• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    HOLAKAC
    HOLAKAC --- ---
    Co používáte na zabezpečení skútru? Koukal jsem letmo co mají skútry u práce, 50% nic, zbytek většinou řetěz na předním kole, jeden něco elektronickyho...
    EKIM
    EKIM --- ---
    kdyby měl někdo zájem, tak prodávám držák na mobyl pod zrcátko [ OFFERINGNABÍZÍM: Držák na chytré telefony / Benešov / 650 CZK ]
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KCE: ja bych rek, ze drivetrain je tam motor--variator--spojka--prevodovka (jakoze fixni jednostupnova), ale nevim... kazdopadne je tam druha dira na olej vzadu...
    KCE
    KCE --- ---
    HARVIE: tak bud mas prevodovku nebo variator, ne?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    O vikende sme jeli na mensi vyjizdku, ja se skutrem a kamosi na elektrokolech. Jedno z elektrokol se rozpadlo, takze sme jeli pomalu (kolem 20kmh, podle terenu)... Mi tak nejak doslo, ze to asi nedela uplne dobre ty odstredivy spojce, kdyz se pohybuje na hrane zaberu... Co myslite? Pocita se s tim?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jeste me napadlo... Taky tam je nejakej olej prevodovky... to se doufam nevyleje na me, kdyz sundam kryt variatoru? :-)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    KCE: shori no. ted je otazka jestli chces mit ve valci popel a volne litajici mineraly...
    KCE
    KCE --- ---
    HARVIE: nite shori neasi:)
    a pokud mas strach o povoleni, dej tam ten loctite nebo nakou barvu/lak/mamut/sikaflex
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    HARVIE: Známý to v servisu normálně povoloval a utahoval rázovým pneumatickým utahovákem. Jinak ti nezbývá zjistit kde ten piston stopper koupit. Viděl jsem ho ale prodávat jen pro 2T skůtry, to je pravda…
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XMEDA: me se na ruckusu libi, ze tam s trochou stesti dou vozit naky tyce pod sedackou... kdyby se to trochu poladilo, tak by tam sly vozit i relativne velky veci...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HARVIE: jojo to taky znam, ale to uz nema takovej vyraz :)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    XMEDA: tak schvalne mrkni na "VGA Mover"
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    HARVIE: Na Ruckus jsem tu pobliz nedavno dlouho koukal. Libi se mi to :D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    NTR23: jj. to sme delali kdysi na piaggiu.
    DAN_F: nvm nejakej dovoz, nezjistuju to pro sebe. ale je to velmi prakticky vymyslenej skutr, ma genialni stojanek, hromadu mista na nosice, rucni brzdu, atd... alternativou muze bejt honda ruckus, kdybys hledal neco podobnyho. Jedinej problem je, ze to je pomaly a v papirech to ma jen jedno misto.
    ZOIDBERG: no a kdyz nemam piston stopper tak to udelam jak? AvE na youtubu vyndal svicku a nacpal tou dirou do valce nakej starej hadr aby to zablokoval, ale bojim se aby tam pak nezustaly nite :-D
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    HARVIE: Rázovou utahovačkou to i bez problémů povolíš. Neboj se toho, stačí to pořádně dotáhnout a drží to.
    DAN_F
    DAN_F --- ---
    NTR23: U 2t je to normální, u 4t má výfuk na výkon omezený vliv.

    HARVIE: Pěkný, kdes to sehnal? :)
    NTR23
    NTR23 --- ---
    HARVIE: Aha, já mám vespu 50cc 2t a rezal se vyfuk
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    NTR23: DZANDIS: Je to 50cc, ale 4takt strikacka, takze slepy rameno vejfuku se asi nevede. (Danskej postovni skutr "VGA Mover" s motorem Yamaha)
    ZOIDBERG: No ja se hlavne bojim, ze to spatne utahnu. Nekde sem cet, ze je potreba razovej utahovak (ten mam) a zalepit to loctitem (ten nemam), aby se to pak samo nepovolilo. Ale trochu me desi, ze by se to povolilo.
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    HARVIE: chapu to spravne, ze se jedna o 50ccm?
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    NTR23: Je to jednoduché, jen musíš zablokovat variator. Nebo místo svíčky namontovat piston stopper, ten blokne válec a následně i variator, mnohokrát provedeno bez potíží.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam