• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    KEB
    KEB --- ---
    FRK_R23: platit si službu že které mě zajímá jeden film za čtvrt roku a někdy ani to ne je k prdu. Až bude možnost si koupit jeden film nebo jeden seriál za nějakou sumu, tak klidně.

    Je to jako s textem za paywallem. Proč není možnost si článek přečíst, ale předtím shlédnout třeba tři reklamy? To pořád nechápu...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    MEMNON666: To máš jistě pravdu. I tak se ale domnívám, že existují jiné cesty než exkluzivně ulozto.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    KRAMERIUS: Co nas neodvratne vedie k tomu, ze dalsi ciel bude stavba velkeho europskeho firewallu. A to bude mrzeni...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Odjakživa platilo, že pirátství není právo, ale výsada.
    Pokud chcete blbuvzdorný pirátský sledování filmu, tak si pořiďtě cca za 200 na 1/4 roku streamcinema
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    FRK_R23: jak se člověk dostane ze stavu chudej student tak už si platí ledacos, ale stale jsou veci ktere umim najit jen v sede zone a nikdo mi je nechce poskytnout legalne
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    KEB: Spíš se použije služba, u které stačí link - třeba Mega.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Tyvole vy se tu tvářite jako byste si od teď MUSELI platit Disney nebo HBO.

    Stále existuje pestrá plejáda míst na stahování filmů a seriálů.

    Já už si na pirátění připadám moc starej a solventní. Takže si platím pár služeb a když nějakej film fakt chci vidět, tak si to prostě koupím.

    Upřímně řečeno mi tyhle nářky že je čím dál těžší stahovat filmy přijdou dost mimo.
    KEB
    KEB --- ---
    PETER_PAN:
    NIEKT0: takže se bude sdílet link a pristupovka? Chjo návrat ke kořenům
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    PETER_PAN: Uplne detaily nepoznam, ale afaik ide o to, ze "vlastnici prav" islo po uloz.to dlhodobo s tym, ze nedostatocne maze nahravane data. uloz.to to na poziadanie afaik mazalo, ale s tym ze im to nebude nijak ulahcovat, a co mu poslu za link, to skontroluje a zmaze. No a po rokov pravnych tahanic sa dostali do stavu, kedy to fakticky takto zrusia, aby nemuseli riesit pravne spory.

    (=> ano, skus nahrat nejaky novsi film na google, a uvidime ako dlho vydrzi, caka nas ziariva buducnost:)
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PETER_PAN: Já ti rozumím a tohle je rozhdoně zvláštní. Ale nejsou to srovnatelné služby.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    FRK_R23: Ulozto odted bude pouze a vyhradne cloud pro tvoje osobni data. https://ulozto.cz/faq#backup

    Služby cloudového úložiště budou od pátku 1. 12. 2023 přístupné pouze registrovaným uživatelům. Ti budou moci nově nakládat pouze se soubory, které na úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné veřejně sdílet, a to ani adresně prostřednictvím odkazu. Uživatelé se samozřejmě nemusí bát, že by přišli o jakékoliv své osobní soubory. Vše na cloudovém úložišti zůstává, obsah však bude přístupný pouze těm uživatelům, kteří jej na úložiště sami nahráli.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PETER_PAN: Google drive a ulozto nejsou přece stejné služby. Nemůžeš přijít na Google drive a prohledat všem jejich disky abys našel co hledáš. Ulozto přece není soukromé místo pro tvoje data.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PETER_PAN: Já to tak chápu. Ale je to proto, že se uložto rozhodlo, že jim to za to nestojí. Zatímco google asi dělá spoustu opatření, tak po nim kolektivní správci tolik nejdou.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KEDRIGERN: OK.

    Takze:

    situace a] Kdyz na cloud jako je google disk ulozim soubor a necham vygenerovat odkaz ktery je aktivni pro kohokoliv kdo ma odkaz - tak to bude mozne.

    situace b] Kdyz na cloud jako je uloz.to ulozim soubor a necham vygenerovat odkaz ktery je aktivni pro kohokoliv kdo ma odkaz - tak to NEbude mozne.

    ?
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Jsem Klára Kocmanová fanklub :D
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    MEMNON666: Kdybych měl někoho ze současného působení Pirátů ocenit, byl by to J. Lipavský a O. Richterová.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    Kdo Piráty označuje za komunisty, by si měl nafackovat a koukat se teď na Primu. Soudružka Konečná tu diskutuje s Janem Lipavským a úplně ve všem se rozcházejí. My jsme pro Česko v Evropě, pro Shengen, pro ochranu životního prostředí, pro pokrok. Komunisti jsou pro Česko “samostatné”, pro zavření hranic, pro Česko zaostalé, ohlížející se do minulosti, vzhlížející k Moskvě. Absolutní nepochopení globalizující se společnosti v přímém přenosu.
    https://twitter.com/ZuzkaKlusova/status/1728739619317899274
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    PETER_PAN: Google disc nic nemění ne? Tohle jsou články specificky o službě ulož.to.

    Jinak je to důsledek EU copyright směrnice, čili z úrovně ČR to lze změnit jen velmi omezeně.
    PETER_PAN
    PETER_PAN --- ---
    KAMAHL: Prohra je to dost zasadni.

    Ti budou moci nově nakládat pouze se soubory, které na úložiště sami nahráli. Soubory nebude možné veřejně sdílet, a to ani adresně prostřednictvím odkazu.

    Tzn. ze z google disku nebudu moc nalinkovat PDFko kolegovi?
    KAMAHL
    KAMAHL --- ---
    Velká prohra

    Ulož.to končí se sdílením souborů. Kvůli evropské legislativě, vysvětluje - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/uloz-to-sdileni-soubory-filmy-stahovani.A231124_134347_ekonomika_jadv
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam