• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: a nebo to přes dialog nacpat rovnou do mašiny =)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    tak oni by stacili i souradnice tech bodu a radius oblouku mezi nimi, z toho si pak kazdy muze ten tvar nakreslit ve svem oblibenem cadu. to bude na celem procesu to nejjednodussi a bude to i nejpresnejsi prenos "dat", za 10minut cely dil
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: plugin se tváří že DXF exportuje, je ale otázka jak moc to sprasí...
    Co je nejvhodnější způsob exportu?

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: =) pokud to lze zapsat pomocí polárních souřadnic, tak to umím vyfrézovat i bez DXF, jen potřebuju znát počáteční a koncový bod té spirály a ten přechod...
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: vítej ve světě čerpadel :p
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: O.o ošklivá spiráloidní věc =)
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TEAPACK: je to jen screenshot pro ilustraci...a DXF je nutnost, je to dutina pro čerpadlo, takže značnej patvar definovanej asi 9 bodama :P

    A hrana je ostrá protože v tomhle programu nejsou oblý věci tak jednouduchý, neměl jsem náladu hledat plugin :D

    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AKA_THE_A: nějaký pohled v ose díry by nebyl? takhle ta kapsa vypadá jako nějaký patvar, který nebude asi úplně jednoduché udělat - ostrá vnitřní hrana není zrovna ideální věc, kterou chceš obrábět.
    + je sice hezké, že máš okótované alespoň nějaké rozměry, ale chybí ti tam tolerance - bez nich to často bývá +- 0.1mm a třeba kapsy pro ložiska je mají v H6, H7 - což je podle rozměru třeba -0.00 až + 0.03 mm. Tyhle tolerance ti s cenou pohnou klidně o řád nebo dva... takže by to asi chtělo něco trochu lepšího, než printscrn obecného podhledu, ale DXF není vždy nutností, často stačí okótovaný nákres v PDF.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    kolik by mě stálo tohle vykousat z POM (materiál bych dodal)?
    Důležitá je ta dutina a díra uprostřed, venkovní obrys ignorovat...
    Dále pak - jak těžký je pracovat se souborem sketchupu? (export do DXF umí jen PRO verze, která neni zadarmo)

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    DZINDRA: mam tu stribrny matny elox 2mm, ve vnitrnich rozich udelam nejmensi radius R1, v tom DXF mas ale chybu, neodpovida obrazku.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    DZINDRA: nejspis je to firma Ferros Praha - podle mapy
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SALAM23: Vidím dobře, že Merkur je stále ještě nepostradatelný? =)
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    JVCNC: Abych rekl pravdu vubec nevim, v jakych cenovych relacich se tyhle veci pohybuji - odhadoval jsem cca 100/kus ale je mozne, ze jsem uplne vedle... Barva idealne cerna, ale muze byt i hlinik bez upravy. Co jsem to resil s Theridanem, tak mi rikal, ze bude lepsi, levnejsi a rychlejsi to riznout laserem.

    SALAM23: Diky za tip, nevis aspon adresu te firmy? Nejak ji nemuzu vygooglit..
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    DZINDRA: ja si nechal vypalit dily na frezku ve ferone http://www.ferona.cz/cze/sluzby/vypalovani-plechu.php
    hlinikovy dily mi udelali ve firme u blesaku na kolbence "tvarove vyrezy z kovu" nebo tak nejak se to jmenovalo
    za par susnu jsem sehnal vsechno vc. matrose,jen jsem dodal vykres v dxf a za par dni si to vyzvedl na vyrobne - a takhle asi dily vypadaji

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    DZINDRA: to by slo i vyfrezovat, jaky mas rozpocet na cenu? barva panelu?
    FIRGO
    FIRGO --- ---
    DZINDRA: rek bych ze dural rezou spise na vode, nekovove plechy se pali docela blbe, i kdyz 2 mm asi nebudou problem ani na laseru bezneho vykonu.
    DZINDRA
    DZINDRA --- ---
    Nasel by se v Praze a okoli nekdo, kdo ma pristup k laseru na rezani plechu a byl by schopen vyriznout 10ks celnich panelu z 2mm duraloveho plechu?

    Popr. doporuceni nejake firmy, ktera tohle dela? Zkousel jsem posilat nejake emaily do firem, ktere se tim zabyvaji, ale ani mi neodpovedeli...



    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    JVCNC: okey, tak mi prosim napis, jaky pozadavky mam doplnit, aby to bylo mozny napsat.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    oatzka je prilis obecna a nelze zodpovedet
    BANANABOY
    BANANABOY --- ---
    ahoj,
    mam uplne obecny dotaz amatera, ciste informacni. jaka znacka CNC stroju k obrabeni dreva je povazovana za top a jake za spolehlivy ve smyslu pomera cena / kvalita ?
    dekuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam