• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMAGUEmateřské školy
    LBW
    LBW --- ---
    MADIETTA: i tak dik, nejake nyxdite do tech dvou chodit muselo - on se nekdo ozve
    MADIETTA
    MADIETTA --- ---
    LBW: ač jsem z Prahy 6, zrovna s těmi nemůžu sloužit. Moje děti chodily/chodí do Velvarské.
    LBW
    LBW --- ---
    cau, chci se zeptat na zkusenost se skolkama v Praze 6.
    z webu vsechno vypada hezky, na prvni pohled v samotne skolce taky...mate/meli jste nekdo prcka v MS Belohorska nebo MS Parlerova?
    diky
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    EDERA: bylo nám řečeno, že už ne... hmm... teď prolízám net, a vypadá to, že máš pravdu...
    škoda, že si to nezjistili rodiče V., spolužáka dcerky, kterému bylo při minulém zápisu 5 let a jeho matka je na rodičáku :-/
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    EDERA: nicméně, když jsem se na to na obci ptala, tak se mi v podstatě vysmáli :-( kdybych se do toho položili, tak by mi asi místo zajistili, ale osolili by mi to tak, že by ho zajistili někde v peklech horoucích, abych si ho užila...blbý je, že v praze je možný kdekoliv v praze :-(
    EDERA
    EDERA --- ---
    ILLUZE: Obec má pořád povinnost zajistit místo ve školce pro dítě v posledním ročníku před školou, pokud jeho rodiče projeví zájem o to, aby do školky chodilo. Na tom se nezměnilo nic.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ZOFI: rosím se, co zase bude po přihlášení...

    minulý týden jsme se s kamarádkou dozvěděly, že se uvolní od března 2 místa ve školce - naše děti mají 4,5 roku, zkusily jsme tam zavolat...
    no a co se nedozvíme... není nárok - do školky se dodatečně (?) přihlásily další 4 přistěhované děti, které musí školka vzít, protože jsou v předškolním věku

    zvláštní... v předchozích letech nám bylo řečeno, že pokud dítě nepřihlásíme v konkrétním termínu, není již šance, aby se dítě do školky dostalo až do další uzávěrky přihlášek
    navíc - teď se již nehraje na "předškolní věk", školka nemá povinnost přijmout 5leté děti

    západní Čechy zdraví Brno...
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ZOFI: tak to je děsný.....ale kdo za to může....zastupitelé v obcích, nikdo jiný !!!!
    LILY
    LILY --- ---
    ZOFI: to víš, v Brně je tak krásně, že se tam všichni odstěhovali a teď tam plodí děti. :) Tak to já jim tu přihlášku snad ani dávat nebudu. Stejně bych tam musela odjet ze semináře, který mám v té době mimo Brno..
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ZOFI: zoufalý:-(
    ZOFI
    ZOFI --- ---
    Tak nám v Brně včera skončilo elekr. přihlašování dětí do mš.
    Na 2 206 volných míst v Brně se přihlásilo (rodným číslem) 4 956 dětí, tedy 2 750 jich zůstane bez místa!
    4. a 5.3. si mohou tuto přihlášku rodiče okopírovat a podat na jakoukoli mš, v jakémkoli počtu, ale k čemu to je, když tolik míst chybí? Dostanou se nejmladší 4letí..
    V naší MČ je to nejhorší - ač máme 17 školek je na 270 volných míst, 622 vydaných přihlášek, tedy 355 dětí se na Brno severu do MŠ nedostane. Je to horší, než loni :-(
    Jsou ještě někde podobné problémy? Nebo je to problém speciálně jen města Brna?
    Seznam městských částí | Zápis do mateřských škol ve městě Brně
    http://zapisdoms.brno.cz/mestske-casti?order=nurseries_sum_pupils&sort=desc
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    MARKYSHA: jsou dva druhy a jeden nakažlivý je a druhý není, což by měl očař poznat :-)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    TUTIK: vzhledem k tomu, že očař na výslovnou otázku odpověděl, že školku klidně, pokud bude zajištěný to kapání do očí, usoudila jsem, že o jeho slovech nebudu pochybovat, páč paragraf by se mi zrovna tehdy extrémně nehodil
    FOXOVA
    FOXOVA --- ---
    prosim mate , nebo vite o nekom kdo ma dite v pripravnym rocniku ZS? chtela bych vedet jak presne tam probiha den zda je v te tride opravdu vyssi koncentrace deti s poruchami chovani, reci a pod. /pro ktere je tato trida primarne urcena/ nebo jsou tam i deti nadany a pod.
    TUTIK
    TUTIK --- ---
    MARKYSHA: Asi jo. :)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    TUTIK: nakažlivé? O tom nic nevím, já ho mám každou chvíli a nikdy ho nikdo nikde nechytil. Nepleteš si to se zánětem spojivek?
    TUTIK
    TUTIK --- ---
    BALAENA: s jecnym zrnem chodil do skolky? To je ale dost nakazlive, ne?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SUCUBIS: nusle jsou dobré, tam bydlela kamarádka a zářijovou i únorovou holčičku jí vzali přesně od třetích narozenin.
    LILY
    LILY --- ---
    IBERIA: to jsme se musely těsně minout. Dostala jsem pořadové číslo 11. :) A taky tu informaci, že jí přišli hlavně čtyřleťáci, o nichž by prý předpokládala, že už někde ve školce jsou..
    EDERA
    EDERA --- ---
    IBERIA: Tak jestli jsi v situaci, kdy to nemusíš řešit, tak to potom chápu, že chceš radši počkat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam