• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: no ale chápej řešením by nebyla kampaň proti kroužkování kandidátů STANu ten má jinou voličskou základnu. My bychom vlastně museli bývalil zakázat kroužkovat naše vlastní kandidáty na nevolitelných pozicích... celkový poočet kroužků pro kandidáty Pirátů byl ok. Akorát kandidátů bylo zkrátka moc. Méně je někdy více... začali jsme mít 1st world problems, v důsledku růstu, kroužky od rozšířené party kámošú už nestačí (viz Mikuláš, ten byl na toto přeborník...)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    NIEKT0: no hlavní chyba byla, že to nikoho nenapadlo.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MACSKA: no jo, ale tam chybí odkaz na ty tabulky, ze kterých jednu grabnul a pak link ztratil. je to v zásadě podobné jako na volby.cz ale tam zatím chybí preferenční hlasy, které jsem jinde našel vyplněné.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    teď ale nemůžu najít URL, ze kterého jsem praha.txt včetně preferenčních hlasů grabnu :-( na volby.cz je něco podobného, ale preferenční hlasy tam vypsané nejsou :-(
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NIEKT0: hele, viz předchozí. kroužkovali i naši voliči, jen bylo kroužkování příliš roztříštěné. Stačilo, aby byla v těch kroužcích nějaká disciplína, celkový počet byl dostatečný...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    xchaos@lenochod:~/analyza-volbypsp2021$ grep -v STAN praha.txt|tr "\t" ";"|cut -d ";" -f 8|tr -d " "|paste -sd+ | bc
    116617
    xchaos@lenochod:~/analyza-volbypsp2021$ grep STAN praha.txt|tr "\t" ";"|cut -d ";" -f 8|tr -d " "|paste -sd+ | bc
    125374

    pro ty, kdo to neumí přečíst: měli jsme v Praze jen o asi 9000 preferenčních hlasů méně, než STAN. jediné, co STAN stačilo k úspěchu, bylo, že byly ty kroužky méně roztříštěné... jednoduše jim to hodilo pár disciplinovaných voličů co kroužkovali zásadně první 4 jejich kandidáty.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    Stan napriek dohode propagoval kruzkovanie, napr. Rakusan takto pretlacit svoju asistentku z 16 (!) miesta na kandidatke, a este si to platil ako reklamu na facebooku. Cela koala bola od zaciatku chyba, a cena ktora za nu platime je kruta, ale bohuzial primerana.
    CMAN
    CMAN --- ---
    Je to proste. Volici piratu to tam proste hodili a nekrouzkovali protoze neresili. Volici stan zrejme venkovani trpi averzi vuci piratum takze krouzkovali. Vysledek neni fer... Ale takovej je zivot.
    FARIN
    FARIN --- ---
    E2E4: dalsi duvod muze byt jeste to, ze lidi obecne maji tendenci fandit tem slabsim. Ve chili kdy melo stan 1/3 kandidatu, leckde az na dalsich mistech tak maji lidi chut jim pomoct.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    E2E4: plus pro někoho i ten Dostál, těžko ale říct pro kolik.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ještě mě napadl třetí důvod debaklu pirátů - kromě menší přijatelnosti pro jejich nevolice ještě to kroužkování žen, místo kroužkování těch kteří měli šanci mít víc preferenčních hlasů než kandidáti stan.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    FARIN: co jsem se bavil s lidmi na povolebním štábu, tak prostě catchall byla chyba, protože to nefunguje, tj cílit na svých 10-12%
    FARIN
    FARIN --- ---
    Poslanec za Piráty Profant: O spolupráci s ODS se budeme muset dohodnout uvnitř strany | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pirati-snemovni-volby-volby-2021-volebni-debakl-piratu_2110092331_zpo

    Tohle je myslím taková esence toho proč to dopadlo jak to dopadlo. Dokud to piráti nepochopí tak nemají na 20+ procent narok
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    CMAN: to zas jo
    CMAN
    CMAN --- ---
    Zas kdo by chtel vladnout zejo. Takovej opruz.
    FLAVIGNY
    FLAVIGNY --- ---
    ze zahranici jsem volil do usteckyho kraje - pirati tam meli za bartosem jako dvojku 25 letyho studenta prav (ok, ktery toho v usti asi uz hodne odmakal), jako ctyrku pak 23 letou zase studentku prav. nemam nic proti mladi v politice (je to skoro porad jeste moje vekova skupina), ale volit 20 lety studenty se mi proste nechce. jak se tohle ve vasi strane diskutovalo?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    On stejně zapšklej dědek z hradu, pověří sestavením vlády Andreje, avizoval to dopředu. A Andrej bude v poklidu, bez důvěry, vládnout dál ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam