• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales



    Co je totální úlet?Samozřejmě jídlo...



    Klik na Babicu: [ Spolek pratel Mistra Babici aneb všichni si to doma uděláme, protože je to jednoduchý, rychlý a dobrý! ]

    jeden polerich vladne vsem, jeden jim vsem kaze. Do kuchyne uvrhne a k plotne privaze.
    rozbalit záhlaví
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RESTINPEACE: to je ale všude. V redakci jsem řešila, že autoři něco slíbí, podepíšou smlouvu, ale pak aby to z nich někdo páčil heverem, že někdo zapomněl objednat toner/papír/tiskárnu... prostě, všude je něco. Až na to, že v tý redakci byli samí velmi vzdělaní lidé, takže byli schopní vnímat i věty rozvité na první pokus podstatně častěji. Ale jo, speciálně pro tebe dodávám, že z kuchyně to voní, personál svižně roznáší minerálky a zcela výjimečně nedržkuje, pivo dovezli včas, víno nedovezli ani po dvou urgencích, ale to byly stejně vzorky pro mě, štrůdl je křupavý a rostbíf vláčný, elektřina proudí a dataprojektor svítí. Lepší?
    VORTAVOR: no právě.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    VORTAVOR: to preci neni o dokopavani, to je o pristupu k praci... (bavim se o tom provozakovi)

    bud si provozak (v jine praci projektak/produkcni, nejaky managersky post) a mas tah na branku, mas nahled na veci komplexne (viz. nejaky zajezd nejake party, obed, vecere... HARMONOGRAM) - tva prace nekonci po 8hod, ale po konci Akce/Harmonogramu

    a nebo si kastan, v tom pripade bys mel radsi makat nekde u linky, 8ky, ranni/odpoledni/nocni... krabice jezdi po pasu porad dokola, nepotrebujes u toho myslet na nic vic, mit nejake zajmy o to, co bude s krabici dal - obcas te serve nejakej Manager/Obchodak/Projektak, kdyz makas pomalu

    dát lidem papír s daty, seznamem věcí co se mají udělat a dotazem "rozumíte tomu?" to nekončí, neznamená to, že všechno bude ready - pokud je todle problem i toho rekneme delnickeho kolektivu na nizsich postech, tak viz. RESTINPEACE
    reseni:
    1) lidi je dost, ty lidi by si meli sve prace vazit - uplny kopyta nahradis
    2) spatna organizace (tady ten provozak) - to se da docela nakopnout motivacne pres prachy, premie apod. - to byva dost jasna motivace - pokud ne, je cas opet na zmenu, dneska neni preci nikdo nenahraditelnej a stezovat si porad na to same utaha i vola

    problem je mozna v managmentu uplne az nahore, u Nejvyssiho, ale v tom pripade si slape on sam po stesti - final efektivita atd. - ale tak to je zrovna u Ano, sefe dost casto videt
    VORTAVOR
    VORTAVOR --- ---
    GENTIANA: analýzou problému, úplně v jiném oboru, docházím ke stejnému závěru, že dát lidem papír s daty, seznamem věcí co se mají udělat a dotazem "rozumíte tomu?" to nekončí, neznamená to, že všechno bude ready ....ovšem nesmíme na ně být zlí, jenom tak trošku bububu jako ve školce
    a za rohem zjišťuji, že já sama potřebuju takovýhle dokopávání občas taky :/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Slavný kuchař Jamie Oliver přečetl ve 38 letech svou první knihu - iDNES.cz
    http://revue.idnes.cz/jamie-oliver-trpi-dyslexii-ddm-/lidicky.aspx?c=A130626_105000_lidicky_nh
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    RESTINPEACE: právě že to od desíti k pěti nejde, uvědom si, že sem píšu drobné historky, a to ještě výběrově, protože zaprvé nemám náladu na to, aby na mě někdo řval, že si leštím ego kvandáním o tom, jaká jsem spasitelka, zadruhé sem patlat každý den hlášení na téma Dneska se nic nestalo, údržbář natřel lavičku, vytočila se bečka piva, prodalo 50 obědů a hosti si pochvalovali, za týden mě lidi ukamenujou za nudu na pokračování.

    Konkrétní čísla neznám, nemám přístup do kompletního účetnictví. Teda, teoreticky bych měla, kdybych si řekla a zaajela si na centrálu do města, ale stejně bych do toho čuměla jak husa do flašky.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    RESTINPEACE: podnikatelskej plan je jasnej, byt na startu dalsi serie Ano, sefe!

    tech serii je dost, doporucuju to Nejvyssimu nastelovat v utube misto vecernicku, pres leto se tim prokouse a treba prozri
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    GENTIANA: Me by zajimalo, jestli ten podnik ma nejakej skutecnej podnikatelskej plan. Podle toho co pises, tak to tam jde od desiti k peti, nehlede na tvoje mezirocni narusty trzeb. Predpokladam, ze majitel/provozovatel to nedela jako nejakou charitu, ale aby poradne vydelal. Nechces hodit nejaky konkretni cisla, at si udelam predstavu jak vydelecnej podnik je ten vas gesthaus?
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    GENTIANA: k cemu ze mas toho provozaka?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CLUBEER: mě by to taky zajímalo. Jistá část úspěchu spočívá ve vytrvalém otravování, ale zbytek je někde mezi nebem a zemí.
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    GENTIANA: praci mam dobrou ale zajimalo by me i prakticky jak to s tema lidma zvladas
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CLUBEER: jako že se potěšíš, že to nejsi ty, kdo je v průseru? Nebo naznačuješ, že jsi minutkový kuchař bez práce?

    Ale jo, kdo chce vědět, kde působím, tak se ozvěte do pošty, nemusí mě tu navštěvovat kdejaký stalker nebo otrapa. Už je to tu ve stadiu, kdy se nestydím za stovky drobných kiksů, i když rezervy jsou ještě značné. A tyhle interní srandičky host většinou nepozná, vyříkat si to umíme někde v zákulisí.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    GENTIANA: pokud funguje takhle tak nemá co dělat provozáka. Bohužel s tímhle přístupem ani šéfkuchaře. Pokud slušně vaří tak ať vaří a najděte si někoho kdo to povede.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZOIDBERG: Já se obvykle třicet sekund vztekám a pak začnu jednat, takže jsem vyhnala z nory svého obchoďáka v Makru, že potřebuju to, to, to, to, a pokud to nebude pěkný, tak jiný ovoce... slíbil mi, že to nachystá osobně a s domluvou typu Když ty banány budou zralejší než bleděžluté, tak místo toho jonagoldy a meruňky s ním nejsou problémy, Nejvyšší sice frflal, ale zajeli jsme pro to, mezitím jsem něco obtelefonovala... a bylo.

    Analýzou problému jsem přišla zhruba na toto: Já jsem zvyklá, že nadiktuju, co je potřeba, zeptám se, zda je všecko jasné, uslyším, že je všecko jasné, sdělení je tedy přijato a pochopeno, a pustím to z hlavy. Provozák očekává, že za ním budu chodit a říkat mu Jdi tam, udělej tohle, zítra v jednu, a zítra ráno mu ještě sdělím, že akce Jdi tam, udělej tohle... není změněna.

    Psychoprášky už žeru a mám pocit, že konečně zjišťuju, k čemu jsou dobrá ta leta zenové praxe.
    SAYUZ
    SAYUZ --- ---
    Modrá stodola: V neděli jsme si řekli, že se tam zastavíme na oběd (cca 14:00). Po příjezdu na místo (párkrát jsme přejeli odbočku - přehlídli jsme ceduli či si ji všimli pozdě) jsme prošli celý podnik, pozdravili u baru a vybrali si místo "nahoře nad bowlingem". Čekajíc přes 20 minut na obsluhu, jsme na sebe tedy upozornili na baru, kde jsme zjistili, že podnik je i s obsluhou :) po dalších několika minutách přišel nejspíš zmíněný číšník JANZAT a ihned nás upozornil, že na jídlo si počkáme minimálně dalších 50-60 minut. Dobrá tedy, oběd "k večeři" jsme si odpustili s tím, že si dáme jen rychlé malé pivo a nealko Daiquiri - tipoval bych to na jahody s vodou a ledem, doplněné ustřiženým úzkým brčkem, kterým samozřejmě nešli kousky jahod pít a jako bonus brčko bylo klasické dlouhé „ožvýkané“ nůškami a tou rádoby ustřiženou stranou to bylo ještě směrem k puse. S pitím jsem požádal i o účtenku, že ji hned zaplatíme ať se nezdržujeme a vyrazíme někam na oběd... Na pití jsme čekali cca 15 minut, kdy ještě jako bonus zapomněl rovnou vzít účtenku. Abych to tedy shrnul, tak jsme za hodinovou návštěvu opustili Modrou stodolu s útratou 90 Kč a hladovější než, když jsme přicházeli :/

    Co se může hodit dalším, kteří by chtěli Stodolu navštívit je možná to, že je tam opravdu velký hluk z bowlingu + právě na víkendy mají různé rodinné akce, takže na klidný nedělní oběd po sobotním mejdanu nic moc :D
    Čekání na jídlo bych jim nejspíš odpustil, pokud bychom nečekali tak dlouho na obsluhu a po rozhlídnutí se po podniku bych ho definoval jako poloprázdný, takže představa, že přijde ještě několik lidí na jídlo, tak už by se čekalo asi 2 hodiny...
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GENTIANA: Nic si z toho nedělej, jinde je to stejné nebo horší. V naší velkodistribuci knih se dějí takové věci, že by se podle toho dal napsat velkolepý absurdní román ve stylu Hlavy XXII. Člověk otrne. Nebo se zblázní.
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    GENTIANA: vzdycky mi udelas hezci den. nechcete abych s e vam na to tam podival? rad pomuzu abys mela klid od tupolidi

    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    GENTIANA: chapu to tak, ze si nemas komu postezovat. je tu nekde k mani nazev toho fantaskniho podniku ? pripadne prozradis? diky
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Zprávy z lesa.
    Jsem v okresním městě kvůli zařizování věcí. Včera mi volal provozák, že v baru došlo kafe - no nic, jako bych minulý týden nehučela do personálu, že má kontrolovat stav zásob a hlásit dřív, než dojdou, že už je málo čehosi.

    Zítra a pozítří máme dost velkou akci. Bavíme se o tom kdovíjak dlouho, naposled minulý týden, že ve středu k večeři bude raut, personál, bla, bla, provozák se staví v gastrošopu nakoupit nějaké věci atd. V pátek mi organizační ženská poslala poslední úpravy úprav harmonogramu, měla to v takových hezkých tabulkách, tak jsem to vytiskla, dala pokojským soupis pokojů, provozákovi jídla a harmonogram, recepci všecko.

    Dneska si tam přijeli montovat dataprojektory či co a provozák volá, že nic neví. Že přece chtěli mít nachystané stoly a já to nezařídila - no, mně o tom nikdo nic neřekl, protože mi bylo sděleno, a to písemně, že zatím nevědí počet židlí v jednotlivých místnostech. Provozák na mě řval, že tak se to dělat nedá, a co to jako má bejt, ty papíry na stole, a co budou mít k večeři a kdesicosi. Zlato, řikám mu, minulý týden jsme jim posílali výběr obědového menu na dva dny, takže si vybrali a napsali počty, to je jeden papír, jsou tam data, mimochodem. Jak mám vědět, jestli je to oběd nebo co. A k večeři mají raut č. 2, o čemž jsme se taky bavili, protože personál atd. Jakej raut, já o rautu nic nevim, kdy, co, kde, jak. No, na papíru s časovým rozpisem máš napsaný, že 1840 raut. Né, tam nic není. A stejně, já na to nemám materiál, však jsi mi říkala, že dnes pojedeš do Makra. Ne, neříkala jsem, že pojedu do makra, ale že objednám z makra...

    To pako umí vařit, to zas jo, ale nic si nepamatuje, včetně toho, co má na zodpovědnost, a pak mi ještě vynadá,že jsem mu nesdělila, že panstvo si přeje pít sauvignon, přestože sklepník jsem já a on se o víno nikdy nezajímal.

    ...
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    ALONSY: Budapest a strudel? keby povedal langos tak to chapem :-)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Instead, try Head to the Hauptbahnhof and buy a train ticket to Prague. It's only 4 ½ hours away. After stopping to admire one of the most attractive cities in the world, you will probably be hungry, in which case you should leave Prague as quickly as possible in order to get to Vienna, where you can eat and drink like a civilized person. From here, it's an easy ride to Budapest, where you will consume your weight in strudel, go for a schvitz at the baths in City Park and buy tickets to a classical music concert that will ideally include everything Dvorak ever wrote.

    Koukám, že jsme svou kuchyní opravdu vyhlášení :)

    David Landsel: 10 Terribly Overrated Destinations (And Where To Travel Instead)
    http://www.huffingtonpost.com/David%20Landsel/10-terribly-overrated-destinations_b_3030348.html
    EDERA
    EDERA --- ---
    WITTGENSTEIN: Je to takovej mainstream, že už pronikl i do Ikey. Poznání je z toho jediné - když se bojíš, že mezi hosty převažují ti "fůůůj, krvavý maso já nejííím", dá se metodou sous vide vyrobit vysušená podešev i z pěknýho hovězího.:-(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    bože ten s tou utěrkou na hlavě, ten neleze šéfovi do prdele, ten odtamtud ani nevylejzá
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam