• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    pánové, jděte si ipsovat někam jinam, děkuji ;)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Sice o tom víš piču, ale o to silnější máš názor <3
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DOCKINEZ: nene - TY!:)))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jasně, rozpatlávej to hovno po sobě bro.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    DOCKINEZ: ale ono rec nebyla o nejaky evropsky legislative, nybrz o 'zapadni civilizaci' a ta rozhodne neni omezena jen na uzemi, na kterym platej naky evropsky smernice, ba dum tsss

    hlavneze sem zastydlej a dezorientovanej cokoliv_jen_ne_pravnik, diky ze sis dal tu praci to zjistit:)) 👌🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    HAR4NT: Hele, já chápu, žes trochu zastydnul a neorientuješ se, ale možná by bylo fajn si o věci něco zjistit, než začneš střílet kategorický tvrzení.

    Nad tím tvým „seriozním právním rámcem“ (btw ty jsi právník?) stojí celá řada evropských směrnic, který se zabývají právě tím, co níže pohrdlivě odmávneš jako „marketing“.

    Můžeš použít UTFG nebo nahlédnout třeba do Reittermana.

    Ale jasně bro, je to jenom marketing a ty jediný máš navzdory zlé EU pravdu. Enjoy <3

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (Jako ne že bych se zastavěním Letné souhlasil, proboha! Je spousta alternativ, třeba vrátit obytnou funkci do centra. Zatím na Letné ani nedokázali zastavět parcely po stranách vjezdu do Blanky...).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: každopádně developerská lobby v Pirátech je silná, a ono to bohužel ekonomicky dává smysl...
    MILKMAN
    MILKMAN --- ---
    KEDRIGERN: Opět mohu jen poznamenat, že to, co ty považuješ za výmluvy městských společností, já považuje za demonstraci neschopnosti akcionáře, potažmo radních. Co jim brání změnit stanovy, nastavit koncernové řízení, definovat pravidla výběrových řízení pro management atd. atd. Nechají “řídit” městské společnosti dozorčí radou, což je obvykle spolek politických břídilů bez vhodného vzdělání a praxe. Nadto je samozřejmě dozorčí rada orgánem s kontrolní působností, nikoliv řídící. Ale když už dozorčí rada volí představenstvo, tak si samozřejmě členové dozorčí rady myslí, ža vlastně mají tak nějak právo zasahovat do obchodního vedení. No, nemají. Ale samozřejmě se to děje a pak z toho vznikají kauzy typu Dozimetr. Ale přesto si pořád někdo myslí, že třeba radní pro dopravu má řídit DPP, ačkoliv radní pro dopravu de iure nemá ve vztahu k DPP žádné kompetence, protože ty má pouze rada, jako kolektivní orgán.
    MILKMAN
    MILKMAN --- ---
    EL_TOPO: U městských firem není limitující generování zisku, ale neschopnost akcionáře (tedy HMP) ty společnosti řídit, která je vhodně doplněna strachem z odpovědnosti za obchodní vedení. Neschopnost řízení se projevuje například absencí strategie, kterou by měl předkládat gesčně příslušný radní ke schválení radě HMP. Například jsem se zajímal o to, zda někdy Rada HMP v působnosti valné hromady DPP někdy poslední dobou projednávala nějakou strategii této městké společností. Samozřejmě nic takového není. Odpovědnost jde samozřejmě za radním pro dopravu. A pokud jde o to, že by městské společnosti měli dělat věci pro město a občany, tako to má velmi jednoduché řešení. Jmenuje se koncern a akcionář (=HMP) by pak mohl zadávat koncernové pokyny. Mají to tak třeba v Brně. Problém není v právní formě městských společností. Proč to Adam Zábranský, který je právník a snad je nebo byl i radní pro majetkové podíly, neprosadil?
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    MILKMAN: Většinou se jednalo o výmluvy, když nechtěly plnit strategii vlastníka (tedy města).

    Koneckonců pokud jsou firmy hodně slušné společenbsky odpovědné apod, tak mají často cílem spíš blíž družstvu. Prostě entita, co hospodaří s nějakými zdroji za nějakým účelem (dobrý produkt, blaho zaměstnanců apod). Samozřejmě takových je málo.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    MILKMAN: Korporace jo, ale u městskejch firem tě to často limituje. Ty městské firmy takhle kdysi vytvořila ODS a jsou postavené na zisk. Aby byly efektivní. Ale ty občas potřebuješ u městskejch firem které jsou součástí města aby dělaly věci pro město a občany a zisk nebyl vždycky na prvním místě. To ale nejde když je zákon takovýhle, protože pak na tebe někdo za dobrou věc může podat trestní oznámení, protože tím poškozuješ zisk té korporace.
    Že ty firmy reálně tolik efektivní nejsou, protože se samozřejmě tunelujou o sto šest a je do nich jako do akciovek občas blbě vidět, to už je jen třešinka.
    MILKMAN
    MILKMAN --- ---
    KEDRIGERN: Co si mám představit pod “dost jsem na to narážel”? Je v tom nějaký problém, že by korporace měly (v obecné rovině) generovat zisk?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Když to říká Dušek, tak to bude pravda.

    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    Jo a píše to Dušek, ne Hlavenka. Mně se ti dva nePiráti Piráti pletou.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Ve Stromovce by místo trapnejch stromů taky mohlo bejt hezky vybetonovaný sídliště.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    DOCKINEZ: Co ten kostel tam, kolik lidí v něm bydlí? Aha? Takže tam taky mrakodrap, žádné pobožné nimby.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    EL_TOPO: Konečně dobrý nápad.

    Nemůžu se dočkat, až se zastaví Velké náměstí Velké parkoviště v HK.

    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    LA_PIOVRA: Hnus, nechci. Ta otevřená plocha je krásná.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    EL_TOPO: Casem na to dojde, stejne jako se zastavi Strahov, stadion i koleleje a pak taky stolova hora mezi Prokopakem a Radlicema.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam