• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    FUMO: Mym cilem je mit v GA dva datove nezavisle profily kdy v jednom budou data sbirana podle defaultniho nastaveni a v druhem budou upravena podle toho h1 kodu (klicova slova ze zbozi.cz a dalsich podobnych lokalnich sluzeb).
    FUMO
    FUMO --- ---
    CREMAC: sorry, asi jsem úplně nepochopil co chceš, co je tedy tvým cílem?
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    CREMAC:

    Jeste bych mel jeden dotaz. Rozhodl jsem se pouzit i custom kody. Teprve s tim zacinam a ted jsem nastavil ten od H1(http://www.h1.cz/ga). Chci ale mit k dispozici i originalni report s defaultnim nastavenim a jsem zmaten. V GA mam moznost vytvorit novy profil bud pro "new" domain, nebo pro "existing" domain. Pokud vytvorim pro "new" domain, dostanu k existujicimu kodu ID UA-12345679-1 i kod UA-12345679-2. Pokud ale vytvarim pro existing domain, je kod stejny. Co si mam teda vybrat? A co mam potom vlozit do webu? Momentalne tam mam toto:

    http://snapshot.own.cz/gacustom_a.png
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JEREMIUS:
    bohuzel to tak lulansky maji udelane... nejsem schopen jeden ucet migrovat mezi ucty. coz sice nechapu ale je to tak...

    takze ja dnesdka jedu v prekryvu dvou GA kodu kde jeden mi slouzi abych data sbiral jak je treba a druhy aby se uz nacitala paralelne statistika...
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    WIRUZIK:
    JEREMIUS:
    Jop, tenhle duvod mi urcite staci. Diky :)
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Hlavni duvod je v pravech. Kdyz to jak lama budes mit vsechno najednom uctu, tak nemuzes nikomu dat admina.
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    SCHEEZE: treba uz jen kvuli tomu, kdyby si chtel analytics ucet nekdy nekomu predat... pokud budes delat analytiku a nebudes to mit jen k mereni navstevnosti, tak na ten web budes uplatnovat napriklad i filtry a podobne.. v pripade vetsiho poctu webu to je uz neskutecny gulas..
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    WIRUZIK: proč? opravdu to nevím. Možná se ptám blbě :-)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    CREMAC: urcite vytvaret novy account pro kazdou domenu..
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    Zdravim,

    zacal jsem na svoje weby nahazovat GA. Nejsem si ale uplne jisty jak je tridit. V GA muzu novy web sledovat bud tak, ze vytvorim novy account a pro nej vzdy pridam novou domenu. Nebo tak, ze vytvorim "default" account a pak pod neho pridavam ruzne domeny. Mohl by mi nekdo poradit, ktery postup pouzit? Diky.
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    A Guide to Google Analytics and Useful Tools - Smashing Magazine
    http://www.smashingmagazine.com/2009/07/16/a-guide-to-google-analytics-and-useful-tools/
    FUMO
    FUMO --- ---
    KAATHA: díky za tip ;-)
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    KOC256: BUMBO: GA asynchroni kod se za <body> davat nema, patri pred </head>, podle doporuceni google... http://www.google.com/support/googleanalytics/bin/answer.py?answer=174090

    Dneska jsem si pul dne lamala hlavu proc mi nejde tracking na jedny strance kde mam i nejaky custom vars a resi se tam converze. Problem s trackingem byl jen na strankach kde se pouziva jQuery..

    Ve finale stacilo dat GA kod pred </head> ...
    KAATHA
    KAATHA --- ---
    zrovna jsem sla hledat rozdily u ty novy verze kodu a ze kouknu sem a tady vsechno pekne vysvetleny. dik;)
    FUMO
    FUMO --- ---
    WIRUZIK: dobrej point udělat to přes subdoménu... díky :-)
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    a tam uz si je klidne muzes i taggovat, zkratka delat cokoli..
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    FUMO: no jestli to chces delat "technicky" pres GA, tak spise doporucuji dat na letak kdyz uz tak neco jako akce.domena.cz ... lide to napisi spis nez domena.cz/akce.. jinak to dopadne jak rika Kajjak..
    FUMO
    FUMO --- ---
    KAJJAK: jako to je jasný to co říkáš, s tím počítám - jde mi teď primárně o to, zda tohle řešení co jsem popsal bude dobře fungovat pro Google Analytics... počítám s tím, že ano.

    Druhá a spíše marketingová věc je to co radí WIRUZIK:, což je super nápad a zkusím to prosadit...

    Jinak díky oběma
    KAJJAK:
    WIRUZIK: a kdyby vás napadlo ještě jiné technické řešení pro GA tak sem sním, pls
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    FUMO:

    tu url ti nekdo napise jen po lomitko, to by celkem zkreslilo data, ta sleva je lepsi napad
    FUMO
    FUMO --- ---
    FUMO: Teď mě napadlo, že bych na stránce www.titulnistranka.cz/sleva udělal "nějaké" přesměrování, které by přidalo utm parametry a tím mi to otagovalo jako kampaň... a tím bych to mohl najít v kampani... ale to bych to pak asi viděl ještě jednou v tý kampani a tak by mi to zdvojovalo přístupy na stránky ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam