• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILANLXRDuchové,Poltegaister,strašidla unás..aneb místo kde jsem něco takového zažil,doporučení na místa kde přespat a něco nadp
    Místo kde povyprávíme své zážitky ze setkání s tajemnem,duchem,strašidlem..místo kde každému odvážnému rádi doporučíme místo kde straší,řádí "něco"..na přespání,jako zkoušku odvahy. Místa kde vstávají chlupy na rukách...povyprávějte nám o nich. Lokality jsou jasné - Česko,Slovensko..
    rozbalit záhlaví
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    SAVEL: Mne zase aktuálně zajímají historky, které se vztahují k různým opuštěným místům. Soustředím se hlavně na BVP Ralsko, brdský Plešivec, Roubalovu Pohádku a Sauersack- Rolavu, ale beru jinak i jiný místa. Spíš osobně vyslechnuté věci nebo zážitky, internet mám celkem prolezlý.
    SAVEL
    SAVEL --- ---
    PREBRAL: Děkuji. Vaši práci jsem již vygooglil a znám ji.
    PREBRAL
    PREBRAL --- ---
    SAVEL: Před pár lety jsem psal článek o trampských pověstech a je tam zmíněný brdský hejkal (v podstatě šílenec, ale s možnou návazností na starší regionální pověsti:

    http://prebral.net/dok/tramppov.doc
    Pohunek, J. 2010: Specifika trampské pověsti, in: Národopisný věstník XXVII (69) - 2010/1-2, s. 33-55

    Nemám to bohužel v pdfku, ale tohle už je verze po korekturách, textově shodná s tím, co vyšlo.
    SAVEL
    SAVEL --- ---
    Ahoj, pro svoji diplomový film hledám materiály zvláštních úkazů, příhod, nálezů a videí týkajícách se lesů střední Evropy (speciálně českých)...budu rád za jakoukoli inspiraci.

    Pokud jsou tu nějací sběratelé pohádek, pověstí, legend, bajek, mytologie, prosím neváhejte a pošlete mi cokoli, co víte o postavě HEJKAL (a jemu podobným jako je například Divý muž nebo Lešij). Povídačku popis, mýtus, ilustrace, skutečné zážitky, cokoli, co máte o hekalovi prosím zašlete a budete odměnění mým neskonalým vděkem a jménem v titulkách jakbymset. Děkuji mockrát. (případně odkázání na vhodnější skupinu či odborníka též vítám)

    Zde také email: savel.soukup@gmail.com

    ROBERT_MOST
    ROBERT_MOST --- ---
    našel jsem si tenhle klub protože se chci podělit s něčim, co se mi stalo

    v neděli mi umřela babička, byl jsem pár set km od ní tou dobou...večer jsem na ní v posteli hodně silně myslel a přál jí šťastnou cestu a tak a najednou na mě dopadnul obrovskej mráz po celym těle a pak jsem cejtil jak si na mě lehá jakási energie, cejtil jsem opravdu váhu a poznal jsem, že ta energie je ona..byla to jakoby směs její vůně a pocitu, kterej jsem měl, když jsem byl s ní, v podstatě nevysvětlitelná kombinace smyslových vnímání....došlo mi, že se se mnou přišla rozloučit, což mi vyvolalo úsměv na rtech a spadl ze mě jakejkoliv smutek:)
    BIOBOID
    BIOBOID --- ---
    Záhada: Chlapeček (4) je převtělený voják z roku 1983! - tn.cz
    http://tn.nova.cz/clanek/zahada-chlapecek-4-je-prevteleny-vojak-z-roku-1983.html
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    GUYVER:
    slyšel jsem že vždycky ne..někdy je to v reálném čase, ale často je intonace hlasu úplně jinde..a často jsou tam různé deformace
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    ARAGONIT: A vždycky je to takhle zpomalený?
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    ZOLTY:
    Jinak ty další nahrávky mám někde hluboko v archívu, takže nic jiného ted nemám..
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    GUYVER:
    No, myslím že není zas takový problém si najít nějaké zajímavé exponované místo(koncentrák hřbitov, hrad..) a zkusit udělat tuny podobných a ještě lepších nahrávek..
    tady u té mé, mně překvapilo, že je tam slyšet něco jako angličtina..
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    ještě jsem to nezrychloval, kámoš to možná zkusí, nevím přes co a jak bych to dělal, tohle je původní neupravená verze a zajímavé při těchgto nahrávkách vetšinou je, že člověk vůbec nic neslyší, ale pak když si to pustí...
    DIVER
    DIVER --- ---
    ARAGONIT: nenapadlo tě to zrychlit?
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    ARAGONIT: Obávám se, že tohle má důkazovou úroveň "hlasů z kolského vrtu".
    ZOLTY
    ZOLTY --- ---
    ARAGONIT: další.. jsou někde k poslechu ještě nějaké tvé další nahrávky?
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    myslím že mám svou další EVP nahrávku...
    šel jsem normálně z vinárny se známou a omylem jsem dal nahrávání videa..v okolkí nikdo nebyl a už vůbec jsem neslyšel nějaký anglický hlas..
    20141020 232147
    20141020 232147
    https://www.youtube.com/watch?v=EbbErPs7PU0&feature=youtu.be
    ALEF_I
    ALEF_I --- ---
    GUYVER: Ta fotka, to bude asi nějaká kopie z kopie. Na téhle nic není:
    http://www.imagehosting.cz/images/00202.png
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    Tohle místo má špatnou pověst v literatuře:


    Bublikova skala nedaleko Zahnitkiva na Ukrajině. Známější jako Vraže uročište z Ohněm a mečem, kde je popsána jako sídlo upírů. O kousek dál, u vesnice Valea Adinca v moldavské Transnistrii, je Čertova rokle, kde sídlila Horpyna. Zajímavé, že jsem nikde nenašel fotografie, jenom popis: http://www.kresy.pl/?zobacz/od-raszkowa-do-jahorlika Řeka, v knize označovaná jako "Valadynka", má na mapě jméno "Zolota".

    VISNAK
    VISNAK --- ---
    GUYVER: Mluvil jsem s týpkem co tam byl. V průsmyku má Djatlovova výprava pomníček...
    Prej to bylo nejtísnivější místo kde kdy byl, měl hnusnej pocit jako kdyby ho někdo sledoval, nikde okolo nic a nikdo. Nakonec se odtam hodně rychle vypakoval a vracet se nehodlá...
    GUYVER
    GUYVER --- ---
    LIMECEJ: Jo.
    PISKOTKA: To taky, ale vlevo, jak je ta zaíchnutá lyže, je něco, co vypadá jako nějaký láčkovec, sasanka nebo tak. Jenže to může být i nějaký kaz.
    LIMECEJ
    LIMECEJ --- ---
    GUYVER: djatlov?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam