• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    KEB
    KEB --- ---
    FRK_R23: já si čím dál víc říkám, že se piráti koalicí se stanem chytili do dokonale nastražené pasti.

    Můj otec velký odpůrce pirátů pronesl řečnickou otázku. To si nikdo z těch geniálních IT analytiků nespocital z dostupných informací fakt, že voliči stan jsou zvyklí krouzkovat, že půlka stanovcu se dostala na pozice díky kroužkům? To to s jejich analytickými schopnostmi asi nebude nic moc.

    Zkrátka nedostatek představivosti...
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    Hladame riaditela novo vznikajuceho piratskeho institutu π, zber prihlasok bol predlzeny do 23. 1. 2022.
    viz. https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?p=788416#p788416
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    OTZ: To asi měli, ale počítám že to STANu dvakrát nevonělo :))
    OTZ
    OTZ --- ---
    a do tohohle crowdu (FB ppl) se teda netrefili, jakoze vubec, a ten timing taky velky spatny. ta nahovno komunikace asi nebyla jenom Ferjencikem..
    OTZ
    OTZ --- ---
    no meli prece dohodu se STANem, ze si to ferove rozdeli, ne?
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    No já nevim. Ale vzhledem k tomu, že prachy se dostávaj hlavně za mandáty, tak jich maj logicky dramaticky méně než v posledním období. Crowdfunding je dnes celkem běžná věc, tedy mi na tom nepřijde nic moc divnýho.
    OTZ
    OTZ --- ---
    v komentarich samozrejme bida, i ode me, tohle zebrani si strcte nekam, jste ve vlade doprdele, uz snad neni potreba sbirat hlasy a penize na ulici
    OTZ
    OTZ --- ---
    to snad neni mozny :(

    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Ptáček:
    Právě jedná Zastupitelstvo Prahy 3. Dvě hodiny trvala debata o rezignaci bývalého radního Štěpána Štrébla a volbě jeho nástupkyně.
    V principu rozumím té debatě, která se tady odehrála. Pokud bych byl součástí opozice, asi bych si tuhle možnost také nenechal ujít. Každá taková změna ve vedení je komplikací. A těch změn bylo hodně. Štěpán Štrébl celý příběh navíc okořenil svým textem na internetu, který je plný bizarních myšlenkových pochodů.
    Víte, já budu do poslední chvíle hájit celkové výsledky této koalice. Od roku 2018 se povedlo hodně věcí a jsem na ně pyšný. To ale neznamená, že budu hájit úplně všechno. Kolega Štrébl byl slabším článkem naší spolupráce. Byl konfliktní a nekonstruktivní. Hlavně v posledních šesti měsících se čím dál častěji ozývala kritika jeho pracovního nasazení. Na radnici jsme ho vídali sporadicky, především v létě strávil hodně času v USA a nakonec se nechal slyšet, že Českou republiku opouští a do zámoří se stěhuje nadobro.

    Stepan Strebl | Piráti Praha 3
    https://praha3.pirati.cz/lide/stepan-strebl/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Povinná identifikace sexuálních pracovníků prošla europarlamentem. Navzdory nesouhlasu Pirátů - Pirátské listy
    https://www.piratskelisty.cz/clanek-4063-povinna-identifikace-sexualnich-pracovniku-prosla-europarlamentem-navzdory-nesouhlasu-piratu
    BUGAS
    BUGAS --- ---
    Gregorová pořádá demonstraci na podporu Assange. „Británie ho nesmí nechat zemřít.“
    https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/osvobodte-assange.html
    E2E4
    E2E4 --- ---
    13. prosince 2021 19:09
    Bývalý pirátský kandidát na ministra Dostál se rozhodl opustit vládní tým strany

    Právník Ondřej Dostál napsal, že se rozhodl odejít z pirátského vládního týmu. „Tým vznikal jako výběr koalice PirSTAN, jednotné, umírněné a svobodomyslné. Tento étos je pryč,“ tvrdí. Jeho členstvím v týmu se Pirátská strana zabývala.

    „U Pirátů to převzali lidé, s nimiž hodnotově nesouzním a o jejichž kádrování nestojím,“ napsal Dostál na Twitteru.

    Dostál byl před volbami kandidátem Pirátské strany na ministra zdravotnictví.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    KRAMERIUS: to je jasný
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KRAMERIUS: pořád to můžou , ale trochu se obávám že to je (chybně) hlavně v kompetenci MZ (kde je ten hrozný Válek, muž bez znalosti a plánu)..

    kde by mohli zatlačit z pozice gesce místního rozvoje je šílená heterogenita přístupu k testům (vzdálenost, rychlost) na periferii vůči velkým městum.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    HONCKA: To ale nemůže jen vláda, to by museli uzákonit poslanci.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HONCKA: ano, to je jeden z možných prostředků pro dosaženi cíle, ale nejen, že po tom piráti nevolají, ale ani to není zasazeno do nějaké jejich celkové politiky v téhle oblasti..
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    E2E4: nejjednodušší je motivace přes prachy, od ledna se máají mimořádně zvyšovat důchody o 300, tj nejjednodušší to novelizovat a přidat pouze očkovaným + do toho hodil stejnou slevu pro očkovaný na zdravotním a zvýšit slevu na očkovaný dítě a imho rázem máš proočkovaných 95% populace
    E2E4
    E2E4 --- ---
    HONCKA: bavíme se tu o tom, jaká je nebo by měla být politika pirátů v téhle oblasti.

    tedy cíl, strategie, cíle v jednotlivych oblastech a taktika jak jich dosáhnout.

    tohle je jeden z těch taktických problémů, z důvodu které jsem tu psal (superimunita, osobní přínos, nutnost zvyšovat imunitu všude kde to jde, motivace k zodpovědnému chování), by cíl v téhle podoblasti měl být očkovat i ty, kteri se promorili mimo systém. (ti co se promorili a prošli systémem na úrovni ostatně očkovaných jsou). pak je otázka, jak ho dosáhnout (státní pruzeni není správné ani efektivní obecně, nejen v tomhle případě).


    podstatne je, že mi chybí ta politika jako celek, jejím základem nemůže být jen jedno (nedobré) řešení jedné z mnoha oblastí.

    politika epidemie je samozřejmě těžký oříšek - buď budeš dělat věci populární, které budou epidemii dlouhodobě zhoršovat, nebo nepopulární, která ji budou dlouhodobé zhoršovat.

    všichni dělají to první, protože je jednodušší dělat něco populárního a špatného, než nepopulárního, co je třeba dobře komunikovat..

    jenže to druhé je lepší pro naši budoucnost.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    E2E4: já ale netvrdím, že by se promoreni neměli očkovat, pouze že by se měli v rámci různýho státního pruzeni měli dát na úroveň očkovaných
    E2E4
    E2E4 --- ---
    KEB: obojí pořadí je super imunita, na pořadí asi moc nezáleží.

    existuje jedna malá a teď je aktuální o omikronu.

    (mimochodem u Omikronu 3 ockovani zhruba a předběžne odpovídají promořeni)

    https://www.nyx.cz/discussion/25108/id/54361953

    ale zde off topic pokračování raději vedle ve virech.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam