• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    PECA
    PECA --- ---
    Další dotaz. LM8UU (kolik jich má Průša i3 - 12 kousků?) vím kde, těď lovím tyče.
    Hladké jsem našel třeba tady: http://cnc.inshop.cz/nepodeprenetyce/brousenatyc8mm[S-8] - Má někdo jiný, lepší, levnější... zdroj?
    Závitové tyče mám pořídit jaké metrické, trapézové, nebo kuličkové? Rovnou se přiznám, že jsem nic podobného ještě nestavěl. Kuličkové závitové tyče mi na RepRap přijdou dost overkill, ale jestli to udělá viditelné zlepšení, tak se třeba nechám ukecat. Pochopitelně je důležitá nízká cena.

    Momentálně nemám rozpis, respektive nevím, jestli a jak se liší od klasického Průša-Mendel RepRapu. Takže spíše dávám dohromady zdroje, abych to pak mohl objednat co nejrychleji.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: ber klidne ty nejlevnejsi
    PECA
    PECA --- ---
    LM8UU stačí něco z aukra a podobně, cca za 30,- Kč ( http://stroje.bazos.cz/inzerat/16206864/Linearni-pouzdro-LM8UU-pr-8-mm.php ), nebo stojí za to si připlatit jako třeba na mevio.cz za 117,- Kč ( http://www.mevio.cz/levne/LM8UU-8mm-Linearni-kulickova-loziska-Bush-Pouzdro )? Jestli jako ta 4násobná cena je odpovídající, nebo je to jenom zbytečně drahý :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MICA: Akorat na reprap se pouzivaji 8mm tyce a lm8uu loziska.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Dobra wifikundace to 3D ohybani:
    A closer looks helps you build your own DiWire Bender - Hack a Day
    http://hackaday.com/2012/06/21/a-closer-looks-helps-you-build-your-own-diwire-bender/
    PECA
    PECA --- ---
    Tak mě napadá, že když, jak AXTHEB píše, "Hlazenka za par korun je ovsem cesta do pekel, ani lineary ani plasovy pouzdra po ni moc dobre nejzedej." Tak co a kde si nakoupit? Pochybuju, že to koupím v Hornbachu, cestou z Prahy :-)
    Potřeboval bych tip na eshop, kde bych to mohl objednat. Ideálně najednou tyče hladké i závitové a ložiska. Spojovák neřeším, na to snad bude stačit železářství. Konkrétně tedy pro "Průša i3", ale rozpis materiálu jsem zatím nenašel. Asi to ještě není nakomitovaný do veřejných zdrojů.
    Takže prozatím spíš obecně, kde a co objednávat. Já teda doufám, že budu mít chvíli čas se poptat a pokecat, až budu v Praze :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: Uber drogy.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: Hmm na tech repstrapech treba neco bude, tak uvidime :-P
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Dík. Vypadá dobře. // fakt bych se tu Germánštinu měl trošku naučit...
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Tos mi udělal velkou radost! Zbyde na elektroniku.
    AXTHEB: Hele, nějak se mi nedaří vyguglit nic konkrétního o tom "i3". Můžeš, prosím tě, nahodit nějaký info, link, obrázky...? Ta "i2" je "prusa mendel" co je na reprap wiki?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: By ses mel hlavne pochlapit a dorazit v utery na meetup;)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Hmmm... na tom taky neco je... No ale uz bych se mel pochlapit a taky nejakou zkusit... Jenze na slevani furt neni cas ani prostory... :(
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Ted to vypada, ze kompletni sada dilu by byla tak za tisicovku.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: jinak i3 je po vsech smerech jednodussi na slozeni i udrzbu nez i2. A myslim ze se da spolehlive rict, ze i2 je nejrozsirenejsi 3d tiskarna na svete:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Ze by to bylo prilis odlisne. Jenze mezitim prisel Mendel90 a printrbot a vsechno je jinak.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Myslis kvuli tomu, ze by to nebylo tak jednoduche? Ze by se lidi lekli a nedelali by to? Jo - to mas asi pravdu - na tom neco je...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PROFOR: Ono to neni konecne. Kdyz delas takhle popularni opensource projekt, tak je to z velke casti politika. Kdyby Josef prisel s i3 pred dvema rokama, tak ji lidi zavrhnou.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: To jeste nevim, protoze cena je zavisla na hmotnosti dilu a ty jeste nejsou vsechny hotove ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam