• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    PISKVOR: tak to uz radeji takto:

    VANEK
    VANEK --- ---
    PASTEL: "Pane vrchní, pro naši výpravu devět malých piv a desáté si rozdělíme."
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    "Pane vrchní, když vám dám 3Kč, dotočíte mi toho podmíráka?"
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    0,47 je zvlastne ale vzhladom k pomerne velkemu percentu pivneho skla z jednej skrachovalej hospody o objeme 0,4 ma to zase az tak neprekvapuje
    ZCR
    ZCR --- ---
    z podobného soudku je 0,15 dcl vína, najmě v podniku, který se netváří zvlášť nóbl; člověk čeká obvyklou dvojku a objedná bez nahlédnutí do lístku (ideální je to pak v kombinaci s cenou mezi 55 a 80 Kč za tu půldruhadecku... příkladem budiž Mistral Café...)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    MIA_RSC: Je to pěkné svinstvo, ale bezskrupulózním nesolidním podnikům to určitě smysl dává. Plus tě k tomu nějakou desetinu deci pumpne výčepní, a hned máš o 10 % menší pivo...
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    VANEK: smysl je v tom fixlovat na míře. 95% půllitrů mají s mírou 0,5, takže můžou vesele točit podmíráky s tím, že je to tak v lístku.
    VANEK
    VANEK --- ---
    PISKVOR: Není smysl v tom, že tím nenápadně ušetří skoro 3 Kč na pivu, asi jako když se zmenšují jogurty a sušenky?
    MIA_RSC
    MIA_RSC --- ---
    CAPTAIN_TACUD: za chvíli budou točit malý pivo do panáků :-D
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SIRLOON: proč se mi tu vyčítá, že když si někdo řekl o finskou vodku, tak jsem mu nechala nalít broskvovou? Já opravdu, ale opravdu Finsko od broskve rozeznám.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    CHORCHE: ale nepodsouvej, psala jsem, že pivo mi nechutná, neb nesnáším hořkou chuť, ne, že pivo, grepy, černá čokoláda a jiné věci, ze kterých mi jde huba šejdrem, jsou sračky.

    V hovoru jaksi těžko rozeznati velká písmena, takže jsem se domnívala, že gentleman touží po vodce made in Finland. Byla nabídnuta kossu, která tento parametr splňuje, pánovi zasvítily očička, že áno, dvakrát, takže se asi zapomněl poradit s gůglem a objednal si špatně.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    PISKVOR: no prave ze nemaj, maj pulitry, a dokonce v napojaku jedou i maly pivo jako jeste mensi :))
    ANEJET
    ANEJET --- ---
    CAPTAIN_TACUD: oni vůbec tam jsou tak nějak... divní. Kuchyně už není co bývala....
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ZUZKAOU: To si dovedu představit velmi živě.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    PISKVOR: si tak představuju, jak nějakej hospodskej ve vesnický hospodě zkouší lejt štamgastům pivo do čtyřdecovek. Respektive je zábavná i představa kterak obchoďák pivovaru mu ty fancy čtyřdecovky nutí.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Podle ty fotky to vypada, ze piva je tam sotva ctyri deci, 0,47 l ani nahodou.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CAPTAIN_TACUD: No, oni ale mají sklo na 0,47 (podle toho, co je v tom článku). IMNSHO vychcaný, nemorální, ale legální. Nu, naštěstí v Praze lze snáze hlasovat nohama než támhle v Horní Dolní, kde je hospoda jen jedna, žejo.
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    no prijde mi to jako cisty sizeni zakaznika, kdyz mam normovane sklo na 0,5 nechapu ze tohle muzou delat.
    MAKII
    MAKII --- ---
    CAPTAIN_TACUD: Podobně to už nějakou dobu má Malostranská Beseda a narazila jsem na to i v dalších plzeňských hospodách..
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    čecháček přijde na všechno....

    Ve známé pivnici zkouší nový trik. Místo půllitru nabízí 0,47 litru | Dobrá chuť | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...litru-nabizi-0-47-litru-pyv-/dobra-chut.aspx?c=A130724_143633_dobra-chut_mc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam