• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    CHIX
    CHIX --- ---
    JVCNC: ja se ptal obecne. vsechny PP delaji to same :o)
    a potreboval jsem popostrcit, ja vedel co chci po PP ale nevedel jsem z hlavy jak to napsat.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    CHIX: kdyz nenapises do jakeho camu tak se tezko nekdo ozve ;)
    CHIX
    CHIX --- ---
    CHIX: odpovím si sám: napíši si ho i s kinematikou a máš to.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    HYENA: meshlab..?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HYENA: Aha, teď už tomu rozumím. 3D reliéf do STEPu nedostaneš, to bys mu musel nejdřív v nějakym jinym programu dodělat zbylé stěny - viděl jsem to u nějakýho sliceru, ale nevím který už to byl =/
    HYENA
    HYENA --- ---
    Tam je pak dost prace v ArtCAMu (nechci se to ucit) a podobne nebo to je hnusny 2,5D, ktery si muzu nakreslit rovnou z fotky v solidworks...
    HYENA
    HYENA --- ---
    ANDY_WARHOL: Mam 3D obrazek, casto jednu neuzavrenou plochu. 2D obrazky nechci...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    HYENA: na to bys potreboval spis 2d krivkovej obrazek, nez stl 3d model, to sezenes pomerne snadno.
    HYENA
    HYENA --- ---
    TEAPACK: Jak ten program přeloží stl do stepu když je v modelu jenom jedna neuzavřená plocha?
    HYENA
    HYENA --- ---
    Absolutně si nerozumíme - zkusím to napsat více jednoznačně :)

    Nechci se učit kreslit/generovat dráhy v něčem dalším. Mám SolidWorks, Catia na CAD a HSMworks a SolidCAM na CAM. Mašina jede na Machu a upravil jsem si postprocessory, abych do toho dál nemusel zasahovat ručně jako blázen, funguje bez problémů...

    A teď k věci - chci udělat ceduli s nápisem - to udělám dejme tomu v solidworks a do toho bych chtěl prdnout řekněme relief hlavy psa. Do solidworks ani CATIA nejde jednoduše vložit miliony ploch STL, potřebuju to přeložit do plochy - IGES, cokoliv co CATIA a SolidWorks otevře nikoliv jako MESH. Jednoosá deformace, změna měřítka a podobně bych rád dělal tam...¨
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    HYENA: co se týče velikosti, hodně půjde o to, jestli je ten objekt generovaný parametricky (CADy atp) nebo jako polygon (Blednder, 3D scan atp). STEP a STL jdou na sebe převést ( https://all3dp.com/2/stl-to-step-how-to-convert-stl-files-to-step/ ) ale s velikostí se toho moc nestane. Následně můžeš vygenerovad dráhy buď ve Fusion360 (pokud máš kompatibilní tiskárnu/router/řídicí desku), nebo nějaký jiný SW - pro obrábění např. EdgeCAM.

    Na další úpravy G-kodu se pak hodí mít nějaký skriptíky např. v pythonu, abys mohl jednoduše opravovat věci, který bys jinak složitě hledal v postprocesoru.
    HYENA
    HYENA --- ---
    Přátelé, povedlo se mi zmenšit vůle na mašině (po upgrade 2,5D ploteru na 3D frézklu) a chtěl bych zkusit nějaký jemný ornamenty, cedule s reliéfem psa a podobně hlavně jako kopyta na odlévání hliníku.

    Našel jsem nějaký free 3D modely v STL a teď už to jenom poskládat. To je kámen úrazu. Živím se jako konstruktér skoro 10 let (automotive), ale s podobnýma formátama jsem se jenom občas a nerad setkával jako výstup z 3D scanu. Ty soubory jsou monstrózní - kolem 30-50MB. Jsem zvyklý na CATIA/SolidWORKS a CAM dělám v HSMworks a solidCAM. Chtěl jsem jako formát použít step, ale ten potřebuje solid...

    Nedělá někdo z vás něco podobnýho? V čem to upravujete/generujete Gkódy?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Tak jsem po čase vytáhnul z šuplíku řezačku na polystyren , finálně jsem to nakalibroval a oživil, zdá se že to bude fungoval ,ještě musím vymyslet uchycení odporovky a hotovo,může to za mě řezat křídla, konstrukce made in jà ,co dílna dala + 3d tisk

    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MIKULAS: nez tiskarna vytiskne 1 kus tak frezka ma hotovych vsech 16
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    MIKULAS: když už, tak spíš nylon, ale to vyžaduje tiskárnu co ho zvládne...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    IRUX25: mozna blby dotaz, jak je zhava neonova trubice? Resp. co jsou velmi dobre tepelne vlastnosti? Pokud staci 100 stupnu a nepotrebujes jich tisice, tak bych doporucoval to vytisknout z ABS nebo ColorFabbXT na 3D tiskarne - snad tim neurazim obrabece :)

    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    Ahoj,
    schanim vyrobu 16ks takovychto drzaku. Idealne z neceho co nevodi, neni krehle a ma velmi dobre tepelne vlastnosti. mozna teflon? bude to frzet neonove trubice. Pls PM kdyztak. Diky za rady/tipy.

    CHIX
    CHIX --- ---
    ahoj
    schanim radu
    potreboval bych helpnout s post processorem na 5os h/h
    je tu nejaky fajnsmekr?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: tak vyfrezovat to pujde urcite taky, ale nejsou lepsi skutecny hodinky za par stovek?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Docela pěknej design... Přemejšlim, že by to asi šlo i vyfrézovat z nějakýho smysluplnýho materiálu.

    No Assembly Required For This Compliant Mechanism Dial Indicator | Hackaday
    https://hackaday.com/2020/07/15/no-assembly-required-for-this-compliant-mechanism-dial-indicator/

    Dial Indicator 3D-Printed COMPLIANT MECHANISMS!!
    http://www.youtube.com/watch?v=RFkn6gMkz78



    Další zajímavá alternativa je "Johansson Mikrokator", co nekdo zminoval v komentarich...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam