• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMAGUEmateřské školy
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    hlásím, že školka Viničná na Praze 2 má novou ředitelku a asi 20 volných míst!

    moje dítě podmínečné přijaté jak sem, tak do Vozové, pokud by se neuvolnili místo v "naší" školce
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    CAMELLA: supr! moc gratuluju!!!
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    Jupí, nakonec mi dcerku vzali! V pátek přišlo zamítnuté odvolání, tak jsem zoufale začala obvolávat a obepisovat všechny soukromé školky co jsem našla a nakonec! Teď volali, že se 3 děti odhlásily a dcerku vezmou!
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    Proto říkám, že je to správný postup. Podali bychom ho nejspíš taky, kdyby nám o to místo zásadně šlo, situace to nakonec naštěstí nevyžadovala.
    Byla to jen reakce na "určitě nenabídnou", to platit nemusí.
    MAJACHUNATA
    MAJACHUNATA --- ---
    MUFLONEK: podle toho, co pisete mi prijde, ze by se prave odvolani hodilo. zni to, jakoze odvolanim se to poradi rozbije - tzn. musi vzit odvolane prednostne?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MUFLONEK, MITHRILIEN: to je moc hezký, ale rozhodnutí o nepřijetí je rozhodnutí ve správním řízení, a pokud ředitel(ka) školky pravidla správního řízení ignoruje, tak... to jednou může dopadnout velmi, velmi ošklivě.
    MUFLONEK
    MUFLONEK --- ---
    KLAIR: U nás to bylo taky bez odvolání. Ředitelka vysloveně řekla, že postupně automaficky obvolává podle pořadí pod čarou, že odvolání by to zkomplikovala.
    MITHRILIEN
    MITHRILIEN --- ---
    KLAIR: Podat odvolání je určitě správný postup, nám ale na konci srpna volala ředitelka s uvolněným místem i bez toho. Prosila mě ať odvolání nepodáváme, že to celej proces jen zdržuje, my to neudělali hlavně proto, že jsme velmi rychle našli lepší alternativu (soukromou).
    Tak jen do statistiky, že někde to skutečně funguje i bez odvolání :) Synovi byli tehdy v září 3 roky a dva měsíce, na jaře mi u "zápisu" řekli, že jako poslední budou brát děti co dosáhly tří let už v únoru... a i tak se to nějak do konce prázdnin setřepalo.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    SEVERINE: jo, tak já to sepíšu.

    S tím, že je mi jasné, že se snaží, že to naprosto chápu, že dělá, co umí, ale to odvolání podám pro zřizovatele, aby viděli zájem. A dám jí k tomu čokoládu (nebo tři)
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    KLAIR: Několikrát se mi stalo, že mi řekli "to je formalita" a pak, když se rozhodovalo, tak to byl přesně ten bodík, který pomohl.
    Udělej zkušenost, ať už takovou nebo onakou, jinak to nezjistíš.
    KATIA
    KATIA --- ---
    KLAIR: Jenže ty formality má přesně vidět zřizovatel, aby věděl, kde je problém.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    naše ředitelka se fakt snaží. říkala, že řeší Rozku a asi 8 dalších... že i nás ví. takže když vím, že se snaží, tak nechci prudit formalitama
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    CAMELLA: ale od předání rozhodnutí. to si vyzvednu dnewa
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KLAIR: bez podaného odvolání ti místo určitě nenabídnou, i kdyby se uvolnilo. protože odvoláním potvrzuješ zájem.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KLAIR: ředitelka ti řekne, že to nemá smysl, věř mi. Každopádně na odvolání máš teď tuším 10 nebo 15 dní, tak abys to neprokaučovala.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    CAMELLA: ne. je to nová informace. zeptám se paní ředitelky. nechci být problémová
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KLAIR: odvolání jsi podala?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KLAIR: no, jak jsem tu psala, bohužel u nás stejný případ. Řeším teď, co s tím.
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    KLAIR: Mala, mala! Drzim palce, at se to posune, sance urcite je. Ono se to casto utrepe jeste behem leta.

    Kolem me se ted nekolik deti nedostalo na prvni dobrou, ani v druhym kole, ale pak jim nakonec zavolali, ze se misto uvolnilo. A teda byly to deti narozeny v lednu a unoru (tzn. v zari jim bude 3 a 3/4…), jedno v dubnu.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    MONI: bojím se, že tohle je už po tom. naše školky hodně domlouvají a přesouvají mezi sebou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam