• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TLOUDEV: ano, to mám v plánu, ale nechci to dělat ručně karbobruskou, ale právě třeba tím laserem, když to bude v rozumné cenové hladině. Pak to nechám asi nalakovat.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    DELVIT: rizni do plechu a pak nech laknout/pozinkovat/whatever.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SALAM23: AXTHEB: blízko, nejspíše ze spodu racku. Bok ještě zvažuji, pro lepší dostupnost.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SALAM23: Z boku racku, nejspíš
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    DELVIT: trochu ti nerozumim,z jakyho matrose to budes rezat?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    SALAM23: já to nechci práškované, to je materiál do kterého budu dělat výřez.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    TLOUDEV: hodil bych to po rezani do koamxitu "kdyz chce praskovany" vydrzi to veky a do racku to bude i pekne vypadat
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    DELVIT: IMHO ti bude stacit to pak nechat pozinkovat.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    MIKULAS:
    MIKULAS: Ano, jsem schopen si vytvořit nákres, i když v CADu jsem už dlouhé roky nedělal, opráším to. Chtějí nějaké řezy nebo jim to stačí jako celek v 2D?

    Jde o část racku, tudíž předpokládám, že to bude práškovaný ocelový plech. Nic takového ale na výběr nemám na Plehaso. Tam je na výběr: nerez, železo, hliník, mosaz, měď. Jsem rád, že jsem se tu zeptal, protože přesně někoho s dobrýma zkušenostmi chci ;).
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    AKA_THE_A: freecad https://www.freecadweb.org/ openscad https://www.openscad.org/ a pro laser pak lightburn https://www.lightburnsoftware.com/ - tam je teda mesic zdarma a pak 40 nebo 80 dolacu podle toho zda G-code nebo proprietal
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MIKULAS: možná by stálo za to na nástěnku naházet i seznam CADů zadara pro hobby ;-)
    Fusion 360, Solidworks... A pak všechny opensource.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    DELVIT: ještě jsem zapomněl, že plehaso je optimální tahdy, když si jsi schopen vytvořit nákres (v čemkoliv, co umí export do DWG nebo DXF ... autocad, fusion, illustrator a pod.)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    DELVIT: nedávno to tady bylo - www.idilna.cz (Plehaso) - nesídlí sice v Praze, ale skrz jejich online aplikaci si můžeš velmi snadno objednat, vidiš cenu a všechny parametry, vybereš si materiál.

    Na základě materiálu ti vyberou ideální technologii - pro tebe asi laser, ale nenapsal jsi, z jakého kovu ten plech má být.

    Pak už jen čekáš na dobírku...

    BTW dejte Plehaso na nástěnku, já s nimi mám dost zkušeností a mohu jen doporučit :)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    TLOUDEV: Jasně Praha, tudíž někde v Praze. Spíše jsem chtěl nejdříve nasměrovat, jestli ta voda je rozumné a pak jsem ro zapomel dodat.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    DELVIT: ...u nekoho, kdo ma laser? Jsi-li z Prahy, u nekoho v Praze? jsi-li z Brna... mam pokracovat? (sorry, fakt mi to nedalo, holt se spatne ptas)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    AKA_THE_A: aha, to jsem nevěděl. Kde bych mohl to nechat udělat v laserem?
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    DELVIT: FYI voda je citelně dražší než laser a pokud materiál neni citlivej na teplo, je laser lepší volba.
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Rád bych si nechal do cca 2mm plechu vyřezat kulaté tvary. Napadlo mě, že by to šlo dobře vodním paprskem. Doporučili byste mě někde, kde to dělají za rozumný poměr cena/výkon?
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    AKA_THE_A: jasne, drevo a plexi jedu. akorat ze se me cim dal vic lidi z okoli pta na plechy, a jelikoz jsem posledni rok travil v zamecnickejch dilnach, mam na plechy nejvic zakazek. Takze bych to rad zkrotil. no, objevil jsem ted firmu http://www.sp-tech.cz/produkty/spotrebni-material/trysky-esse-pro-co2-lasery/ ktera vyrabi trysky tady v cechach, tak zkusim mensi prumer (0.8, ted mam 1.2mm) a uvidime, jak to s tema plechma zamava. Doufam, ze se to pri stejnem tlaku projevi pozitivne na vetsim proudu a lepsi kvalite. Zitra budu moudrejsi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam