• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    EZOP
    EZOP --- ---
    EZOP: Nutno dodat ze jezdím hlavně mezi vesnicemi cca kolem 80km/h.
    EZOP
    EZOP --- ---
    SAMOUT: Řekl bych ze to bude zanedbatelný… dostal jsem tento dotaz několikrát po tom co jsem na piaggio 125koupil nejvyšší plexi.
    Rozdíl v rychlosti ani spotřebě nepoznám.

    Přeci jen…. Když tam není plexi tak ten odpor dělá i moje tělo.

    Bez štítu už bych nechtěl… stačí když za jízdy vykouknu z pozaštítu…
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    RSZ: V tomhle se mi strašně líbí itálie, kde když tě podjíždí skůtr z prava, tak trubne. Chvilku mi trvalo zvyknout si, že tím nemyslí "co děláš vole" ale "jedu z prava, neskřípni mě", ale fungovalo to tam skvěle. Myslím, že kdyby se tady více rozšířila skůtrová kultůra, všem by to jen prospělo. Přecejen čím víc lidí na skůtru, tím menší zácpa...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    RSZ: Zajimavy. Nastesti ziju a skutruju v Praze, kde naopak delaj ulicku, a nemaj problem. Ostrikovacema jsem ty 3 roky a cca. 8700 km dostal jednou.
    RSZ
    RSZ --- ---
    Předjíždím vždy a všude, ale bohužel to stále plno řidičů nesnese, troubeni je denní chleba, už jsem i zažil blbce, kteří mě začali stíhat a pak taky pičuse, kteří se mě snaží zablokovat..
    TUILE
    TUILE --- ---
    DIRTJUMPER: ja zacala auta v zacpach predzjizdet po prvnim upalu.
    holt kdyz nemas klimu, tak se musis aspon trochu hejbat, aby ti do helmy proudil vzduch.
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Jakou byste dali baterku do 2T 50ccm? Teď je tam 6 ah, ale připadá mi to skoro zbytečný.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DUCATIMONSTER: Co je na tom? Prost me zajima, jestli se spotreba zvedne od dve deci nebo o litr. Mam na PCX puvodni plexi, spotreba 2,1.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    SAMOUT: :D :D :D
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    As vyssi plexi - mate nekdo zkusenost jakej to (ne)ma vliv na spotrebu?
    KCE
    KCE --- ---
    THE_MIRACLE:
    DIRTJUMPER:
    vse se jeste zmeni po prvnich 10kkm a prvnim padu.. ja po par letech vylozene trpim kdyz se na 125 snazim akcelerovat a mam problemy predjet i nakladak :D
    nastesti do mesice budu mit 300cc tak snad to bude lepsi.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    DUCATIMONSTER: Dohledal jsem to a byla to hlavni pobocka firmy autoklice. Bez imobilizeru stal asi 150 kc.
    Výroba klíčů a autoklíčů v Praze - Autoklíče.cz
    https://autoklice.cz/
    DIRTJUMPER
    DIRTJUMPER --- ---
    THE_MIRACLE: letos jsem taky začínal, taky na první generaci PCX. Jezdím na tom cca měsíc a ze začátku jsem jezdil jako s autem - v kolonách sem stál protože jezdit mezi stojicima v koloně jsem si netroufl. No a teď po tom měsíci a najetejch cca 600 km už je to všechno v pohodě. Protivítr v 80+ vyřešíš vyšším plexi. Já ale teď testuju tři různý výšky plexi a rozhoduju se, jestli nakonec nezůstanu u toho základního nízkýho...
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Klicek na aprilii mi nejlevněji udělali tady
    Mapy Google
    https://maps.app.goo.gl/tu2rXxbUZj1G9BAz8?g_st=ic
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Tak v Hondě by mi prý klíček udělali. Cca 700-1000,-. Ale zkusil jsem objednat polotovar z aliexpressu a nechal bych to někde vybrousit. Když se nepodaří, tak Honda.

    Jinak včera jsem to testnul do práce (centrum Prahy). Jako jede to parádně, ale přiznám se, že přes 80 kmh už se docela bojím a ten tlak vzduchu není malý. Vůbec nechápu, jak může někdo na motorce letět 250 kmh (jasně, na supersportech se jezdí v předklonu, ale stejně). A pak tedy, ne že bych to nezkusil, ale z toho předjíždění kolon na červené apod. taky nemám úplně dobrý pocit. Asi se musí člověk otrkat.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    THE_MIRACLE: kdybys ten klic obalil do alobalu, tak by to teoreticky nemelo nastartovat, pokud mas imobilizer
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Díky, tak to vypadá, že PCX imobilizér nemá, alespoň rok 2012.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    (Samo asi jim budu muset ukázat velký techničák třeba. Zatím jsem to neřešil, mám jen jeden klíč a plastový duplikát, abych aspoň mohl odemknout řidítka a kufry asi, kdyby něco.)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    THE_MIRACLE: U BMW mi čistě podle VIN autorizovaný dealer vyrobí nový klíč.
    (Tuším asi za 1500. Ale je to BMW no.)
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    THE_MIRACLE: Rovnou se zeptám. Mám k němu jen jeden klíč. Předpokládám, že v klíči je imobilizér, takže asi nestačí jen nechat dodělat. Máte nějaký tip, kde by si s tím poradili a kolik to cca stojí? Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam