• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    DOCKINEZ: já jo. rozesrat komplexní společnost je mnohem nebezpečnější, než se zdá. to se už nemusí samo spravit.

    berme příklad, přátelé, máš plechový budík po babičce a moderní hodinky. třískneš s obojím o zem. i kdyby z budíku něco upadlo, nebude těžké to spravit, u těch hodinek to bude mišn imposibl.

    lidská společnost je dnes enormně komplikovaná a i malé rozesírání v ní způsobuje nevratné změny. když byl blbý král ve středověku, nic tak strašného se nestalo, často nebyl schopen způsobit nic horšího (války, ideologický teror), než co na lidi stejně čekalo (epidemie, klima a tak). dnes je to jiná káva, dnes jsme závislí na tak jemném předivu vztahů, že degradace toho systému je snadná až tak, že si jí nikdo nemusí být vědom a už můžeme být za bodem zvratu. to říká teorie komplexity (to fakt existuje jako matematický obor, complexity theory).

    já nechci své post-apo live, já o tom raději jen čtu v SF...
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GAARQ: Chápu, jak to myslíš, ale toho se fakt nebojím.
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    DOCKINEZ: aby nenastal trumpův efekt, v prvním období si to jen otestoval a teď to spustí naplno. začne podobné vydírací tanečky jako fico a orbán, začne přetvářet české prostředí na autoritářské (zrušení veřejnoprávních médií, ignorování mocenských pojistek, hlubší politizace správního aparátu /tady si nejsem jist, jestli u nás ještě jde jít dál/), nastaví penězovody do kapes svých a kámošů (tady asi půjde jen o přesměrování).
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    HONZA09: hrál tam na kompíku. Kuře (40) večer uvidim, bydlí naproti, tak se poptám, co chce volit - určo ne SPD/ANO atp. Spolu taky moc nevěřím, takže vlastně netuším
    jinak profil takovýho týpka, co má rád elektro - 10 let si hraje s btc, před tím měl nějakou exekuci, teď dělá v mlíkárně elektrikáře a má nadprůměr plat, ovci, dítě, psa, jezdí rád na kole, chodí do lesa, hulí, občas blbne s dronem, 2 roky si tuní zahrádku za městem (teď dělal krb) a chce koupit větší byt
    na rozdíl ode mě je to spíš ne úplně systémový člověk (což já třeba jsem, jen říkám, že náš systém je špatný, zkorumpovaný)

    řek bych, že mu vadí, že byl pirát ve vládě, ale do strany moc nevidí a pak ho vysírají nějaká minoritní témata - ale furt mi vychází jako volič piráta, protože co jiného?
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    CHORCHE: Takže Ivan měl u Písku interpelace a někam zdrhnul :)
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    a tady bonus víkendovka z party pro odlehčení, kámoš vyrazil (někde u Písku)

    Ivan překvapil🙂😀 Trošku jsme pokecali Že uz je nevolim a proč Názory máme stejné Tvl me bylo cestou domu strasne blbe Jsem starej Z chlastu Asi mi bartoš hodil něco do pití😂

    Ještě že už jsou v opozici,jinak bych to vyhrotil😀 Demysy

    Ja byl celkem najebanej, rikam mu ze se omlouvam,jestli muzem fotku, ze nechci bejt otravnej,rikam jasny pojd a rikal sem mu ze jsem jim jako fandil ale ze to posledni dobou celkem jebou😀
    Nekam sel ,rikal ze by ho to zajimalo ze kdyztak jeste dame rec ale pak uz jsem ho nezahlíd tak jsem ho nechal bejt😂

    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    Navíc ještě nikdo z Piratů nerehabilitoval Janku. :)
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    LOPIK: No já mám třeba zatím v plánu zakroužkovat Rotu (přestože je pravičák) a jinak samý Zelený.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    HONZA09: K tomuhle zastat jasný stanovisko, ať už je jakýkoliv, tak nejenže se celá strana nejdřív rozhádá, ale ještě se připravíš o velkou část voličů. Z jejich pozice to má smysl asi jako jestli se na celostranický úrovni vyjádří jestli fandí Spartě nebo Slavii, imo nemá cenu o tom vůbec mluvit. Už i ten Zandl možná zabrousil tolik, že se mu z toho bude blbě vybrušovat..
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    je to pod tímhle postem... kde mi Ivan přijde klasicky mimo. ale nějak tím můžem navázat tady na tebe DOCKINEZ
    jako ten plán je gut, akorát jakej je koaliční potenciál Piráta? 0? nebo si to dáme celé znova? plus ta tučná část... wut? o čem to kurva mele?
    já myslim, že už teď je jasně, že piráti silní nebudou a jde jim taky o všechno. a tímhle přeháněním mě serou, protože mi to splývá s okolním marastem

    Ivan Bartos
    ·
    Děsivý.
    “Šéf ANO Andrej Babiš čelí na řadě mítinků s voliči i výzvám, aby vládl s SPD Tomia Okamury. Na úterním setkání s voliči v Holýšově na Plzeňsku tato přání opět zazněla. A Babiš promluvil jak o SPD, tak o budoucím možném vládnutí. Na jednu stranu se svěřil, že ANO má na různé věci víceméně podobný názor jako SPD, vládnout by ale chtělo ideálně samo. Od SPD či Stačilo! by si prý vzalo odborníky,”reportuje Radek Bartoníček.

    Proto je důležitý aby Piráti z nadcházejících voleb vyšli hodně silní. Diky vám za podprou v našem boji. Nemáme za sebou oligarchy, neplníme úkoly od různejch lobbistů nebo komor. Nemáme korupční kauzy. V každej moment se snažíme naplňovat naše sliby, který jsme dali lidem. Máme plán pro dostupný bydlení, který fakt dodá az 200 000 nových domovů ze 4 roky. Víme, a už jsme to dokázali, jak nastavit lepší podmínky pro 90 % rodin v ČR včetně nižších daní, jak peníze, který se ztrácej v korupci nasměrovat do zdravotnictví a zlepšit dostupnost jeho služeb. A víme, že bez demokratických parnterů v Evropě se budoucnost plánovat nedá. A to je to, na čem mě osobně záleží.
    HONZA09
    HONZA09 --- ---
    DOCKINEZ: Příčetmý voliči jsou proti vládním koalicím s fašisty, válečných zločinům, apartheidnim režimům a genocidám. Takže Piráti naopak příčetný voliče ztrácí tím, jak se nemohou rozhoupat k jasnýmu stanovisku.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    DOCKINEZ: tak líp by Zandl udělal, kdyby držel hubu. to je point tady v tom a nečekal jsem od něj ani takový názor, takže jsem zděšená 2x
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jasně, za hlas magora Šádího se Piráti připraví o hlasy příčetných voličů.

    Taková nabídka se neodmítá, to dá rozum.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    Šádí Shanaáh
    Já bych byl i ochotný volit Piráty se zelenými kandidáty na listu, ale mohli byste 1) jasně odsoudit izraelskou vládu za současnou i minulou politiku vůči Palestincům, 2) jasně se omluvit za aktivní podporu Izraele od Jana Lipovského, když byl ještě ministrem za Piráty, 3) slíbit, že budete dbát mezinárodního práva a lidských práv a jejích porušování kritizovat a jednat proti němu, ať je viníkem KDOKOLI?

    re:
    Patrick Zandl
    Šádí Shanaáh ani za jedno ne. Politika Netanjahua není nase politika, ale to neomlouva ciny Palestincu vuci Izraeli a už vubec tyto ciny nedávají možnost se ted palestincum za neco omlouvat z pozice Česka.

    dafaq
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LEON_KOWALSKI: Babiš vládl 8 let. Jářku: stále to za hovno, ale nenastalo žádný vystoupení z EU, kterým se teď tak ráno straší, naopak se k evropskému dubisku přimykalo těsněji a těsněji (protože dotace pro agročert byly a jsou potřeba).

    Pak se rozjela antibabiš kampaň a slibovalo se, lomilo rukama a zase slibovalo. Výsledkem je nevyšetřená Bečva, nepotrestaný zaklekávání a nepřátelská převzetí, deagrofertizace nula.

    Sorry bros, ale znovu vám na tyhle hovna neskočím.

    For the record: Babiš je zmrd.

    A antibabiš lháři taky.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DOCKINEZ: Pirátům ještě nedocvaklo, že hraní na antibabiš + antiokamura, jim v aktuálních volbách nepřinese ani prd. Na tohle už lidi neslyší. To měla aktuální vládní koalice v minulé kampani a naprosto to promrhali.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LEON_KOWALSKI: To jo. Jen mi přijde divný argumentovat při prosazování nesvatý aliance se Zelenými zrovna jím, to je celý.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    DOCKINEZ: Okamura se spojí třeba s Belzebubem, jen když mu jeho podnikatelský projekt SPD bude dál sypat děngy na tu jeho kruhovitou mešitu :-))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LEON_KOWALSKI: aLE oKaMUrA sE sPOjuJe s pRO a TrIkEM!
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    XCHAOS: chápu, a proto teď ta společná kandidátka se Zelenými

    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCHAOS: jestli po tom volebmí výprasku a těm šméčkám, co na nás staňáci v průběhu kampaně dělali, by tomu uvěřil, tak by musel být úplný debil, což si o něm nemyslím. Spíš věřím tomu, že prostě chtěl být ministrem, tak to přes spolupracující mluvící hlavy ve straně protlačili stejně jako koalici se STAN.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: v podstatě, Ivan prostě uvěřil, že poslanci PirSTAN budou i "jeho" poslanci. Prostě to byla "bromance", něco jako Elon + Trump :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Pro představu: jak velká kauza by byl E-turista kdekoliv ve světě... a čím asi voliči čekali, že jako Piráti budeme:
    “Localhost tracking” explained. It could cost Meta 32 billion.
    https://www.zeropartydata.es/p/localhost-tracking-explained-it-could
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    HONCKA: Pre stranu urcite, ale pre tych par ludi co s tymi volbami (a vysledkom) spojili svoju politicku karieru? well...:)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    NIEKT0: jj jakmile nemá člověk blokační menšinu, tak jít do vlády / rady nesmysl
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    KOSZLIK: No ono s nejakymi xindlami do vlady +- budes musiet vzdy, asi, ale je zasadny rodiel ist tam ako rovny s rovnym, alebo ako niekto koho ked pride na hlasovanie nepotrebuju...
    KOSZLIK
    KOSZLIK --- ---
    Jinak jsem rozhodnutý piráty se skřípáním zubů volit, protože je to alespoň minimální pojistka proti velkým sviňárnam
    KOSZLIK
    KOSZLIK --- ---
    KEDRIGERN: z toho opět vyplývá jako zásadní chyba jít do vlády notabene s mafiánskou ODS
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    NIEKT0: Jistě, ale fakt to imho není tak jednoduché v ty klíčové momenty. Jako přijít na MMR a říci: "Máme tu DSŘ, to bude náročné. Obce nepřijdou na školení, Mlsna je zmetek, tak to odložíme." - to mi nepřijde jako reálné dělat jen tak protože to víš. Prostě průser je, když tví partneři nejsou partneři. A třeba u DSŘ jsme vůbec zpočátku nevěděli jak silný zájem na tom ty kruhy mají. A možná ani nemají. Možná to zvolili jen jako směr útoku a mohli zvolit i něco jiného. Ale to nevíme, jen odhadujeme...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: no mě prostě přijde, že úředníci si vůbec neuvědomujou, co dělaj, když dosud decentralizovaně uchovávaný data daj na jednu hromadu, byť zdánlivě třeba zabezpečenou. A zdaleka ne jenom u eturisty. Takže spíš se to mohlo využít k debatě, jak je centralizace dat na jednom místě nebezpečná. Jenže ono lidi, co nemaj pochybnosti o státu a jeho funkcích tak nějak rádi centralizujou z principu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam