• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    SELIX
    SELIX --- ---
    ... a když zkouším vytvořit ID, vypadne na mě error :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    JVCNC: zkouším to někde najít a nedaří se... jen 90 dolarů za rok...
    HYENA
    HYENA --- ---
    JVCNC: Tak to je neco spatne :) Ja jsem pracoval v nx, catia a solidworks, fusion nejlip otevira rozbity stepy z ciny. Je nejrychlejsi a nejspolehlivejsi. Znici pri konverzi nejmensi pocet dilu ze sestavy z body na plochy. Sestavy jsou tvarove kostky lisovacich nastroju v poctu cca 1000-5000. Fusion je otevre v nejkratsi dobe a rozbije jich nejmin. Vykresy jsou otresny ale to mi vadi ze cseho nejmin.
    Postprocessor je prenosny ne?
    Ja uz se k solidworks a dasaultu obecne nevratim.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: super zprávy se SW, hned jdu instalovat =)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MIKULAS: no ted je treba i kutilska licence zdarma solidworksu a F360 je proti nemu neco jako trabant. Ja osobne nemam F360 vubec rad protoze jsem si vyzkousel i jine cad/cam sw, spokojeni jsou s tim hlavne ti, kteri nikdy s nicim jinym nedelali. Uz jen odezva UI je neco strasneho a oproti solidworksu na stejnem HW bych to popsal jako dneska zit na internetu s dial up modemem na 57.6 kBaud. Ja s nim musim zit hlavne proto, ze ho pouzivaji moji zakaznici a potrebuji pro muj ridici system postprocesor do nej a i v tomhle ohledu je to strasny peklo. To co fungovalo predtim po posledni aktualizaci ktera o sobe navic ani neda casto vubec vedet najednou nefunguje takze mam s tim spoustu prace navic uplne zbytecne protoze vyvoj tam vede nejaky nejspis plnodementni manager. Na druhou stranu, i kdyz si clovek licenci plati, dostane za malo penez docela dost muziky i pres vsechny problemy kterych je pozehnane. Jako velky problem a duvod proc ho nemam rad dal je to, ze pred uvedenim F360 autodesk skoupil konkurencni produkty jen proto aby je zrusil a nekonkurovali F360. Ted kdyz je kutilska licence Solidworksu zdarma, nema prakticky pro kutily pouzivani F360 zadny smysl.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    HYENA: kutilska licence už je dost omezená, po čase nemůžeš exportovat meshe a nejdou importovat fajly do sebe... Ale souhlas že lepší tool teď asi není.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SELIX: No ja teda nevim o cem presne mluvis, ale mame v praci Fusion (kutilskou licenci mas taky zadarmo) a dela se mi v nem dobre a nicim me neobtezuje...
    SELIX
    SELIX --- ---
    MIKULAS: na 4 osý frézování. Pro začátek převod nějakých stl z thinkgiversu a později různý udělátka, prototypy, bazmeky...
    SELIX
    SELIX --- ---
    Zdá se, že estlcam je přesně to co hledám. Nezatěžuje mě zbytečnostma (pro moje hobby použití) jako produkty Autodesk. Je tu někdo kdo s tím umí? Otevřel jsem tam stl a hned to ví, co s tím. Teda aspoň se mi to tak jeví :)
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    SELIX: FreeCAD, FreeMill ... na co to primarne chces? Na frezovani je pry dobry Estlcam, ale neznam osobne
    SELIX
    SELIX --- ---
    Máte někdo prosím tip na dostupnej (ideálně free) a jednoduchej CAM sw? Klidně i v kombinaci s CAD. Zjistil jsem (po nainstalování pár giga softu) že cokoli od autodesku už dostupný není. Možná tak na měsíc a to ještě omezeně...
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    zdar, jelkoz mi neustale blbne osa Z na laseru (neutahne chroupajici kulickovou tyc), chci nahradit stavajici 1A nema17 necim silnejsim. do te patice se vejde i nema23, ale asi nema cenu kupovat stepper, kdyz chci postupne nahrazovat vsechny motory servama (a kulickovou tyc asi trapezem, ale to jeste nemam uplne domysleny). Co si myslite o tomto?
    Rtelligent Nema 23 2N.M and 3N.M Closed Loop Stepper Motor with Stepper Driver Kit Nema23 Easy Servo Stepper Motor with Encoder|Stepper Motor| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/4000804764850.html
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Ahoj, sháním malovýrobu, nemáte na to někdo vybavení? 5-ose CNC to umí rovnou, 3-ose ve spolupráci se soustruhem.

    - Mosazný hrot, průměr 3-5mm, délka cca 50mm
    - Závit M4
    - Špička je naříznuta do kříže 0,4mm silnými drážkami
    - Sháním 3-20 ks
    - možná by to šlo vyrobit jednodušeji, závitová tyčka plus nějaký konec co se na ni našroubuje, možná uzavřena matice a tu naříznout ale nevím

    Kdyžtak pošta, dík!

    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    JVCNC: uz je tam prvni prihoz takze uz ti to pod rukou neprodam.. ale priazuj ;-)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    TLOUDEV: tyjo, super cena, skoda ze s nim nemam tedka zrovna co chladit, jinak bych nevahal
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    hele valej se mi tu troje brejle na CO2 lejzr, nechcete je nekdo? po petikilu... posta.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    par fotek fiberu po prestavbe:
    IMG_20210828_190808_761.jpg - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1Qa3Zd6INKRTGuZjB4ghJ9kBNl85IP9W7/view?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1QYmn2ljiWCavs8rTirMRSwSqOMnubC3X/view?usp=sharing

    prupal a vnejsi hrana - 3mm nerez:
    IMG_20210828_190940_928.jpg - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1QPvbvc5OZWJgJz-Ae7PMFT3QXEQwGwDG/view?usp=sharing

    Vyrizlej tvar:
    IMG_20210828_191237_815.jpg - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1QJfj5CvEZZ_Pjbf1SvhJlDDF9VZD-yG3/view?usp=sharing

    Mozna by stalo za to pohrat si trochu s ohniskovou vzdalenosti, je videt, ze na rezne hrane je v pulce videt prechod na podstatne hrubsi povrch. kvuli referencnim hodnotam zatim ladim jine parametry, a nechci tedy zatim s ohniskem hybat. Rovnez zvazuji vetsi tlak dusiku, nebot na spodnim kraji jsou stale prichycene mikrokapky. Bohuzel se stavajicim redukcnim ventilem to nedam - je to z kysliku a 10bar je max. Navic nevim, kolik mi udrzi plastove spojky hadic - mam dojem, ze 10bar je na ne mezni hodnota.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    AKA_THE_A: trocen neumi G-code, je to proprietalni mrdka. celkem dobra (na CO2 lasery spicka, ac jsem tomu neveril), ale na fiber zjevne na picu. Uvazuju o prechodu na arduino.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    TLOUDEV: jak rychle dokážeš laser zapnout a zase vypnout G-kódem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam