• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Nejde ani tak o otázku kdo přežil a kdo nikoli, jako spíše jak. ;o))))))
    Jakými etickými pravidly se řídí, co považuje společensky za preferenční, jak dalece se jeho způsob života přibližuje ideálům. V tom směru nejsou muslimové ani budhisté nijak na špici. ;o)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LENOCKA: já myslel, že se bavíme o evropské civilizaci a jejích specificích.. to neznamená, že všechny ostatní civilizace jsou implicitně barbarské.
    ty seš tady za muslimy a buddhisty?
    LENOCKA
    LENOCKA --- ---
    JOGIN: a muslimovia neprezili? a budhisti?
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    To, že jsme jako civilizace přežili je zásluhou křesťanství. I když je dnes hodně pokřivené.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Už vidím, kde bychom byli, kdyby šukal otec dcerou, matka se synem, brácha se ségrou. Debilní civilizace, to je třeba si uvědomit.
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    JOGIN: Vidim to opacne, diky krestanstvi JSME zdegenerovana a jeste k tomu civilizace...
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Taky díky křesťanství nejsme zdegenerovaná civilizace...
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Nejspíš jo. Římani byli sexuálně mnohem méně zakomplexovaní. Neznali tabu která nám v tom ohledu tisícíletí vštěpovalo křesťanství.
    CREEPAS
    CREEPAS --- ---
    no spíš to udělali.. :)
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Vykašlali by se na zakládání Říma a založili právní a psychologickou poradnu pro mladé gaye? ;o)
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Co by na to řekli Romulus a Remus...
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Mám z amíků dojem, že sice cítí nutnost to řešit, ale zatím k celospolečenskému souladu v tomto nedospěli.
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Jen do toho. Přeložil bych to sám, ale pak by mě mohl někdo vynadat, že to účelově zkresluju.
    Jen si udělejte názor sami.
    A berte v úvahu, že jsou to především čistě americké názory, obvlivněné tamní mentalitou, a že nevyjadřují (ani pokud jsou proti, ani pokud jsou pro) tamní statistické rozvrstvení názorů, ale jen snahu jejich autorů problém diskutovat.
    Ale zajímavé to je. Lze z toho odhadnout předchozí vývoj společenských názorů. Ten je z našeho "evropského" hlediska dosti rozkolísaně extrémistický. Od klasicky křesťanských puritánských názorů, až po stejně extrémně liberární.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Samozřejmě. A přirozeně stačí nějaký smysluplný výcuc.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    Nejdriv bych si je procet - jestli myslis ty clanky o homosexualni adopci.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU:
    ad Krulda: Budeš se pouštět do těch překladů?
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    Moc krasny, no ale co nam to ten BEZ vubec poslal?
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Krásně radikální řešení. ;o))))
    I když mám dojem, že to bohové zkoušejí dost často, a podle mě celkem bezvýsledně. ;o))))))
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: Spatne, vsechno by se opakovalo :-) Evoluce je cesta, ne revoluce. Ty jizvy, co zustavaj, potrebujes jako pripominku, ze neco bylo spatne.
    NATASHA
    NATASHA --- ---


    Až se stanu bohem, všechno pozabíjím a začnu znova.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam