• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    SETEC
    SETEC --- ---
    STEPNI_VLK: Muzu samozrejme uvest sve uvahy, nebo nazory na to o cem se bavime, ale nevim nakolik jsou prinosem pro diskusi, kdyz to co budu psat nemusi byt popisovani chovani zivota samotneho, zna nekdo nekoho kdo vyrusta v homosexualnim svazku?
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    SETEC: Protoze jsem z neho mimo ja :) Mozna by stalo za to, kdybys obsirneji vysvetlil, co mas na mysli.
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    NATASHA: Bylo to pres stat nebo skrze soukromou kliniku?
    SETEC
    SETEC --- ---
    KRULDA: dobre dejme tomu ze to co rikas je pravda, ale proc je mimo treti odstavec?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SETEC: právě že nevíš, jak by ses cítil a tím tato tvá věta pozbývá pro tuto diskusi relevanci.
    formování sexuality probíhá poměrně dlouho. a jak je známo (z výzkumů v rámci sociologie rodiny), dítě školou povinné poměrně záhy bere jako referenční skupinu spíše své spolužáky než své rodiče. a to nemluvě o vlivu sdělovacích prostředků. dítě od něj odříznout nelze, resp. ano, ale jak to dopadá bylo vtipně a s nadsázkou vylíčeno ve filmu Jedna ruka netleská (a to byla prosím tzv. "normální" rodina). stejně tak bych to viděl se zodpovědností za vytvoření a formování vztahu. láska mezi odlišným pohlavím se neliší od lásky mezi různými pohlavími.. a pokud si dobře pamatuju, mí rodiče mi rozhodně naživo neukazovali, co všechno můžu dělat se svým přirozením.. tedy kromě močení. :)
    SETEC
    SETEC --- ---
    NATASHA: To je jedno, sem do toho klubu chodi rekneme 40 lidi. udelej anketu kolik z lidi ma heterosexualni zkusenost, homosexualni zkusenost, je heterosexualne , bisexualne nebo homosexualne a z toho bych vychazel.

    Heterosexual i homosexual a muzeme rici i bisexual uvazuji IMHO trochu jinak a samozrejme je tim dite ovlivnovano. Otazka je take jak, resp. k cemu chceme deti v tehle spolecnosti vychovavat?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KRULDA:
    Ne, žádné pokrevní pouto.
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    NATASHA: K tomu diteti mela nejaky polopribuzensky vztah?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    STEPNI_VLK:
    Souhlasím, obstrukce s adopcí se přehánějí a doplácí na to dítě, které potřebuje láskyplnou péči v první fázi života nezbytně a její nedostatek může být příčinou zásadních problémů po celý život.
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    SETEC: Vytvari to pro tebe konflikt, protoze na to nejsi zvykly uz od malicka.

    Zasadni veci je, aby rodice, at uz jakykoliv, ukazali diteti cestu, jakou je dobre se v zivote ubirat a take to, jake je to zit v milovanem domove. To jakeho jsou rodice pohlavi hraje pramalou roli.

    Treti odstavec je nejak mimo.
    SETEC
    SETEC --- ---
    STEPNI_VLK: ja bych se treba zeptal Ktere humanitni teorie, co se na nich osvedcilo a co ne. Takhle je to jen zevseobecnene plkani.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SETEC: Zmínil jsi jeho jméno...ale vím já, cos tím chtěl říct? Výzkumů lidské sexuality provedl opravdu hodně - ale já sama jsem z jeho prací nic nečetla.

    KRULDA:
    Já taky, ale jde o známou, proto vím, že to možné je.
    SETEC
    SETEC --- ---
    STEPNI_VLK: v cine ti dite musi schvalit :) tak bychto tak jednoznacne nevidel :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SETEC: s tím BEZem jsem to nepochopil, přiznám se dobrovolně. ;)
    ze své zkušenosti ti nic nepovím, jelikož nežiju v homosexuálním páru a nevychovávám dítě/děti. ani nikoho takového neznám. byl to jen můj názor a ptám se tě na tvůj, který bezesporu stál za otázkou: Napadlo te jake problemy toto muze prinest?
    SETEC
    SETEC --- ---
    STEPNI_VLK: Ja jsem vyrustal v normalni rodine. Nevim nakolik bych se citil v pohode ve spolecnosti jako dite,
    kdyby vsichni meli tatu a mamu a ja jen mamu a mamu nebo tatu a tatu uz tohle vytvari urcity konflikt,

    dalsi veci je formovani sexuality a uvedomovani si sama sebe a pohled na svoje rodice v obdobi dospivani, kdy si dite uvedomi daleko jasneji rozdil mezi homoexualitou a heterosexualitou.

    Dal bych bral v uvahu jeho formovani zodpovednosti za vytvoreni a udrzeni vztahu.

    Napada me tech veci vic. divim se ze tebe zadne.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    NATASHA: napadlo vás někdy, proč podobnými mega-testy neprocházejí manželé před rozhodnutím o početí dítěte. vždyť se přece od adoptivních rodičů prakticky v ničem neliší (až na biologické pouto s dítětem). jsem jediný, komu ty požadavky přijdou spíše jako obstrukce, a tedy přehnané? pochopitelně ve srovnání se standardně vznikající rodinou!
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    NATASHA: Dost me to prekvapuje, mel jsem za to, ze to je nemozne uz z logiky veci, ze to neni uplna rodina, jak se tady nekteri ohaneji, ze to neni dobre...
    SETEC
    SETEC --- ---
    STEPNI_VLK: Nevim ja mam pocit ze BEZ nekde opisuje. byl bych radsi kdyby nam neco rekl ze sve zkusenosti :)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SETEC: právěže nenapadlo. jak taková výchova ovlivní duševní rozvoj? jmenuj mi některá negativa konkrétně? nemusí být podepřena teorií..
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    SETEC: Ano, o tom se tady prave bavime a mame to tak prubezne rozdebatovano...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam