• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    RSZ
    RSZ --- ---
    Koukám po nějakém větším skůtru, má smysl něco takového? https://www.sbazar.cz/lbmoto2/detail/178190627-peugeot-satelis-400
    Moc toho s tím nenajedu, do města mám vespu, ale když se jedu v létě vykoupat za město, tak bych rád něco co umí předjet..
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CHARVYBURGER: Mám na svém PCX ty stejný Micheliny a max. spokojenost. :)
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    JAVESEU: Jo, to zni rozumne, urcite prezuju. Ted tam zrovna kombinuju MICHELIN CITY GRIP predni, coz se nekde tvari jako celorocni a ANLAS SC-500 WINTERGRIP 2 dozadu jako zimni.
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CHARVYBURGER: Mě říkal kamarád co jezdil roky po Praze, že mnohem důležitější je fresh vzorek než typ gumy + přezutí taky nestojí málo. Ale chápu ten lepší pocit ;)
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    JAVESEU: Ja prave projezdil dve zimy s M+S pneumatikama a v podstate je vzdycky jen o posledni 2-3 ulice, kde to treba rano neni protahly nebo namrzly. Jinak ceste Prahou byla vzdy v pohode a to jezdim na stary mesto po kostkach a tramvajich. Ale je to pro me proste takova vetsi jistota, ze ma clovek lepsi grip. Jestli to nesezenu, tak to asi budu muset resit podobne no...
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    CHARVYBURGER: Já jezdím po Praze celou zimu a když je sníh nebo led, atd. tak prostě nejedu. Na jednostopém vozidle po městě mi to přišlo zbytečné. (jen názor)
    CHARVYBURGER
    CHARVYBURGER --- ---
    Zadr, nemuzu nikde sehnat zimni pneu na Hondu PCX. Jak to resite? Chci jezdit celorocne. Na muj minulej 2015 model jsem sehnal zimaky v pohode, ale tedka na 2021 nikde nic. Chybi mi predni 110/70R14, zadni 130/70R13 se sehnat da. Ma smysl mit jednu zimni? Resil jste to tedka nekdo? Dix!
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    DUCATIMONSTER: V hluboké minulosti! :D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    DUCATIMONSTER: no uz je to dyl :-D
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Tady dobrý video
    Předjížděl kolonu odstavným pruhem. Policisté ho odhalili z vrtulníku, přilétli ho vyfotit zblízka | Autosalon TV
    https://www.autosalon.tv/novinky/ridicuv-chleba/predjizdel-kolonu-odstavnym-pruhem-policiste-ho-odhalili-z-vrtulniku-priletli-ho-vyfotit-zblizka
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    HARVIE: Tvl , kde jsi dělal řidičák?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SAMOUT: coze to se nesmelo? ;-D
    BIO23
    BIO23 --- ---
    tss, nikdy jsem neřešil jestli smím nebo ne
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SPYYDY: Vetsinou jsem jel max "po care", primo do pruhu si netroufam, PaCHove jsou svine zakerny :-).
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    SAMOUT: Tak stejně jsme tam asi většina z nás jakoby jezdili, ne? Prudili vás někdy Hrdinové?.)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ale ze to trvalo :-).
    Skútry a motorky se berou na milost. Vyhrazené pruhy pro autobusy se jim zpřístupní - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/vyhrazene-pruhy-pro-prazske-autobusy-mhd-se-zpristupni-skutr/r~d145c12e334011eda9eeac1f6b220ee8/
    EZOP
    EZOP --- ---
    Začíná mi být ráno zima. Zvažuju plexi na piaggio.
    Má někdo zkušenost prosím někdo zkušenost s neoriginálnimi? Skoro 6000 se mi nechce dávat za plexi, 2500 zní lépe ale aby to zase nebyl uplnej aušus. Díky za případné postřehy
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    DUCATIMONSTER: Haha, objednal se nekam jinam. Cekal dalších 14 dnů na termín a když tam prijel mechanik mu rekl , ze je to cely v riti. Oprava kolem 60 000. Koupil to za 110 000. Snazi se teď odstoupit od smlouvy na skryté závady. Pridreny motor , špatne tlumiče...
    Ja koupil 4 roky z5 aprilia sportcity cube 300 za 17000, která vesele jezdí.
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    SUBVERSION: Právo mám rád, takže jak je ctěná libost.

    Povolení čehokoli je automatické na základě generální legální licence, Ústava ČR čl. 2 odst. 4. Otázka tedy je, zda to něco zakazuje a jak.

    To se odvíjí od toho, zda je daný chodník "pozemní komunikací" nebo ne, což je vždy ošemetné protože ZoPPK je zprasek napsaný úmyslně gumově a nekoncepčně tak, že operuje s termíny, které však přesně nedefinuje, aby vždy policajt "správním uvážením" alias svévolným vycucáním z prstu mohl potrestat kohokoli a nikdo se nemohl točit na liteře zákona, neboť ta neexistuje.

    Jedinou právní jistotu zde tedy představují judikáty NSS, ze kterých vzešla právní praxe, že komunikace dělíme na veřejné, účelové veřejnosti přístupné (VPUK) a účelové veřejnosti nepřístupné (VNUK, kam spadají nejen ty za závorou, ale třeba i v obchodním středisku s cedulí podmínek, protože ta vylučuje veřejnost podmínky neplnící.)

    Ohledně stání na "chodníku" mohou tedy nastat různé scénáře podle toho, o jaký chodník se jedná:

    1. Pokud se jedná o chodník - veřejnou komunikaci, uplatní se zákon 361/2000 ZoPPK kde jeho § 25 omezuje Generální Legální Licenci pro zaparkování výslovně pouze na
      (1) Řidič smí zastavit a stát jen
      a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo
      a zároveň vyhláška 294/2015 Sb., která definuje i explicitní parkoviště vyznačené pozemními čarami včetně možnosti, aby byl kus parkoviště na chodníku
    2. Pokud se jedná o chodník, který je veřejným prostranstvím ale není součástí pozemní komunikace, je to regulováno 251/2016 Sb. O některých přestupních §5 odst. 1 g) Neoprávněný zábor veřejného prostranství - viz pěkný právní výklad MVČR ohledně stání mimo PK.

      Podotýkám že "veřejné prostranství" je opět cíleně tak perverzní gumový zprasek, že teoreticky zahrnuje i soukromé pozemky které nejsou za závorou/cedulí - takže doopravdy se občas děje, že policajti na základě "správního uvážení", metodiky a svého (bez)právního názoru drze pokutují člověka, že "neoprávněně zabírá" svůj vlastní pozemek např. parkováním na své příjezdové cestě apod.!
    3. Pokud se jedná o chodník soukromý za závorou/cedulí (VNUK), potom se to řídí cedulí či podmínkami vlastníka/provozovatele toho chodníku, tzn. např. jím arbitrárně určenou pokutou


    Pokud jsem kohokoli připravil o iluze o "právním státě", stěžujte si zejména u MDČR, kde dovolují a podporují, aby zákony psali účelově policajti sami sobě na zakázku, a MVČR, kde jdou zase na ruku obecním mafiánům.
    JOSKA_CZ
    JOSKA_CZ --- ---
    SUBVERSION: skútr nemůže stát na chodníku. Většinou a skoro všude to tolerujou, ale legální to není.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam