• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LINSOS: jasne, o to jde za bezdomovectvi mohou pirati, protoze chceji levne byty pro svoje kamose... :-D
    LINSOS
    LINSOS --- ---
    LINKOS: Plácáš nesmysly. Je zde celá řada sociálních dávek. Ty s financováním nájmu v pomohou. Ty ale vesměs končí v kapsách spekulantů. Problematika předražených ubytoven je dobře popsaná. Nedostupné jsou naopak komerční byty. Ty nedostupné jsou. Soukromý vlastník s takovým člověkem nájemní smlouvu často neuzavře. Ale městu v tom nic nebrání. Je to přímo jeho úloha. A Piráti se podporou sociálního bydlení ohání. A pak se zde dovíme něco jiného. Že by městské byty chtěli Piráti spíše pro své kamarády. Prostorné a hlavně levně. Podpora sociálního bydlení je jen mlha.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LINSOS: to nic nemeni na tom,ze pro bezdomovce jsou nedostupne
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DANYSEK: Diky za opravu, prej Ferjencik k tomu vyda nejaky vyjadreni, az mu skonci vybor, sam jsem na to zvedavy, protoze tohle dost podkopava kampan proti clanku 11 a 13 v EP.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    HONCKA: Odkazovane hlasovani c.113 je jen odsouhlaseni procedury hlasovani, to finalni hlasovani mas az u c.125. Otazka, proc to Pirati podporili samozrejme zustava. Ani se nepokusili to jakkoliv zmenit zadnym pozmenovakem.
    Z reci Michalka je navic videt presvedceni, kterak je ta novela vyborna. Takze bud to necetl cele... nebo neumi nektere veci domyslet.
    LINSOS
    LINSOS --- ---
    XCHAOS: Celou dobu se ptám zda Piráti mají nějakou analýzu. Neopověděls. Takže asi nemají.
    LINKOS: Ty městské byty se pokud vím mají pronajímat. Tak co tady meleš o hypotékách?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Celkem průser, jak PR, tak faktický, nechápu, jak to mohli naši poslanci schválit
    WEDOS: Díky novému paragrafu může policie až na 90 dnů vypnout jakýkoli web - Lupa.cz
    https://www.lupa.cz/...lity/wedos-diky-novemu-paragrafu-muze-policie-na-90-dnu-vypnout-jakykoli-web/
    Hlasování Poslanecké sněmovny - 19/113
    http://www.psp.cz/...qw?G=68166&fbclid=IwAR2zpT7f94X2ty2pVK9iAKcRNvT3l--qy-1aMWCoP5KaPHWMJUyf-dcihEc
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINSOS: Pokud vím, v první vlně chtějí Piráti dosáhnout ve městěch toho, aby rodiny s dětmi nežily na ubytovnách. A rodinu s dětma do garsonky zřejmě nenacpeš (nemůžeš tam nejspíš ani nahlásit tolik osob k trvalému pobytu, řekl bych).

    Ale přiznám se, že vařím z vody (resp. ze znalosti programu a některých tiskových zpráv Pirátů).

    Samotný fakt, že město chce nějaké byty, které vlastní, _nějak_ opravit a vrátit do oběhu, doufám nikdo rozporovat nechce.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Piráti chtějí legalizovat prostituci, státu to může přinést miliardu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...izace-prostituce-pirati-zakon-michalek-ods-svoboda.A190220_090639_domaci_kop
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Vlastně co kecám, 164*2 je 328. To je méně než 363, nominaci jsem tedy definitivně nezískal.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Toto hlasování bylo ukončeno. Výsledek byl zveřejněn Feb. 19, 2019, 8:20 a.m.. Celkem bylo odevzdáno 363 hlasů.
    Na 14.-28. místo kandidátky pro volby do Evropského parlamentu jsou pro mě přijatelní
    Šimon Barczi 178
    Magdaléna Daňková 197
    Jiří Jansa 149
    Petr Jirman 181
    Petr Kopečný 116
    František Kopřiva 174
    Ladislav Koubek 163
    Kamil Kubica 130
    Roman Kučera 133
    Jiří Lehejček 159
    Dan Leština 165
    Jan Lička 152
    Giuseppe Maiello 103
    Linda Matušková 166
    Hynek Melichar 169
    Michael Polák 164
    Michal Šalomoun 182
    Matej Šandor 182
    Pavel Šrámek 135
    Pavel Tauer 153
    Miloš Vlach 158

    pravděpodobně jsem tedy získal nominaci na nevolitelném místě. původně jsem hrozil, že odstoupím, ale faktem je, že to že mi věří 164 lidí není tak málo. Je to více, než v předchozích kolech, takže ti členové co mi nakonec popdořili, předtím taktizovali.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LINSOS: jo aha bezdomovci, tak to vis, ono tech 2000 lidi jen ceka nez se jim postavi byty a pak prijdou do realitky reknou, hele ja ten byt chci, dejte mi hypo, verte ze to zaplatim.
    Problem bezdomovectvi fakt nevyresis tim,ze postavis mraky 1kk, kdyz tydle lidi na ne stejne nedosahnou.
    Vystavba musi mit vic urovni, socialni(nejaka komunitni centra, apod. ktera lidem pomuzou) ale zaroven musi byt mesto i pro zivot rodin... ze?
    LINSOS
    LINSOS --- ---
    XCHAOS: A proto se ptám: Kde mají Piráti nějakou analýzu? Sami tento argument často používají. Při kritice činnosti ostatních. Ale žádnou ucelenou analýzu od Pirátů k tomuto tématu nenalézám.

    LINKOS: Rodin s dětmi žijících na ulici mnoho není. Jednotlivců žijících dnes na ulici a neschopných platit tržní nájem i za blbou garsoniéru má Praha už dnes mnoho. V Praze máš přes 2000 bezdomovců.
    A ti co utíkají za Prahu přecijen už nějaké příjmy mají. To nejsou žádné sociální případy vyžadující podporu z veřejných peněz. Nemovitost za Prahou v rozumné dojezdové vzdálenosti není levná záležitost. Provoz automobilu rovněž něco stojí.
    Městské byty mají být určené pro podporu sociálně slabých. Aspoň to tvrdili i Piráti. Když se opírají do bytů státních zástupců a soudců.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LINKOS:
    LINSOS: plus cena rekonstrukce se právě může právě odvíjet i od počtu těch rekonsturovaných kuchyňských koutů a koupelen/záchodů... ale jinak na to nemám silný názor. prostě jsem si sem odložil odkaz na to, že se to děje. Kritici Pirátů s tím můžou pracovat, ok, ale řekl bych, že trochu promyšleněji, než že jen něco náhodně plácnou a já jim na to podobně náhodně odpovím...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Piráti chtějí legalizovat prostituci, přinést státu to může miliardu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...izace-prostituce-pirati-zakon-michalek-ods-svoboda.A190220_090639_domaci_kop
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    LINSOS: v jakem byte bys chtel zit s rodinou? Mesto by melo mit dostatek prostornych bytu aby se tam dalo zit i s potomky a ne aby pak pri zakladani rodiny utikali za prahu do satelitu, coz nese spouuustu problemu, jako je kolabujici doprava, zabor zemedelske pudy apod... Kapisto?
    LINSOS
    LINSOS --- ---
    XCHAOS: A k tomu mají Piráti nějakou analýzu? Kde je dostupná? Podle čeho se určilo, že jsou třeba spíše větší byty? Pro spoustu sociálních případů je 1+kk dostatečné. Podobné malé byty jsou rovněž nedostatkové. A také drahé. V součtu se sníží kapacita objektu. Předělat projekt znamená další výdaje a zpoždění. Proč se tak plýtvá? Čím je to podložené?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/adamzabransky/status/1097409669415473153
    Minulý týden proběhla prohlídka opuštěného věžáku na Opatově. Je připravena rekonstrukce, vznikne několik stovek městských bytů. Ještě se ale podíváme na dispozice, protože v současném projektu je zhruba polovina bytů 1+kk, přičemž Praha potřebuje spíše větší byty #naprahuzmeny
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CAIDEL: takhle... nebanování trollů rozhodně zvyšuje trollím farmám náklady. vezmi to tak, že když trollí tady, nemají už resourcy trollit jinde :-) (ale i tahle samotná debata je offtopic.. pouze k tomu přidám, že v tom paralelním odpadkovém klubu [ Piráti.cz (unofficial) (mostly trolling, jinak též nábor zájemců o členství) ] budu nově dávat palečky příspěvkům, které tam někdo odklidil odsud - čímž jako vyjádřím dík za to, že si někdo dal tu práci je uklidit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam