• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    Ahoj, nenašel by se mezi vámi někdo (ideálně pražský) s CNC/laserem schopným vyřezávat 0.5mm mosaz? Potřeboval bych vyřezat celkem tři destičky, vetší má 50mm šířku, menší 30. Zkusil jsem to ručně dremelkou a málem u toho umřel :)

    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    COLOMAN: laser mam, lokalita Steti (v dosahu mhd). kdyztak posta.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    COLOMAN: zkus Cormet, jejich technolog vždycky něco vymyslí =) https://www.cormet.cz/
    COLOMAN
    COLOMAN --- ---
    Zdar,
    snat nerušim s dotazem,
    estli by ste vedeli poradit nekoho z okoli Prahy, kdo umí vyrezavat laserem (anebo jinak) z ocele.
    Chtelo by vyrobyt pár vysekávacích razníc, které by vysekávali jednuché tvary z medeného plechu..
    neco podobnýho dle prílohy:
    https://nyx.cz/files/000/024/2487563_5f6dbb3821b50fd3ece6/original.jpg?name=raznice1.JPG
    z dajakej tvrdšej, avšak pružnejšej ocele, co zatím nedokážu presne zadefinovat...
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    Ahoj, je tu nekdo, kdo by mohl vyriznout cca 3-4 dily, dohromady plocha cca 40x80 cm z hlinikoveho plechu 4 mm - a hlavne dodat i s materialem, aniz bych musel kupovat celou desku? Ptam se orientacne, nakreslene to zatim nemam, protoze nejdriv musim zjistit, jestli na takovou vec sezenu dodavatele :) Je to rack na nakladni kolo.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    CHIX: jasný, ale pán prý bere
    CHIX
    CHIX --- ---
    SALAM23: kdyby pan nechtel tak bych mel zajem
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: mě tak napadá, já mám v dílně starý k40 40w , který už se nějaký čas nepoužívá, určitě bude chtít zkalibrovat zrcátka a trochu ho nastavit,ale řezat by ještě mohl, má lepší zrcátka a hlavu a místo čínský m2 desky to řídí minigerbil a lightburn, nechal bych ho třeba za 3 ,za cenu gerbila a optiky
    SELIX
    SELIX --- ---
    Něco jsem našel...

    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    tohe bylo rezany na 40w - na tom nejlacinejsim sraci k40 cca na 30% vykonu ,topolovka 4mm ,je videt,ze ten rez neni uplny skavrek a je jen tmavy,to je ten zasadni rozdil
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX
    SELIX --- ---
    Ty malý kolečka jsou první pokus - hledání vhodných parametrů.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    PECA: ono je blby,ze ten propaleny rez pak strasne saje lepidlo a vubec nedrzi ve spoji,musi se vazne ocistit na drevo
    PECA
    PECA --- ---
    SALAM23: Tak lepit by se to lepilo špatně, bez obroušení. Na éro či loď by to nebylo, no.
    PECA
    PECA --- ---
    SELIX: Děkuji! Na 6mm to nevypadá zas tak zle.
    Čistě náhodou zkušenost s březovou překližkou pro porovnání s tím topolem asi nemáš? Nebo cokoliv jiného.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: udelej video,tohle nic nerekne,to jsi mohl palit hodinu a pak tu hrde napsat jak to slo jednim pasem 6mm preklizku pri 100mm/s - kazdopadne hnusnej skvarek ten rez,tohle by treba poradne neslo pouzit na modelarinu,to je tak propaleny,ze aby to neslo lepit,musel by jsi hodne brousit
    AKA_THE_A: https://www.aliexpress.com/item/32840952040.html nevim jestli je to presne ono ,ale koukam ze trochu jina cenovka :D
    SELIX
    SELIX --- ---
    Neumím na mobilu poslat odkaz, tak ukážu ten matroš...

    SELIX
    SELIX --- ---
    PECA: promiň, jiná diskuse.
    AKA_THE_A
    AKA_THE_A --- ---
    PECA: kdyby to byl q-přepínanej YAG buzenej 5W diodama, dalo by se tomu věřit. Dle ceny tohle ale nehrozí, je to jen dioda s možná lepší optikou ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam