• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    XCHAOS: Až zavládne normální situace, nebude důvod, aby Piráti nekandidovali zase samostatně,
    .... jenže to už je nikdo volit nebude, protože si je všichni budou pamatovat jen jako "koalici" a
    proč bych volil Piráty, stačí volit STAN, dyť to vyjde nastejno a STAN je v politice déle.
    Plus všechno špatné co se STAN povede a nepovede - padne taky na hlavu Pirátu - "neměli jste s nima lézt do koalice" :-P

    Za mě je koalice se STAN hodně špatný nápad a plně souhlasím s KRAMERIUS:
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    XCHAOS: Myslím, že s těma 70% jsi hodně přestřelil, já to odhaduju na 40-50%. Žiješ v pražské a pirátské bublině, kde je to proti venkovu posunuté. :-)
    Ze někdo nevolí ANO ještě neznamená, že je zásadně proti němu, spousta voličů jsou "migranti".
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PETER_PAN: není to trestání, bylo to zrušení vyjímky. Za co kdo trestá mě, když mám firmu, co platí DPH jak mourovatá? Pravidla by měla být pro všechny stejná... trestání živnostníků zkrz EET bylo ok?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KRAMERIUS: no a co? Podle mě je to teď skutečně účelové za účelem poražení Babiše. To je společný zájem min. 70% voličů v téhle zemi: omezení vlivu oligarchů, zastavení celého toho neblahého směřování tímhle směrem.

    Až zavládne normální situace, nebude důvod, aby Piráti nekandidovali zase samostatně, protože mají v programu body, kterými se dostatečně odlišují od prakticky čehokoliv na tuzemské scéně. Ale vzhledem k vyjímečnosti situace bylo prostě nutné najít subjekt, se kterým když nic jiného, jsou alespoň nejmenší reálné neshody. To je prostě politika... najdou se mladí, kterým to nebude vyhovovat, založí si nějakou jinou stranu, třeba. A nebo časem Piráti přejdou do opozice a začnou být zase zajímaví jako cíl čistě protestních hlasů...
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    XCHAOS: Můj pohled na věc je:
    - pokud jsou ty strany sobě velmi podobné, nic nebrání tomu aby se sloučily.
    - pokud mají natolik odlišný pohled na svět, že to není možné, pak je převolební koalice sloužící jen k získání nějakého mandátu navíc "účelofka, kampáň a podvod na voliče" jak říká jeden nejmenovaný politik. :-)
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    XCHAOS: O to vubec nejde. Jde o to ze trestat tu praci s akciema je spatne.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WANAH: není ti tak jednoduché. Spousta voličů by se bála, že STAN propadne a hodila by to konzervativní koalici.

    A pokud společně porazíme ODS algoritmem zvýhodňujícím velké strany, který kdysi sama prosadila, bude to LOL...

    Samozřejmě, lidi, kteří prostě jen chtěli odevzdat protestní hlas proti všemu, teď budou mít problém, no...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PETER_PAN: já nevím, jestli se nejvíce ze všeho obávat ztráty Koudyho hlasu pro STAN :-)

    LEON_KOWALSKI: "moji voliči":
    1. vzorek: fajn, kdyby nebyli Piráti, volila bych STAN
    2. vzorek: fajn, aspoň se nebudu muset rozhodovat koho z nich
    3. Vzorek: je mi to jedno, volím ODS, Piráti jsou moc "doleva"
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    NECROMAN: no hlasy od členské základny jsou fajn, ale my voliči se na to díváme trochu jinak :-)
    Už jsem to tady zmiňoval. Dokonce už dříve, když se uvažovalo o koalici se Zelenými.
    To je pro mě stejné.

    copy & paste z jiného diskuzáku, kde se bavíme o Pirátech
    (moje odpověď lidem co říkali, že když budou Piráti/Stan, tak že je volit nebudou)
    Ano, přesně to stejné jsem klukům od Pirátů říkal taky.
    Když budou mít ve volbách koaliční kandidátky "Pirátská strana - Stan" nevolím je.
    Když budou samostatně, jako Pirátská strana - mají můj hlas.
    Po volbách ať vyjednávají o koalicích jak je libo (v rámci programu).

    Já totiž nechci volit Stan. Kdybych chtěl hodit svůj hlas STAN, mohl jsem to udělat už dávno.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    WANAH: testovalo se to v krajích. Problémy samozřejmě jsou, ale nespočívají v tom, že by to voliči odmítali volit... na druhou stranu, STAN před 3 roky cukli lidovci, může se ještě stát ledacos (ale Piráti asi necuknou, po tomhle hlasování CF...)
    WANAH
    WANAH --- ---
    XCHAOS: Taky sem na to zvědavej.
    Spojit se se stranou jejíž poslední volební výsledek v parlamentních volbách stojí hodně na hlasech lidí, kteří to nechtěli volit staré strany nebo ano ale taky se jim příčí piráti.

    Netvrdím, ze je to špatně, ale bude to chtít hodně úsilí. Nicméně myslím že ČPS na tom může jenom tratit.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NECROMAN: je to o dost víc, než jsem čekal. (teď už je asi ok prozradit, že jsem samozřejmě taky hlasoval pro... 10 let sólo vzestupu je na poměry české politické scény docela úspěch, ale teď je asi na čase změnit taktiku...)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    "Piráti zahájí jednání o konkrétní podobě koaliční spolupráce s hnutím @STANcz pro volby 2021 a následující volební období. Mandát k přípravě koaliční smlouvy se STAN dostalo pirátské vedení strany od členské základny, pro hlasovalo 81 % hlasujících členek a členů strany."
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DAYSIR: pokud se vyjedná nějaká zjevná pitomost, nevidím důvod, aby to CF nezrušilo...

    Ale pro kandidující řadové členy to bude mít jasné důsledky: preferenční hlasy se přelijí od nich směrem k leadrům kandidátek za stejnou stranu. Bude to jednoznačně statisticky měřitelné...

    Ovšem u STAN bude podobný efekt mít ještě větší integrační dopad: jsou to přece starostové a .. NEZÁVISLÍ. Jenže jak chcete být "nezávislý" na kandidátce s jasně daným pořadím? V rámci jedné strany ještě šlo hrát na kroužkování, ale teď bude jistě tlak na kroužkování leaderů za "preferovanou" stranu, pokud je volič členem "tvrdého jádra".

    Bude to zajímavé. Tím, že se na kandidátku zas až tolik nehrnu, to sleduju spíš s odstupem...
    DAYSIR
    DAYSIR --- ---
    Já teda jsem pro, ale zase férově - nedovedu si představit, že to v lednu pak rušíme. Pokud ta smlouva nebude naprosté peklo tak tohle je prostě TO hlasování, no :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HONCKA: tak to asi vidí většina lidí včetně mě, dát tomu šanci.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MARTYZAN: hlasoval jsem se skřípěním zubů pro začátek vyjednávání, jak budu hlasovat pro schválení koaliční smlouvy, to bude záležet na tom, co se povede vyjednat
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEB: Tak že nepůjde o prostý součet hlasů, to je myslím jisté. Ale trochu je to boj o 2.místo: pokud bude možná nějaká koalice bez Babiše, tak se bude trochu hrát o to, kdo v ní získá jaký vliv...
    KEB
    KEB --- ---
    XCHAOS: že je tam Rakušan, z bordelu neuděláš divadlo změnou bordelmamá.

    Já jen aby piráti nezaplakali nad výdělkem. Zatím jsou pro mě se skřípáním zubů volitelni, al ta hranice je tenká.

    Tak jsem chtěl do debaty vnést pohled z venku od potencionálního voliče.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam