• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    KRAMERIUS: no, když policajti řekli že město nepochybylo, tak by to asi pojišťovna stejně odmítla zaplatit, ne?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    Proč se ten Pirát chová jak debil a vymlouvá se na normy a právníka? To nemá město pojistku na tyhle věci?
    Hoch přišel na skluzavce o článek prstu. Město nepochybilo, říká policie - iDNES.cz
    https://vary.idnes.cz/...ianske-lazne-odskodne-1ba-/vary-zpravy.aspx?c=A181120_100440_vary-zpravy_ba
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: jo, mlaceni prazdny slamy. proste nektery veci musi fungovat na poprvy, kor debilni amatersky pripojenicko.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: popravdě - můj internet nespadl díky "zátěži", ale kvůli chybnému kontaktu napájení na jedné retranslaci. generálský efekt to byl.. ale málem se to povedlo.

    Uhelna byla nicméně dost blbě situována vzhledem k tomu, jakou část Prahy moje síť pokrývá. V minulosti nám poodobné věci vyšly (např. přenosy z různých akcí pořádaných ve městě - např. poslední co jsem podobným způsobem řešil, byl přenos z jedné instalace na Sigalfestu a problémy se neprojevily vůbec žádné).

    Občas má člověk prostě smůlu (já většinou hlavně v momentech, kdy o něco fakt jde)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: a kdyz uz se takovy clovek rozhodne jit neco delat, tak to dopada jako s internetem do piratskyho volebniho stabu. spadne na drzku pri prvni zatezi.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: problem je, ze diskutovat o cemkoliv (cti blabolit) je mnohem jednodussi nez jit delat skutecnou praci. neni nic smutnejsiho nez hospodsky zvanil.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: vsak puvodni prispevek byl (primarne) o nejake svobodne platforme. Na streaming jsou i nejake opensource nastroje, takze staci to vzit a pouzit... :-) V Debianu/Ubuntu na to ma i hotovy balicky... ale chapu, ono je i tohle pro Piraty asi moc tezky... si to nainstalovat a rozbehat, snadnejsi to uz snad ani bejt nemuze :-) Jak pak chteji resit slozitejsi veci, kdyz nezvladaj ani podobne trivialnosti? ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ona Youtube je sama o sobě sociální síť... jde o snahu o získání vlivů na sítích. holt politika. nemůžeš čekat, že bude všechny pořád bavit dělat apolitickou politiku jako mě..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: internet je Piratu more a pritom ani tohle nemaj zmakly? :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: muzu zkusit ve strane nahodit, ze existuje i Vimeo...
    THONDAS
    THONDAS --- ---
    VYHULENY_UFO: Psal strašnej jouda.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    MIKES: asi staci, hm?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: dobrej hned prvni komentar... "Proč to nestreamujete na nějaké svobodné platformě nebo aspoň na Youtube, kde to po nikom nechce přihlášení?"... naprosto (ne)prekvapive bez reakce :D
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    XCHAOS: kdybys vedel co stoji cez budovani distribucni site... Vsechny co to staveli vyhazeli a ted to delaj soukrome firmy. Myslim si,ze to je zpusob jak vytahnout z cezu prostredky skrze firmy...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/PiratskaStrana/status/1050291523009609729
    By mi zajímalo, jakým způsobem ohrožuje "práva menšinových akcionářů" to, že se Piráti chtějí šťourat v tom, že ČEZ v cizině nakoupí draze a následně prodá levně...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: hmm, četl jsem to, tak jsem myslel, že to je pravda. Toto si bude nutné tedy ještě ujasnit.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    What Pirates actualy do:
    https://twitter.com/PiratskaStrana/status/1062730723470331905
    Navrhujeme ukončení zákazu kopírování notových záznamů pro osobní použití. Našim cílem je zbavit se největších hloupostí, které zbytečně komplikují život lidem, což je případ přístupu k notovým zápisům. Budeme usilovat, aby se náš zákon o autorském právu dostal do 21. století.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a odkud beres ten blud, ze Budvar smlouvy zverejnuje? :-) Budvar ma porad vyjimku... aspon si otevri ty odkazy, kdyz uz chces debatovat o vecech, o ktery se moc nezajimas. Je to tam popsany. Od cervence 2017, kdy se to schvalilo k zadne zmene zakona nedoslo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: v tomhle jediném se shodneme. Budvar, zveřejňující smlouvy, prosperuje, navzdory obavám. Proč by tedy mělo jakkoliv ohrozit zájem minoritích akcionářů (pokud to tedy nejsou současně ti, se kterými jsou uzavírány pro ně výhodné, pro ČEZ nevýhodné smlouvy :-), pokud to ČEZ začne dělat stejně?

    Právě současný stav je vyjímkou ze zákona - ne naopak...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ktera cast? :-) Ted zas jen varis z vody, aniz bys to mel cimkoliv realne podlozene. Mimoto prava akcionare jasne vyplyvaji ze zakona, je naprosta kravina tu delat nejaky "lex CEZ" jen proto, aby to u CEZu bylo jinak, nez u jinych akciovek...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam