• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    WANAH
    WANAH --- ---
    KRAMERIUS: Odstranění vizuálního smogu říkají.
    Asi se cejtí hloupě za ty tisíce značek, které se v Praze objevily kvůli zavádění parkovacích zón.

    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    Netušíte někdo, co tímto magistrát sleduje? Chce trénovat můj orientační smysl až zase pojedu někam, kde jsem ještě nebyl?
    Praha odstraní směrovky k firmám. Nahradí je černá reklama, míní provozovatel - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/...smog-praha-odstraneni-smerovych-tabuli-firmy.A201111_124603_praha-zpravy_rsr
    KEB
    KEB --- ---
    XCHAOS: není to cuckar je to člen pražské kavárny proto má kávovar za kilo!

    Za trest by mu do kafe měla udzenije tipnout vajgl.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Komentář: Kauzu Hřibův kávovar už nic nezastaví - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-kauzu-hribuv-kavovar-uz-nic-nezastavi-129271
    je to fakt čučkař... kdyby si aspoň vydžoval milenku nebo lamborghini, ale ne... on si koupí kávovar :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Protlačili jsme podmínku právního státu pro evropské peníze - EU přestane dotovat státní oligarchy a autoritáře
    https://mikulas-peksa.eu/podminka-pravni-stat-schvalena/
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    KRAMERIUS: Ve volném čase. A rozhodně lepší než nějaká rybí polívka na vánoce.
    KEB
    KEB --- ---
    BOXY: v Riu ho to už nebavilo tak jel na Malagu? Mohl by tam klidně zůstat
    BOXY
    BOXY --- ---
    KRAMERIUS: To by mohla být taková obšírnější otázka - jaká je pracovní doba primátora? Kolik hodin/den 24, 14, 8? A kolik by vlastně měla být? Těžko říct. Ale taky jsem nad tím přemýšlel, jestli nemá v takové době primátor raději primátorovat. Třeba i v době, kdy by chtěl dobrovolničit. Na druhou stranu je to celkem jasná message o tom, co se děje a že to není sranda. Takový trochu reversní sdělení než udělal Primula. Takže za mě ne úplně totálně "super, každej komunální politik, ať utíká na JIPku", ale příklady táhnou. A to teď myslím potřebujem. A za mě teda +. Věřím, že agenda pořešená je a on se nestal na 100 % ošetřovatelem a ne-primátorem a nejspíš to stejně řeže ze svýho volna, protože pokud něco hoří, tak to řešit prostě bude a musí. Btw. Třeba Faltýnek letěl na Malagu, to je taky nějaká message, jak se dělá politika v krizi. Jasně není primátor, ale každej politik je vidět. A někdo může upozorňovat na potřebu pomáhat a někdo na jiný potřeby, že ano.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    XCHAOS: To dělá ve svm volném čase, nebo místo práce ve funkci primátora a na magistrátě ho někdo zastupuje?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/PiratIvanBartos/status/1321141698404229122
    Primátor Prahy @ZdenekHrib nastoupil do nemocnice jako dobrovolník. Díky za vedení příkladem. Všem pacientům přeji sílu v boji s nemocí a brzké uzdravení. Všem ženám a mužům ve zdravotnictví patří můj veliký respekt, obdiv a díky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NECROMAN: většinou se to dělá, že pozice se jinak nazve a jinak se popíše pracovní náplň
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KRAMERIUS: jak říkám, pokud se nyní firma chce zbavit nepohodlného zaměstnance, tak to lze již nyní, ale je to složité. Pokud by existoval férový způsob možnosti ukončení typicky 2 měsíce výpovědní doba + 3 měsíce odstupné, nebo ukončení ihned a 2+3 měsíce odstupné, tak v tom nevidím problém.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    NECROMAN: Ano, bylo by snadnější a rychlejší se pak zbavit nepohodlného zaměstnance - matky samoživitelky co musí občas být doma s dětmi, častěji nemocného zaměstnance, člověka před důchodem...
    Ať si jdou bydlet pod most, když neobstáli v konkurenci s mladšími a výkonnějšími.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEB: Odstupné je 1, 2 nebo 3 měsíce odstupného podle toho, jak dlouho tam daný člověk pracoval.
    Aktuální zákon je dost omezující pro zaměstnavatele, protože při propuštění na nadbytečnost nesmíš danou pozici dalšího půlroku(?) obsadit novým zaměstnancem. Reálně tak nyní není možnost, jak se zbavit "líného" zaměstnance, který neporušuje pracovní řád, ale jen nemaká, nebo jen ničí pracovní morálku v týmu.
    Ano, je možné poslat dva vytýkací dopisy a potom ho propustit pro neplnění pracovní náplně, ale to je proces tak min na půl roku.
    Firmy to pak musí řešit různými triky, např. ukončením na "dohodu" s tím, že danému člověku vyplatí odpovídající odstupné jako bonus k výplatě, nebo i více, popř. zaměstnance zkusí přesunout na pobočku, pokud to pracovní smlouva umožňuje, a doufají, že zaměstnance dojíždění přestane bavit a dá sám výpověď.
    KEB
    KEB --- ---
    NECROMAN: a co ti nevyhovuje na stávající možnosti pro nadbytečnost a dva platy odstupné? (Jestli se nepletu)

    Ale jen houst třeba topka skončí v propadlišti dějin společně s KSČM a ČSSD
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KRAMERIUS: upřesním, možnost propustit bez důvodu ano, ale ne s odstupným od státu, to mi nedává smysl.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    NECROMAN: Mě to v současné pro zaměstnance obtížné situaci, kdy si firmy dokážou najít spoustu opravdových důvodů k propuštění, naopak smysl nedává.
    Jedině že bu to byla něčí malá domů pro spřátelené podnikatele - oni vyhází nadbytečné lidi bez výpovědní lhůty a a stát jim zaplatí odstupné místo nich.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KRAMERIUS: Mít možnost propustit zaměstnance bez udání důvodu s rozumným odstupným dává smysl, ale z logických důvodů to žádná strana nechce navrhnout, ani veřejně podpořit, protože by přišla o hlasy tisíců zaměstnanců. Tak to zkrátka je.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    PETER_PAN: Přiznám se, že formulace "bez udání důvodu" mi na tom dost vadí.
    Pokud má firma opravdu problémy, je snad problém propustit lidi pro nadbytečnost, jak současný zákon umožňuje?
    A pokud firma žádné problémy nemá, proč by jí stát toto měl umožňovat a ještě za ní platit odstupné propuštěným?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam