• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    PULP121
    PULP121 --- ---
    PROFOR: že budu muset platit poštovný a zas tak moc jich neni. odkud by si objednával ty? můžeš poslat link? díky!
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PULP121: Co presne ti vadi na tech shopech nebo maticich, co ti vrati google? ;)
    PULP121
    PULP121 --- ---
    ok. nevíte někdo kde sehnat matku M9x1 ?
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    AKA_THE_A: ale kuchyna ma vyhodu digestora :)
    vsetky ledky OK sam som sa tomu cudoval
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SARGONOUT: tavidlo ani pájka by se jíst neměly :P
    Obecně jakákoliv "chemie" by se měla provozovat mimo místo kde se dělá jídlo...

    Jinak všechny LEDky to přežily bez problémů? (svítí stejně jasně, žádný rozdíly v barvách atd)
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    AKA_THE_A: ciastocne som to zahrial na cca 180 stupnov aby ked som na to fukal pistolou to nezazilo teplotny stres
    preco si myslis ze pajeni do kuchyne nepatri ?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    SARGONOUT: wait, to's to celý pálil tou pistolí nebo část dělala trouba a pistol jen jako pomocnej nástroj?

    btw pájení do kuchyně nepatří >:-(
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    tak maestro JVCNC mi pomohol neskutocnym sposobom ...
    zdokumentoval som co sa dialo potom co som dostal vyfrezovane "hruhy"







    MICA
    MICA --- ---
    MICA: Tak rekonstrukce dokončena :D

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    mrknu jestli tu na to mam matros (kurvit cizi odmitam) a eventualne bych to mohl zitra freznout pokud budu v praze
    SARGONOUT
    SARGONOUT --- ---
    Ahoj potrebujem vyrobit nieco taketo
    je to hruh z PCB sirka 7.5mm prumer 135mm
    eventuelne by som tam dal nejake "markery" na naslednu rucnu montaz

    podklady vo formate dxf dodam

    material dodam alebo zaplatim pokial ho niekdo ma
    pracu samozrejme tiez

    casovo ... vcera bolo neskoro
    Praha eventuelne okolie do 50km

    MICA
    MICA --- ---
    Tak se mi povedlo ztratit jednu pružinu z noniusu (naštěstí jsem ztratil tu co už stejně moc nepružila a chtěl jsem jí stejně vyměnit). Netušíte kde jí v Praze sehnat? Vypadá takhle:

    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Tak jasně, že potom co jsem si koupil novej soustruh se objeví mnoho lepších nabídek. Vůbec mě to nepřekvapuje :))
    MICA
    MICA --- ---
    BOVáci jsou kvalitnější než tahle čína. Jediný co by mě na něm štvalo je průchod vřetene jen 11mm. Ten můj má 16mm.
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Za 9900kč jsem ho koupil, což mi nakonec přijde možná trochu moc, nebo nevim :D
    MICA
    MICA --- ---
    Takhle jsem si ho dovezl domů



    a takhle vypadá teď :)))
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Nejvíc jsou zasraný díly, který stejně hodlám brousit a znova nalakovat
    MICA
    MICA --- ---
    QNEDLEEQ: Vyzkoušim
    MICA
    MICA --- ---
    Tak už jsem si konečně pořídil jetý soustruh a právě dělám rozborku abych ho vyčistil a seřídil. Nebyl moc udržovaný/čištěný a na spoustu místech je blbě umytelná zaschlá vrstva nejspíš z oleje, (asi chladiva), špon a prachu. Nemáte tip čim tuhle mňamku rozpustit?
    MICA
    MICA --- ---
    Tak přemejšlim o tomhle https://www.alza.cz/sencor-svc7ca-d200092.htm hlavně kvůli (prý) HEPA 13 filtru a sáčkům. Snad nechytne plamenem při první vysávání :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam