• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    STEPNI_VLK: Pochybuju, ze takovy lide by byli schopni te pochopit do uplne hloubky. Jsou vrstvy viditelne na povrchu a pak ty, ktere se zajmove ci typove prolinaji s tim s kym komunikujeme, ale jsou dalsi, ktere zrovna v tehle komunikaci nemuseji vubec vyjit na svetlo a tak nemuseji byt ani pochopeny.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SETEC & SHEEN: Existuje nekdo s kym bys mohla sdilet skutecne vsechny svoje pocity a myslenky, nekdo kdo te bude brat skutecne takovou jaka ses?
    pro mne je někdy paradoxně snazší provádět toto s lidmi, kteří mne ani tak moc neznají a já neznám je. snad také díky tomu, že si mne ještě nezařadili do žádné ze škatulek, že ještě na vnímání mé osoby používají mnohem méně šablon, představ a zvyků..
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    NATASHA: jsem na tom obdobně.. první 2 opravdové přátele jsem "objevil" až ve svých 18. a v podstatě je pro mne velmi těžké přidružit k nim v průběhu života další. ano, známých se kolem mne točí spousta, ale překročit onu hranici, kdy se známost mění na něco hlubšího, to chce přeci jen něco víc.. co přesně mi do dnešního dne zůstává záhadou.
    každopádně jsem vždycky tak trochu záviděl těm lidem, kteří se honosí kamarádstvím vytvořeném již na prvním stupni základní školy. nevím, co bylo příčinou toho, že mně se toto elegantně vyhnulo..

    SETEC: Od kdy je to pritel a do kdy je to pouze znamy?
    pro mne je ta hranice rozpoznatelná částečně také díky tomu, že se na obou stranách(!) zvyšuje potřeba aktivně vyhledávat přítomnost toho druhého..
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    uf.. jediná věc, která si zaslouží komentář, je tato:

    BEZEJMENNY: Kdybych měl v úmyslu vybrat si nějaký symbol, alespoň bych se zajímal, co představuje. ;o)
    Že to dotyčný pominul, nemohu hodnotit jako inteligentní. Jen směšné...


    STEPNI_VLK --- --- 8.26:32 7.1.2005
    zdravím.. a mám naprosto laický dotaz.. nevíte náhodou, co znamená v japonštině znak, který vypadá jako okno v domečku bez střechy? :)

    STEPNI_VLK --- --- 8.49:08 14.1.2005
    CHARUF + ostatní: tak tedy ilustrace toho znaku:
    trochu se to hýbe, ale vidět to tam je.. nechtěl jsem si dávat jako ikonku něco, o čem nevím, co to znamená, byť se mi to líbí. ;)

    zdroj: klub Studium cizích jazyků, především těch okrajových (linky, tipy, help, výměna nápadů...)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SETEC: Zajimava myslenka, jen nevim, jestli na ni ostatni pristoupi.

    - Co vlastne vytvari opravdove pratelstvi?
    Ja jakozto clovek pocitovy neschopny ledacos popsat slovy, to vnimam jako urcity komplex pocitu, ktery nazyvam pratelstvi, ktery je zcela specificky. Vede asi pocit prijemneho kontaktu a moznost spolehnout se na pomoc, nazor ci radu.

    - Do jake miry muzes ocekavat podporu pritele?
    To je uz trochu problematicke, podle meho zalezi na hierarchii pritele a na jeho osobnich kvalitach. Kdyz potrebujeme pomoc v urcite veci, vzdy si vybirame pripad od pripadu jinak. Ale obecne u blizkych pratel bych rekla, ze ta mira je pomerne vysoka. Samozrejme pri zachovani standardnich moralnich pravidel.

    - Je mozne najit pratele o ktere se muzes opirat?
    Ano.

    - Od kdy je to pritel a do kdy je to pouze znamy?
    Tahle hranice u me osobne je dosti neostra, spise ji resim urcitou hierarchii pratel.

    - Existuje nekdo s kym bys mohla sdilet skutecne vsechny svoje pocity a myslenky, nekdo kdo te bude brat skutecne takovou jaka ses?
    To vubec nejproblematictejsi. Tady ta odpoved zacina u nas samych pri zodpovezeni otazky "Jsem schopna sdilet s nekym skutecne vsechny jeho pocity a myslenky, prijmout ho takoveho jaky je?" Zrovna nedavno jsme to resila a je to problematicke uz v i ve vztazich partnerskych natoz pak v pratelstvi. Je to beh na dlouhe trati. Mozna nekde na konci ... kdo vi ...
    SETEC
    SETEC --- ---
    TASH To tvoje tema o pratelstvich je velice velice zajimave !! :)

    Ja bych ho velice rad rozebral vic, protoze me kolem toho napada spousta hledisek :)
    Jen namatkou.
    - Co vlastne vytvari opravdove pratelstvi?
    - Do jake miry muzes ocekavat podporu pritele?
    - Je mozne najit pratele o ktere se muzes opirat?
    - Od kdy je to pritel a do kdy je to pouze znamy?
    - Existuje nekdo s kym bys mohla sdilet skutecne vsechny svoje pocity a myslenky, nekdo kdo te bude brat skutecne takovou jaka ses?

    ATD ATD.

    Ale nechci to resit z hlediska teorie. Chci se na to podivat z hlediska zkusenosti kazdeho. Tedy ne nejake teorie a idealni predstavy nebo uvahy na tema jak to doopravdy je.

    Zajimaji me zkusenosti kdyz si kazdy sahne do sebe a uprimne rekne jak se na tyhle hlediska diva.






    KHANDOMA
    KHANDOMA --- ---
    Bez: Ikonka stepního vlka je v pohodě :-)
    Hehe... mě spíš připadá směšný, co rozpoutala tahle ikonka za story a spory. :-))) Ta legenda o tvé zvídavé známé je fakt moc povedená. :-) To musí bavit, todle řešit...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    To já taky.
    A když nad tím tak přemýšlím, první trvalé přátelství (trvá dodnes) jsem si zformovala kolem patnáctého roku, ačkoliv šance na ně byla už i cca o rok dva dříve (kamarádi z táborů, svazky ze společných silných zážitků), ale ty krachly na vzdálenosti mezi námi.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Když se podíváš na společnost, tak ej obrovský tlak na to být úspěšný, aby se člověk vůbec uživil. Tak se není čemu divit.

    Ono se to za pár let zase trochu uvolní a lidi zjistí, že i ti kamarádi jsou důležití. ... Já jich mám taky teď mnohem víc než v dětství. :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Když nad tím přemýšlím, mí spolužáci na ZŠ taky nebyli zase tolik "bezstarostní". Skupiny vyvolených se formovaly i tehdy, například podle toho, kdo měl tričko s obrázkem. Pokud jde o budoucnost, pořád se nás na ni někdo ptal, kreslili jsme o ní obrázky, psali jsme o ní, bylo nám vštěpováno, že máme být "dobrými pionýry"...
    Výchova k cílevědomosti je asi dnes jen přesněji orientována.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Docela bych ty děti chtěla vidět, protože ty dvacetiletí, které učíme jsou běs a děs. Za 2/3 zkouškového nám na zkoušku přišlo asi 50 lidí ze 300. Z toho téměř 30 jsme viděl 2-3 krát. :-(
    O něčem jako je osobní zodpovědnost asi v životě ani neslyšeli.
    Asi to bude přesně podle toho článku "však ono to nějak dopadne".
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Podle mého samotná společnost jako taková. Částečně je to přínosné a to, co není přínosné nakonec za pár let zase bude přetransformováno. ... Prostě vývoj.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Dnešní děti láká víc úspěch než kamarádi
    http://zpravy.centrum.cz/zajimavosti/clanek.phtml?id=387910

    Myslíte si, že je to opravdu obecný trend?
    Kdo myslíte, že to způsobuje? Rodiče, škola a nebo děti samotné?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BEZEJMENNY: Nic nepopírám.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    Uz jste tu probírali "kolik andělů se vejde na špičku jehly"?
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BEZEJMENNY: S tim si hlavu teda fakt nelamu.
    SETEC
    SETEC --- ---
    BEZ Tak jsme se zasmali, a myslim, ze by se melo pokracovat v jine diskusi.

    ALL Doporucuju dychat dychat z hluboka :)
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    A pokud jde o tento klub, zjevně "chcípající" na nudu a úbytě, nebýt mě, neměli byste se o čem bavit.

    Jenže mě už všichni strašně nudíte. Ani nevíte jak moc. Jste nezajímaví. Dokážete se zahryznout jen do někoho jiného, kdo nesdílí vaše podřadné ulepené emociální představičky. K ničemu jinému nemáte ani sílu, ani motiv.
    Snažil jsem se vás vybudit k životu. Ale ve vás už žádný nezbyl.
    Requiscent in pace.
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    GRETKA: moje roztomilá známá, milá Gretko, na vás i na vaše názory kašle. Nezajímají ji. Takže tvé představy, tak podřadně osobní a přizpůsobené úrovni tvé osobnosti ji nechávají chladnou. :o)
    Lidi se mohou smát mnoha věcem. I hlouposti jiných. A ty milá Gretko, bohužel nemáš dost moci ani schopností, abys jim v tom dokázala zabránit. Takže ta ramínka ti nepomohou.... nikoho nezajímají. ;o)))))))

    NATASHA: ;o)))))))
    Popíráš snad mé právo mít na věc vlastní názor a vyjádřit ho? Já si ten čínský symbol měsíčního krvácení za ikonku kupodivu nevybral. ;o)))))
    Kdybych měl v úmyslu vybrat si nějaký symbol, alespoň bych se zajímal, co představuje. ;o)
    Že to dotyčný pominul, nemohu hodnotit jako inteligentní. Jen směšné...

    SHEEN: děkuji. Netušil jsem že mě hodnotíš tak vysoko. ;o)
    "Moudrost světa" jak skvěle nadnešené. Jak "přiměřené". ;o))))))
    Ale jak se říká, každému, co jeho jest, že? ;o))))))))
    Ani netušíš, jak se odhaluješ jiným. ;o)
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    BEZEJMENNY: Jo, hlavně, že ty jsi pobral všechnu moudorst světa.

    Dokážu si velmi dobře představit řadu důvodů proč si může člověk vybrat takovou ikonku a to i se znalostí dané věci. Dokonce i když se jedná o muže. ... Navíc čínské a japonské znaky mají opravdu krásnou škálu výrazů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam