat jako ve škole ke slovní úloze:přemýšlejte o tématu, doplňte vlastní zkušenost, vypracujte varianty možností, diskutujte. :)
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    NAT: Ty jsi nic nepochopila? Neexistuje. Každému funguje něco jiného. Kdysi jsem si myslel, že máme dokonalou rodinu. Rozpadla se. Nebyla dokonalá. Nefungovala. Pak mám známé, kteří žijí úplně stejně. Jim to funguje. Neexistuje model. Můžeme si pouze sdělit vlastní zkušenosti, ale nechtějmě dospět k nějakému univerzálnímu řešení problémů.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Myslím, že bychom se mohli vrátit k tématu, které bych shrnula:
    Model rodiny, který může úspěšně fungovat dlouhodobě.
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    nejak se to tady opet zchatoizovalo... kral je nahy... a poddani se uz ani nesmeji...
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Čekáte, že se dospěje k nějakému konstruktivnímu závěru. To je směšné. Přesně jak říkáš, každý má osobní smysl a tak očekávat nějaký obecně platný závěr, kdy si všichni řeknou, jo, to jsme přišli na úžasnou věc se dá asi stěží očekávat.
    SETEC
    SETEC --- ---
    Uff je tady ted nejake tema ktere se probira? Nejak mi to unika :)
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Já se jen pousmál nad demonstrativním odchodem SHEEN, jak ho musela komentovat :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN:
    Osobní smysl je taky smysl :)
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    No a to je ta iluze o smyslu věcí :-)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Ja se divim, ze vas to porad bavi. Mne teda ne, takze se tu mejte a dejte vedet, az se vratite k necemu konstruktivnimu.
    BILYHAVRAN
    BILYHAVRAN --- ---
    DOTY: smím ze zeptat kdy že to bylo "za našich mladých let" ???? ... já svoje mladá léta prožil v komunistické éře a o tom že by tehdy platila pravidla slušného chování nic nevím ....
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN:
    Samozřejmě.
    Kdybych například měla zrovna dovolenou, vyhnilo by to tu i beze mne.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Ani NATASHU s její ochrannou rukou ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BASPE:
    Držím ochrannou ruku jedině nad klubem.
    A tento klub nezbytně nepotřebuje nikoho.
    PLAVEVA
    PLAVEVA --- ---
    jiste, nejlepsi by bylo se nad vse povznest, nevsimat si malichernosti a zjevne nepravdy neoznacit za lzi....lekarskou peci omezit na ohledani mrtvoly, ridit se heslem " co te nepali nehas" atp...jiste je to prakticke.clovek ma mene starosti.
    ale kazdy to bohuzel nedokaze. nebo nastesti?

    jinak tenhle klub je natashi, prestala bych ji rikat co nema a nema delat...je to jeji klub a jeji rozhodnuti. myslim, ze to nema cenu do nekonecna komentovat - at uz negativne nebo pozitivne.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    KRULDA: Tak to nebudeme slovickarit a nechame toho tematu, aby Te to nesvadelo, OK?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam