• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    SALAM23: Ahoj, jak jsem tu GILHAD: zminoval, koupil jsem si laciny lasercutter z ciny ( https://www.aliexpress.com/item/32844498227.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d9lJdUQ ) a ted bych ho chtel trochu potunit. Nejvic mi vadi, ze vsechny ty draty tam tak nejak blemcaji vsude mozne ve vzduchu, po pracovni plose, pod laserem a tak, nektere jsou prehnane dlouhe, jine kratke, takze se mi jedna krabicka vali na pracovni plose a musel bych ji rucne davat z dosahu laseru, pokud bych chtel vyuzit vetsi cast plochy (zatim jsem delal motivy kolem par centimetru, tak to bylo fuk) - no proste hrozne vrabci hnizdo ...

    Ted tu vidim tvoji "mandarinku" a desne zavidim ten cable management - Cable Drag / Chain Wire Carrier na vedeni kabelu - mohl by ses podelit o to, jak je to tam mechanicky resene (a jak to planujes na ty 2 dolni pojezdy)?

    (Hlavne jak je tam vzadu udelane, aby se ten retez neprovesoval a nelezl kam nema? Idealne kdybys mohl dat fotku zezadu, kdyz je ta hlava tak napul cesty a pak u toho druheho dorazu, nez je ted.)

    A pak jeste dotaz, jake kabely pouzivas pro ty motorky posuvu - ja tam mam nejakou cinu, ale potreboval bych misty delsi, radsi zcela nove.

    Predem diky
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    THERIDANE: dobrý vědět,tak asi zajdu do gm jestli mají otevřeno a nechám si tam od nich ukázat co tam mají a něco si vyberu,přeci jen když to má člověk fyzicky v ruce je asi 1000x lepší než vybírat jen podle obrázku v katalogu
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: V té samici je tak málo místa ( :D ), že se tam budeš mít problém dostat s 8 vodičema rozumnýho průřezu. Je to dělaný na data nebo audio, když to zavřeš, tak se tam 8 třeba 1mm² drátů ani nevejde :(

    Já tam mám na každej drát 2 piny, pak se to tam ještě nacpat dá. Osmipinový jsem tehdy nakoupil jen proto, že 4P nebyly skladem :-)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THERIDANE: ty MT30 jsou super i pro LEDky s PWM, jen škoda, že se zatím kromě XT90i nedělá i čtyřpin, vyjma teda skládaných konektorů na fastony, což jsou taky obludy... =/
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    THERIDANE: tam můžu pověsit 2 motory na ten 8 pin , super,díky
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Takhle to vypadá s motorem...trochu Ježek v kleci od Tleskače

    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    TEAPACK: na mašinu, která vzešla ze šrotu a skládky, by se pěknej Neutrik nebo jinej lepší konektor nehodil :)

    Už jsem od nich ale upustil, dost špatně se s nima pracuje. Škoda že není 4pin XT60 nebo něco podobnýho. Teď mi dělají radost XT90i, dobrý konektory když někam potřebuju dostat 40A trvale a k tomu 485 nebo canbus. Jsou i MT30 pro BLDC, tak třeba se objeví i něco pro krokáče.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THERIDANE: už jsem to dohledal =) connfly =) to je ale vošklivý =D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    TEAPACK: Tak možná mám tu terminologii blbě, měl jsem na mysli toto: https://www.gme.cz/mic338
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THERIDANE: kde to kupuješ? co jsem koukal, tak jsou tři kila za kus =D pokud to teda jsou opravdu XLRka, který jsem našel maximálně sedmipinový.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    Ještě jsem našel fotku jak to vypadá na stroji.

    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    TEAPACK: Tři pětky za kus, to přece není drahý, ne?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THERIDANE: 8pinový XLRka? moc dražších variant už k dispozici není =) (říká ten, co si přídavné vřeteno tahal Wielandama a dvojmo stíněnými kabely)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: Já mám na straně u rozvaděče Molex Mini-Fit Jr. (9 A na pin), a na straně u motorů 4- nebo 8-pinový XLR konektory (s nějakou rozumnou prachotěsností), udělal jsem si takovej tištěnej futrálek:



    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SALAM23: jak moc profi to má vypadat? klidně bych tam nacpal banánky stejně jako máš na vřeteni =) kdybych chtěl rozhazovat, tak tam můžeš dát konektory M8 (výběr zde)

    teoreticky by to pobraly lepší duponty, nebo PC konektory, ale jedny jsou dost titěrný a druhý vypadaj blbě...
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Tohle je moje nová Salámovka MK2,pracovně mandarinka , trochu jsem to otuningoval a zadekloval,podepřel,celkově celý zpevnil a snažil se aby to ve finále aspoň i trochu vypadalo,jsem zvědavej jakej bude rozdíl oproti první verzi,tištěný díly jsou ABS ,pevný jako kámen 100% infill,teď si ještě pohraju s ovladačem ať to jede i offline,natáhnout znovu kabeláž a hurá na první testy ...
    Jen otázka, jaky použít 4pin konektory na kabely k motorům?Leze do nich max kolem 3 ,5A a ve svým rc sortimentu nemám žádný 4pin

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    THERIDANE: :D, jj mobil mi trochu zmenil jednotky...
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    SALAM23: Parádní využití, akorát těch 4500kw bude asi kv, že :-D otáčky na volt.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Novy kapalinou chlazeny vreteno ,made in ja , motor stridak 3660 4500kw, 3-8s ,puvodne pro zavodni jet lod ,krasne beha na 24v ,tichoucky,lehoucky ,po obedne nakresleno,odpoledne vytisteno ,vecer sesroubovano a otestovano,sily a otacek to ma azaz,na tu moji modelarinu uplne dostatecny, do ted jsem pouzival primou brusku od Parkside,tak tohleto si jen septa, snad uz nebude takovej hluk mam radost

    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    Máte tip na nějakýho CZ nebo EU dodavatele malých kovových ozubených koleček? Modul cca 0.72, 29 zubů, ideálně mosaz...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam