• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Pro mě jste nástroj na změnu, ne modla kterou budu oplakávat. Svůj ůčel jste splnili. A kroužky jsem dal 50:50, protože ten amatérismus byl fakt na hraně volitelnosti.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    XCHAOS: co by na toim bylo fer? Lidi Piraty proste vykrouzkovali...
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    XCHAOS:

    It's time to stop.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    JVMLOK: no to je teď vidět na počtu poslanců, jak dobrej nápad to byl
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: napadlo mi, že by bylo fér, kdyby třeba STAN dodrželo Pirátský princip, že nebudou kumulovat funkce a že politici nominovaní do vlády se vzdají poslaneckého mandátu. Tím pádem by postoupili náhradníci, většinou z řad Pirátů...
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Za mě koalice byla vybornej napad, jenom nebyl dobrej napad nasrat pulku elektorátu týden před volbama s Dostálem. Vysledek odpovida energii, kterou Pirati do kampane vlozili, kdybych chtel byt skarohlid.
    Na druhou stranu.
    Bude to znít pateticky ale právě Piráti nejvíc vyčerpali soupeře z ANO, snesli 90% predvolebnich sracek ze strany Babise a vykrvaceli pro ostatni. Improvise, Adapt, Overvome, je na "nas" jestli Piratská strana vydrzi do dalsich voleb.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    super, no hlavně že li do koalice
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    XCHAOS: Ted maji Pirati 3, ale celkovy pocet koalice je ted 103. :D Ale snad to Praha jeste zachrani.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: já takhle přímočaře přepočítávat preferenční hlasy na mandáty teda neumím, ale podle mě bude těch mandátů za koalici přeci jen víc...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FRK_R23: tak pomine hrozba Babiše, takže by teoreticky neměl být žádný důvod, aby si Piráti stáli víc za svým původním programem a méně zachraňovali zemi před orbánismem a oligarchií...

    Ale některé věci jsou neintuitivní. Já třeba za přirozeného spojence, povolebního a případně i předvolbeního, pokládal Zelené. Jenže tak přímočaře to funguje možná tak v Evropském parlamentu... ne na českém venkově. Tam koalice Pirátů se Zelenými získá průnik, ne sjednocení hlasů pro tyto strany. A ten průnik není nic moc...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    XCHAOS: Jsem si jistej, že uvnitř strany se to bude intenzivně řešit. Já jen doufám, že řešení bude konstruktivní a za 4 roky to bude vypadat uplně jinak.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jak jsem předpovídal, Olze vykroužkování rozhodně nehrozí...
    https://volby.cz/pls/ps2021/ps351?xjazyk=CZ&xkraj=1&xstrana=17
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    XCHAOS: Ted ma koalice 102 mandatu, mozna jeste par navic strhne, takze uvidime jestli si Bartos s Richterovou (myslim ze nikdo jinej z Piratu se tam zatim nedostal) budou moct klast nejake podminky...
    JONY
    JONY --- ---
    XCHAOS: to, že proti vám bude extrémně silná antikampaň, s tím se mělo počítat a připravit se na to. Ale nechci tu dál psát jak generál po bitvě. Svoje jsem napsal.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BRAMBOROVY_KRAL: tak pozor, asi nám zůstane trochu víc poslanců za Piráty, než 6 co měli SZ v roce 2006... a za případné ministry postoupí do Sněmovny náhradníci (což je opět u Pirátů rozdíl oproti jiným stranám - zásah souběhu funkcí, čímž více lidí vůbec dostává šanci se nějak "zaučit v oboru")
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FRK_R23: Byli tam i zajímavý lidi, a to, že o nich nevíš, to je trochu problém jednak kampaně, ale jednak samozřejmě i toho, jak málo mají Piráti členů, jak špatně komunikujeme, kolik trollů proti nám stojí úplně zbytečně...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    101 hlasů. Naši vykroužkovaní poslanci padli za vlast...
    BUGAS
    BUGAS --- ---
    Tak tohle je pro piráty velky spatny
    N_I
    N_I --- ---
    Piráti prosrali během pár měsíců cca. 10% hlasů, jen mě bude zajímat vyvození odpovědnosti za vlastně největší průser těhle voleb.

    Je to velká škoda, byla veliká naděje to změnit.
    BRAMBOROVY_KRAL
    BRAMBOROVY_KRAL --- ---
    JONY: Souhlas. Pirati to dlouhodobe personalne nezvladaji, a jak se ted ukazalo, podepisuje se to na vysledku voleb. Skoda, bez piratu to bude dost pravicova vlada.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam