• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ale ze to trvalo :-).
    Skútry a motorky se berou na milost. Vyhrazené pruhy pro autobusy se jim zpřístupní - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/vyhrazene-pruhy-pro-prazske-autobusy-mhd-se-zpristupni-skutr/r~d145c12e334011eda9eeac1f6b220ee8/
    EZOP
    EZOP --- ---
    Začíná mi být ráno zima. Zvažuju plexi na piaggio.
    Má někdo zkušenost prosím někdo zkušenost s neoriginálnimi? Skoro 6000 se mi nechce dávat za plexi, 2500 zní lépe ale aby to zase nebyl uplnej aušus. Díky za případné postřehy
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    DUCATIMONSTER: Haha, objednal se nekam jinam. Cekal dalších 14 dnů na termín a když tam prijel mechanik mu rekl , ze je to cely v riti. Oprava kolem 60 000. Koupil to za 110 000. Snazi se teď odstoupit od smlouvy na skryté závady. Pridreny motor , špatne tlumiče...
    Ja koupil 4 roky z5 aprilia sportcity cube 300 za 17000, která vesele jezdí.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    SUBVERSION: Právo mám rád, takže jak je ctěná libost.

    Povolení čehokoli je automatické na základě generální legální licence, Ústava ČR čl. 2 odst. 4. Otázka tedy je, zda to něco zakazuje a jak.

    To se odvíjí od toho, zda je daný chodník "pozemní komunikací" nebo ne, což je vždy ošemetné protože ZoPPK je zprasek napsaný úmyslně gumově a nekoncepčně tak, že operuje s termíny, které však přesně nedefinuje, aby vždy policajt "správním uvážením" alias svévolným vycucáním z prstu mohl potrestat kohokoli a nikdo se nemohl točit na liteře zákona, neboť ta neexistuje.

    Jedinou právní jistotu zde tedy představují judikáty NSS, ze kterých vzešla právní praxe, že komunikace dělíme na veřejné, účelové veřejnosti přístupné (VPUK) a účelové veřejnosti nepřístupné (VNUK, kam spadají nejen ty za závorou, ale třeba i v obchodním středisku s cedulí podmínek, protože ta vylučuje veřejnost podmínky neplnící.)

    Ohledně stání na "chodníku" mohou tedy nastat různé scénáře podle toho, o jaký chodník se jedná:

    1. Pokud se jedná o chodník - veřejnou komunikaci, uplatní se zákon 361/2000 ZoPPK kde jeho § 25 omezuje Generální Legální Licenci pro zaparkování výslovně pouze na
      (1) Řidič smí zastavit a stát jen
      a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo
      a zároveň vyhláška 294/2015 Sb., která definuje i explicitní parkoviště vyznačené pozemními čarami včetně možnosti, aby byl kus parkoviště na chodníku
    2. Pokud se jedná o chodník, který je veřejným prostranstvím ale není součástí pozemní komunikace, je to regulováno 251/2016 Sb. O některých přestupních §5 odst. 1 g) Neoprávněný zábor veřejného prostranství - viz pěkný právní výklad MVČR ohledně stání mimo PK.

      Podotýkám že "veřejné prostranství" je opět cíleně tak perverzní gumový zprasek, že teoreticky zahrnuje i soukromé pozemky které nejsou za závorou/cedulí - takže doopravdy se občas děje, že policajti na základě "správního uvážení", metodiky a svého (bez)právního názoru drze pokutují člověka, že "neoprávněně zabírá" svůj vlastní pozemek např. parkováním na své příjezdové cestě apod.!
    3. Pokud se jedná o chodník soukromý za závorou/cedulí (VNUK), potom se to řídí cedulí či podmínkami vlastníka/provozovatele toho chodníku, tzn. např. jím arbitrárně určenou pokutou


    Pokud jsem kohokoli připravil o iluze o "právním státě", stěžujte si zejména u MDČR, kde dovolují a podporují, aby zákony psali účelově policajti sami sobě na zakázku, a MVČR, kde jdou zase na ruku obecním mafiánům.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    SUBVERSION: skútr nemůže stát na chodníku. Většinou a skoro všude to tolerujou, ale legální to není.
    SUBVERSION
    SUBVERSION --- ---
    Ahoj, vi někdo prosím o jakýsi vyhlášce kdy skutr může stát na chodníku a nehrozí zadna pokuta? Zajímalo by mě vyloženě číslo zákonu nebo nějaký ofiko informace
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    NIKDAS: jak rychle blikají blinkry? U starých skútrů podle toho orientačně poznáš přepětí/podpětí v palubní síti. Porovnej s vypnutým/zapnutým motorem.

    Jinak voltmetr je základ do každé domácnosti, nevím jak bez něj někdo může žít :)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Regulátor napětí se mi kdysi na skútru s motorem Derbi pokazil, takže bych tuto možnost nevyloučil. Vyměnili mi to v servisu.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    NIKDAS: Ahoj, zase se mi něco vysralo na skůtru (20letej derbi predator 2T). Na to jak málo s ním jezdím je to děsná drbačka...

    Tentokrát přestaly svítit světla (přední, zadní, dálkovky, ani podsvícení palubovky a kontrolka světel). Zato blinkry, brzdové i jejich kontrolky, jakož i kontrolka oleje, fungujou normálně.
    Zkoušel jsem projet google a napadají mě čtyři možnosti, žádná z nich není jednoduchá, budu muset zase sundávat spoustu plastů, tak se radši ptám, jestli máte tip i na něco jinýho, případně ať jdu rovnou na jistotu.
    1. Žárovky (je celkem divný, že by odešly najednou, ale je možný, že zadní nesvítila už nějakou dobu, zkoušel jsem koukat skrz plast, ale není tam dobře vidět, jestli je, nebo není prasklá žárovka).

    2. Pojistky (co jsem koukal do návodu, tak je v celém přístroji jen jedna 4A).

    3. Regulátor napětí (osobně tipuju, že to bude on, ale musím sehnat voltmetr, abych to otestoval).

    4. Někde povolenej kabel/kontakt (to by i vysvětlovalo proč ostatní kontrolky/světla jedou)
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    JAVESEU: Zmoknes a stojis v zácpě :D
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    HARVIE: To si vždycky říkám, když potkám po Praze nějakou tříkolku, že je to kombinace nevýhod auta a motorky dohromady a nechápu proč si to někdo pořizuje. :D
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    HARVIE: Taky bych asi věděl , jak líp utratit 110k. Ale on nemá řidičák na velkou motorku a dělat si ho nechtěl. Navíc si myslím , že se s tím musí jezdit blbě v zácpě.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ZOIDBERG: to jo... i kdyby ti nespadla na zem, tak ji jako nepadlou neprodas, protoze ti to stejne nikdo neuveri... :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DUCATIMONSTER: to ma z toho, ze si kupuje takovou picovinu :-D
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    JAVESEU: Tvl tak typek se tam objednal. 14 dnů čekal na termin a dnes mu mechanik rekl , ze trikolky nedělá. :D Spatne mu prý při objednání rozumel.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    EZOP: Dobrý kup. Alespoň už to mašina za sebou. Motorku, která nebyla položená, to teprve čeká. Pokud nejsou hnuté brejle, nic se neděje
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    EZOP: Tak to je super kauf!
    EZOP
    EZOP --- ---
    Ahoj, chtěl bych všem zúčastněním poděkovat za postřehy tipy a informace. Včera jsem byl vyzvednout Piaggio Liberty 125 ABS i-get z roku 2017 najeto pouze 1500km po prvním majiteli registrováno a koupeno v ČR.
    Táta to koupil dceři, která ujela pár km pak ji to na příjezdové cestě když to dávala na stojan upadlo a od té doby na to nevlezla.... schytala to brzdová páčka, která je ohnutá a drobátko stupačka. Kdyby mě na to neupozornil ani bych si toho nevšiml....
    Musím říct že vzhledem k aktuálním cenám ojetých skútrů to byl mimořádně dobré deal. Bratru 45 000. Jsem velmi spokojen.
    ještě jednou díky

    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    JAVESEU: Dík . Uz je tam objednany.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam