• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales



    Co je totální úlet?Samozřejmě jídlo...



    Klik na Babicu: [ Spolek pratel Mistra Babici aneb všichni si to doma uděláme, protože je to jednoduchý, rychlý a dobrý! ]

    jeden polerich vladne vsem, jeden jim vsem kaze. Do kuchyne uvrhne a k plotne privaze.
    rozbalit záhlaví
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    KASUMI: Me strasne nastval ten konec :/
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    WITTGENSTEIN: souhlas

    doufam, ze nekdy bude druha rada, bylo to skvely
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    LYNCH: Po tomhle se na český Masterchef fakt nedá koukat.
    Jen ten americký moderátor mi přišel ukrutně nesympatický.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    LYNCH: Samozřejmě :-)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    známe?docela fajn obdoba masterchefa akorát že vaří profíci
    The Final Table (TV pořad) (2018) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/672223-the-final-table/komentare/
    FREAKOX
    FREAKOX --- ---
    JUNIOR: Jako ano, s tim textem naprosto souhlasim.. ale na druhou stranu si říkám, že využíli právě tohohle období, aby mohli elegantně tu firmu zlikvidovat.. Pochybuju, že by Ambi si vzalo pod svá křídla něco, co by nemohlo fungovat... Někdy není potřeba čekat na slogan ANO, BUDE LÍP.. ale POČKEJ, AŽ BUDE HŮŘ A VYDĚLÁŠ! :)
    a připomíná mi to ten vtip:
    Přijde hipster do kavárny, objedná si kávu a pak si vytáhne pytlík s něčim bílym..
    Barista na něj: "Co to máš? Si děláš prdel?"
    Hipster: "To je kox"
    Barista: "Máš štěstí, už jsem se lekl, že je to cukr!"
    :)
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    Jako kdybych o tom minulý týden nepsal. Moje zkušenosti ze zákulisí se ověřili. Hovno krize a státní zásahy. Ale arogance a namyslenost.

    https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ambiente-kuchyn/r~6217fef67f0211eab1110cc47ab5f122/
    AMANT
    AMANT --- ---
    POHODAVOLE: nekde jsem v rozhovoru s clovekem, co mel restauraci v nemecku, cetl, ze tam to mozny neni. kdyz udelas bankrot s hospodou, uz si nikdy nemuzes otevrit dalsi.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KASUMI: mas s tim zkusenosti v praxi? Kdyz se s nekym soudime, tak se to ve vetsine pripadu dava i na policii a jeste nikdy nic nevyresili. Podavaly se i stiznosti na jednani policie a dopadlo to stejne. Veskere podklady byly samozrejme pripraveny pravnikem, aby to meli naservirovany az pod nos. Vetsina firem, se kterejma jsme meli problem, jede dal pod jinym icem, tak tomu moc nerozumim teda :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: tak napr. kdyz jsi trestne odsouzeny za TC v souvislosti s podnikanim, jednim z trestu muze byt i zakaz cinnosti v organech spolecnosti.. tze i na toto existuji nastroje..
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    FARIN: nemyslel jsem jen omezeny ruceni, ale celkove vyuzivani systemu, kdy clovek muze uplne v klidu polozit firmu a pak si zalozit novou se stejnym druhem podnikani. Ano, treba by nevznikla Kuchyn a tim padem by nikomu nedluzila. To by bylo snad v poradku ne nebo se tam za tu dobu odehralo neco specialniho, co by mohlo vyvazit?
    FARIN
    FARIN --- ---
    POHODAVOLE: omezené ručení není přece žádné české specifikum. A je to docela důležitý instrument který podporuje podnikání, zejména pak to inovativní které je z principu rizikovější.

    Ber to tak, že kdyby měli podnikatelé ručit svým majetkem tak Kuchyň vůbec nevznikne.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    POHODAVOLE: coz jako uplne nejde lehce, kdyz na to mas samostatnou entitu

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    POHODAVOLE: Ty jeste zijes z kapesnyho od rodicu, vid...
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    nevím jestli to nechápe schválně nebo je jenom hloupej.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    NENUFER: proc potapet? Staci zaplatit dluhy.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    NENUFER: ideálně když bude ručit svým majetkem a majetkem celé širší rodiny!
    NENUFER
    NENUFER --- ---
    POHODAVOLE: takže má potopiť aj svoje ostatné firmy aby jednej predlžil utrpenie? Nedáva mi to zmysel.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KASUMI: tohle chovani mi prijde jako takova ceska klasika. Myslim si, ze pokavad stale vydelava, tak by mel dluhy platit a je jedno z jaky firmy. To ze se mu nezadarilo, neni problem zamestnancu, kteri svou cast dohody splnili.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VANEK: mozna tak, ze v ramci insolvence jsou pohledavky zamestnancu prednostni, pred jinejma veritelema.. tze kdyz to poslou do insolvence, obycejne dluhy (typu na najemnem) se uspokojuji az pote, zda neco zbyde na ty prednostni (mj. zamestnance).. nechci tady spekulovat, co presne udelali a jak to maji, insolvence jeste zahajena nebyla.. az bude, bude to zrejme na dluznicky navrh, takze by tam meli popsat, jak to vypada..
    VANEK
    VANEK --- ---
    DAWIDOS: Začínali Karpíšek – Kronďák po 50 tisících, ale to bylo hádám jen na založení firmy, v květnu 18 (kdy se reálně rozjel provoz?) převedli každý půlku na těch 6 dalších (zrovna Šimoník měl nejmíň, jen 5 %).

    KASUMI: "hlasovat společně s ostatními pro insolvenci. Ta alespoň umožnila dát zaměstnancům výplaty a státem garantované odstupné, na které jsme po ztrátové zimě neměli našetřeno." To teda moc nechápu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam