• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JOSE01M*A*S*H
    Kdo by neměl rád M*A*S*H..?
    rozbalit záhlaví
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    LEONKA: Tleskám Ti, bomba obrázek! Je pravda, že jsem taky přemýšlel, nad tím sedícím pánem, ale jen asi minutku =)
    DEMONOFANARCHY
    DEMONOFANARCHY --- ---
    LEONKA: to je slusnej mazec, chvilku me trvalo nez jsem je rozeznal:-)
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    tyve:)))
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    DARKTIME: To co jsem vyčetl ve již zmiňované knize, byl Alan Alda z počátku velice tichý mladý hoch, kterého bavilo divadlo a zárověň miloval pobyt mezi herci, miloval tu atmosféru. Později neměl ani práci a pár měsíců roznášel noviny, aby uživil rodinu. Ale jak je vidět, sláva asi ráda rychle stoupá do hlavy a otáčí nosánek.. =)
    DARKTIME
    DARKTIME --- ---
    Zajímavost ze seriálu číslo 8 (osm):
    Pilotní epizoda přišla jen na 250 tisíc dolarů. Představitelé hlavních rolí dostali 10 tisíc, herci ve vedlejších rolích 5 tisíc dolarů. Při natáčení poslední série se už jeden díl točil za 600 tisíc. Třetinu z toho tvořily náklady na Alana Aldu.
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    Tento muž v seriálu stvárnil minimálně čtyři odlišné role..

    http://www.csfd.cz/herec/11977-oh-sun-tek/
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    DARKTIME: Někde jsem četl, že představitel B.J Hunicutta Mike Farrell, nesnášel Wayna Rogerse, jistě to byla profesní nevraživost.. :)
    DARKTIME
    DARKTIME --- ---
    Trochu slabší, ale přece. Zajímavost číslo 7 (sedm):
    O roli Trappera se ucházelo skoro 80 herců. Z nich bylo vybráno šest a z této šestice nakonec vzešel Wayne Rogers.
    DARKTIME
    DARKTIME --- ---
    Zajímavost ze seriálu číslo 6 (šest):
    Skutečná nemocnice M*A*S*H se skládala z 10 lékařů, 12 sester a 200 lůžek. V seriálové jich bylo o poznání méně. Seriálový MASH také nebyl moc mobilní nemocnicí, za celou dobu se stěhoval pouze asi dvakrát, realita však byla úplně jiná. Skutečné jednotky MASH se během války stěhovaly až třicetkrát.

    na snímku například jednotka 8063 (Korea)
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    Taky bych si rád přečetl to, co ještě nevím :-) Darktime čekáme =D
    MACCINO
    MACCINO --- ---
    DARKTIME: co dalsi zajimavosti? je nejaky ticho.
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    Apropo: Rád se nechávám unést příběhy, at je to cokoliv.. *U Rosie to musely být neskutečné pařby!* =)
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    MACCINO: To by bylo mejdlo =D
    MACCINO
    MACCINO --- ---
    takze udelame spolecnou velkou vypravu pro poklad?
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    DARKTIME: Vidíš na to jsem úplně zapomněl! Četl jsem to v knize co napsal Alan Alda. Je tam spousta zajímavých věcí, takže fanšmekrům vřele doporučuji!

    http://www.kosmas.cz/knihy/135813/nikdy-si-nedavejte-vycpat-sveho-psa/
    NASA
    NASA --- ---
    DARKTIME: hawkey ten kus kolony urcite zakopal nekde pobliz rosie :-))
    ARROW
    ARROW --- ---
    CSFD.cz - M*A*S*H (1972) - Režie: Michael Switzer, Mel Damski - Hrají: Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell
    http://www.csfd.cz/film/68850-mash/zajimavosti/
    DARKTIME
    DARKTIME --- ---
    JOSE01: jsem rád, že příspěvky jsou přínosem. Vrhněme se tedy hned na další. Jupíííjéééééj :-)

    Zajímavost ze seriálu číslo 5 (pět):
    Poslední epizoda, která se točila, se jmenuje "Jak jde čas". V ní doktoři zakopají krabici s různými věcmi jako památku pro příští generace. Po skončení natáčení si každý z herců zakopal vlastní krabici někde na pozemcích 20th Century Fox. Krabice obsahují různé osobní věci, které pro ně během let natáčení něco znamenaly. Podle Alana Aldy jeho skříňka stále odpočívá ve svém tajném hrobě.


    ....takže asi někde tady by to sakra mělo být :-)
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    DARKTIME: Tato poznámka se mi líbila! :-)
    DARKTIME
    DARKTIME --- ---
    Zajímavost ze seriálu číslo 4 (čtyři):
    V poslední epizodě Hawkeye říká Margaret sbohem, a poté ji políbí. Polibek trvá 34.8 sekund. Pokud 30 sekund reklamy stálo 450.000$, pak měl polibek hodnotu 522.000$

    (see you)
    JOSE01
    JOSE01 --- ---
    Zdravím lidi, no teda, tady se to pěkně rozjelo. Zajímavé zajímavosti, díky =)
    S č.1 je to pravda. Radar má vrozenou vadu pravé ruky a v seriálu, když točili, tak to vždy udělali tak, aby si toho divák nevšimul =)
    Akorát nemohu souhlasit s č.3.
    V díle ´Autobus´ není ani jeden záběr operačního sálu. Tam taky zazněla jedna z mých oblíbených hlášek.
    Frank; ´38. lékařská konference, pěkný důvod,by ses mohl napít.´
    Hawkey; ´Tak to tedy ne, já diskutoval o medicíně.´
    Frank; ´Pche, obvinoval si francouzského gynekloga, že nebere svoji práci dost vážně´

    =D =D =D
    NASA
    NASA --- ---
    DARKTIME: super, pokracuj, rad se dozvim nejake zajimavosti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam