• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    VANEK
    VANEK --- ---
    Brilantní herecký výkon MAREK_PRCHAL se opravdu musí vidět.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Budou začínat další zajímavé kurzy (science in gastronomy byla sice polopatická, ale velmi názorná.)

    na Coursei New nordic diet https://www.coursera.org/course/newnordicdiet

    A v říjnu taky ten na edx s Davidem Changem, Feranem Adriou a spoustou dalších fascinujících jmen!
    https://www.edx.org/course/harvard-university/spu27x/science-cooking-haute-cuisine/639
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    hm...tak jsem se dostal k prvnímu dílu dity...a jestli si lidi na moravě myslej, že všichni pražáci mluvěj takhle, tak se ani nedivim že se jim z nás rolujou fusekle jen co zaslechnou "hele"
    LIA09
    LIA09 --- ---
    WITTGENSTEIN: To byla původně, afaik, FB stránka kuchařky a porcelánu, která se přelila v propagaci pořadu... ale fakt teda je, že už mě poněkud otravuje, když mi třikrát za den připomene vysílání reprízy.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    ZUZKAOU: za tenhle dil ji vegetariani zabijou - povidacky s kuretem: -jeee, to bych se sam podriz!- me rozchechtalo dost :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    a ten dnešní díl mě vlastně bavil.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Z debaty pod deníkem D.P.

    Tak jsem zkouknul pár dalších dílů
    Je vidět, že Dita žila v USA a zjevně se jí tam zalíbil tamní systém vaření a stravování. Jenže USA není žádná gastronomická hitparáda. Ano, je tam plno výtečných restaurací, ale gastronimii dělá především to, jak lidé vaří doma. A to je v USA obecně na hodně tristní úrovni. No a tyhle zvyky zjevně Dita přináší do ČR a roubuje je na naši kuchyni. Samozřejmě, jako většina věcí z USA, je to pohodlné, líbivé, jednoduché ale nemá to v sobě právě toho tradičního ducha a tím i chuť a vůni péče, které jídlu člověk věnoval při jeho přípravě. Takže ať Dita klidně spěchá se svými rádobyobjevnými recepty na druhou stranu Atlantiku, kde jistě budou vždy lepší, než výtvory z fastfoodu ale tady u nás to není obohacení, ale spíše prznění gastronomie.
    Pro rýpaly upozorňuji, že nejsem levičák a neodsuzuji USA ani nejsem proti jejich kultuře !!!
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    cookalong byl nahodou dobrej, to me bavilo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EVILMIND: hm... stahuju cookalong ... Třeba pokud těch zájemců nebudou mít tolik, tak by se dali ukecat. A teda hlavně rodiče, pokud to je alespoň trošku příčetnej formát a z účastníků se tam nedělaj blbci.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    ZUZKAOU: hele, ted v posledni sezone Masterchefa byla jedna episoda, kdy meli delat "restaurant quality dish" v polnich podminkach na ohnicku, v divocine bez nastroju, a docela jsem ziral co z nich vypadlo. Takze studanka a kamna to je luxus! :)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    ALI: zrovna jsem to chtel napsat sem, ze kdyz jsem odjizdel z Prahy v poledne videl jsem bilboard s tim LIVE... to si nedovedu predstavit teda, live kucharskou show, budu asi muset nakoukat jak vypada original.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EVILMIND: hm, naši měli 40 let, ale začátkem léta. A rozhodně by se nenechali ukecat na televizní show. I když bych chtěla vidět Pohlreicha u nás na chatě (jinam se s příbuzenstvem všichni nevejdeme) - kamna na dřevo a voda ze studánky ;-)
    ALI
    ALI --- ---
    EVILMIND: takze licence cookalong live jo?



    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    EVILMIND: "Nejsme ani bylinkářky, ani kuchařky, ani moderátorky. Mám někdy u kuchařských pořadů problém, že je všechno moc složité, všichni jsou takoví sofistikovaní a kuchaři to zvládají levou zadní. Mám pak pocit, že já to nezvládnu. V Herbáři je to opačně: Když to zvládneme my, obyčejné ženy, tak to zvládne každý,"
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Asi nejspíš sem

    Revoluce v jídle se nepovedla. Jíme víc a hůř | Dobrá chuť | Lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...epovedla-jime-vic-a-hur-fkm-/dobra-chut.aspx?c=A130919_181720_dobra-chut_mc

    2138-12, 61 let českého strávníka, obsah | ČSÚ
    http://www.czso.cz/csu/2012edicniplan.nsf/publ/2138-12-n_2012
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    EVILMIND: omg to bude taky jizda. Zrovna tyhle dve
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Byliny do každé rodiny. ČT vaří podle Herbáře — Kultura — ČT24 — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/242769-byliny-do-kazde-rodiny-ct-vari-podle-herbare/
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    V nejakejch americkejch kucharskejch reality show uz bylo par privatnich sefu. Vetsinou to byli ty nejhorsi, takze schopnost sehnat si bohate zamestnavatele ocividne nebyla v zadnem vztahu s kvalitou gastronomie... ;-)

    Jinak nova Zdendova akce:
    Aktuálně s TV Prima připravuje formát nazvaný Česko vaří s Pohlreichem. Bližší informace, o co konkrétně půjde, zatím nejsou, ale již nyní se shání soutěžící do jednotlivých dílů.

    Pro natáčení Česko vaří s Pohlreichem se hledají

    - svatbu konající se vždy v sobotu od 19.10. do 7.12.2013
    - manžele slavící na podzim výročí svatby minimálně 20 let
    - identická dvojčata
    - dvojníka Zdeňka Pohlreicha
    - pár žijící v ČR, z nichž jeden je cizinec/cizinka
    - vnučku, která ráda vaří a její babičku
    - hudební skupinu

    Chcete – li se natáčení zúčastnit, zašlete svoje krátké představení, aktuální fotografii a kontakt na email ceskovarispohlreichem@seznam.cz


    Trochu mi to bizarnosti pripomina ten inzerat, kdyz Marek Dobes shanel pro nataceni cloveka bez nosu. Akorat Polreich asi sezene no... :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam