• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: lightburn,za mě top,nebo plugin CorelLaser pro CorelDraw a pálit přímo z Corelu ,ten mě ale moc neseděl na řezání,na grafiku super a tak tam kreslím a na řezání používám ten lightburn

    SELIX
    SELIX --- ---
    Není tu nějakej spřátelenej klub, kde bych vyzjistil jakej soft lze použít pro 2D návrh na vyřezávání laserem? Tj žádnej přepočet z obrázku, ale přesný řezy? Mašinka umí laserGRBL, a to zase umí svg soubory. Ale z freeCAD se mi nedaří do svg vyexportovat, nebo jen nevím jak na to...
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Ciste nahodou nekupuje tu nekdo flexibilni kartace odtud? https://www.kartacovnakolovec.cz/produkt-flexibilni-kartacove-listy
    Potrebovala bych 4 cm kartace, ale oni prodavaji jen 25 m baleni. Me by stacilo 1-2 metry.
    CHIX
    CHIX --- ---
    zdravim
    mam tu mrtvolu driver mitsubishi mds-a-v1-35
    nevite o nekom kdo se v tom orientuje a umi to opravit?
    SELIX
    SELIX --- ---
    BOUMRY: dík, zkusím to s mojí ingliš přelouskat...
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    SELIX: není to těžký, udělej si rovinu, viz link a potom ji vyber pro kreslení skicy. Skicu použij jako tvar pro díru.
    PartDesign Plane - FreeCAD Documentation
    https://wiki.freecadweb.org/PartDesign_Plane
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HYENA: no hele nejen ja, podobne jsem to videl uz mockrat, nekomu to bezi vcelku normalne , dost lidem i na nanovejsich PC ne. PC mam dost nicmoc kdybych mel kupovat nove jen kuli F360 zdarma tak se mi to oproti SW pekne prodrazi a to me vyrazne levneji vyjde ten solid. Nemluve o velice castych chybach a updatech ktery F360 rozjebou a o dalsim orezavani funkci.
    SELIX
    SELIX --- ---
    BOUMRY: pomocnou rovinu neumím. Vlastně ani pomocnou čáru....
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    SELIX: udělej si pomocnou rovinu, na ni skicu díry a pošli díru skrz tu šikmou plochu...
    SELIX
    SELIX --- ---
    JVCNC: teď trochu koketují s freecadem a zdá se, že mi postačí. Jen jsem ještě nenašel tutorial na kolmou díru k šikmý ploše :)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, mam tu kseft na laserovou gravirku do dreva (preklizka), nechcete to nekdo? jedna se o par ceduli velikosti cca 80x60cm, posta
    HYENA
    HYENA --- ---
    JVCNC: Musis mit nejakej hw problem, F360 me bezi rychlejc nez solid.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SELIX: nasel jsem puvodni odkay a koukam ze to bylo casove omezene promo
    https://www.makerstore.com.au/blog/solidworks-cad-and-cam-now-free-for-makers/?fbclid=IwAR0302bTTJ-QgKO00AQ7a1lhg6cjTiuQEzamNh5SQAB6nU3n_GzR5hhcoQQ&__cf_chl_managed_tk__=pmd_5NPjFbcNHtSEP8ycgJJo3p5MLmctWV_nQrOe1epMDkY-1634646027-0-gqNtZGzNA6WjcnBszQjR

    nicmene i tech 99 USD /rok je vcelku prd a az mi vyprsi licence co sem mel zdarma tak do nej urcite pujdu, protoze nez se v F360 dockam jen otevreni menu tak se stihnu naobedvat
    SELIX
    SELIX --- ---
    ... a když zkouším vytvořit ID, vypadne na mě error :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    JVCNC: zkouším to někde najít a nedaří se... jen 90 dolarů za rok...
    HYENA
    HYENA --- ---
    JVCNC: Tak to je neco spatne :) Ja jsem pracoval v nx, catia a solidworks, fusion nejlip otevira rozbity stepy z ciny. Je nejrychlejsi a nejspolehlivejsi. Znici pri konverzi nejmensi pocet dilu ze sestavy z body na plochy. Sestavy jsou tvarove kostky lisovacich nastroju v poctu cca 1000-5000. Fusion je otevre v nejkratsi dobe a rozbije jich nejmin. Vykresy jsou otresny ale to mi vadi ze cseho nejmin.
    Postprocessor je prenosny ne?
    Ja uz se k solidworks a dasaultu obecne nevratim.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JVCNC: super zprávy se SW, hned jdu instalovat =)
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    MIKULAS: no ted je treba i kutilska licence zdarma solidworksu a F360 je proti nemu neco jako trabant. Ja osobne nemam F360 vubec rad protoze jsem si vyzkousel i jine cad/cam sw, spokojeni jsou s tim hlavne ti, kteri nikdy s nicim jinym nedelali. Uz jen odezva UI je neco strasneho a oproti solidworksu na stejnem HW bych to popsal jako dneska zit na internetu s dial up modemem na 57.6 kBaud. Ja s nim musim zit hlavne proto, ze ho pouzivaji moji zakaznici a potrebuji pro muj ridici system postprocesor do nej a i v tomhle ohledu je to strasny peklo. To co fungovalo predtim po posledni aktualizaci ktera o sobe navic ani neda casto vubec vedet najednou nefunguje takze mam s tim spoustu prace navic uplne zbytecne protoze vyvoj tam vede nejaky nejspis plnodementni manager. Na druhou stranu, i kdyz si clovek licenci plati, dostane za malo penez docela dost muziky i pres vsechny problemy kterych je pozehnane. Jako velky problem a duvod proc ho nemam rad dal je to, ze pred uvedenim F360 autodesk skoupil konkurencni produkty jen proto aby je zrusil a nekonkurovali F360. Ted kdyz je kutilska licence Solidworksu zdarma, nema prakticky pro kutily pouzivani F360 zadny smysl.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    HYENA: kutilska licence už je dost omezená, po čase nemůžeš exportovat meshe a nejdou importovat fajly do sebe... Ale souhlas že lepší tool teď asi není.
    HYENA
    HYENA --- ---
    SELIX: No ja teda nevim o cem presne mluvis, ale mame v praci Fusion (kutilskou licenci mas taky zadarmo) a dela se mi v nem dobre a nicim me neobtezuje...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam