• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    KOC256: jestli spravne chapu tvoji otazku, tak je spis chyba v tom, jak zakladas ucty. Kazdy web by mel mit svuj vlastni ucet, ty pravdepodobne zakladas profily. A pokud svuj ucet ma, tak neni problem predat prava jen k danemu webu i nyni. Nebo jsem mozna pochopil otazku spatne?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WIRUZIK:
    a uz funguje moznost pridat administratora webu na nekoho jineho bez toho aby videl vsechno ve skupine? pripadne zmena skupiny?
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    Prvni stastlivci jiz maji pristup k novym Google Analytics. Pokud se k nim chcete brzy dostat i vy, tak zkuste stesti prihlasenim do beta programu:
    Google Analytics Blog: Looking towards the future of Google Analytics
    http://analytics.blogspot.com/2011/03/looking-towards-future-of-google.html

    O novinkach pise napriklad Dobry web
    Nová verze Google Analytics | Dobrý web
    http://blog.dobryweb.cz/nova-verze-google-analytics/
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    BUMBO: ja uz nevim - je to davno pryc :) Kazdopadne dekuji za ochotu.
    BUMBO
    BUMBO --- ---
    CYBERWOLF: jak ti píše JEREMIUS - podle toho, jak to popisuješ mám pocit, že srovnáváš nesrovnatelné - ten referrer může být interní. Na jaký report koukáš v GA? Jestli jsi rozklikl detail stránky a pak analyzoval zdroje, je to něco jiného než zobrazení stránek (řádky v logu). Serverové logy ti navíc nezachytí nacachované stránky, GA ano (nemluvě o dalších rozdílech vlivem rozdílné technologie měření - JS+cookies+měřicí obrázek).
    FUMO
    FUMO --- ---
    CYBERWOLF: jo jo, je to tak.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    jako z logu vyctu vic pristupu (samozrejme), ale ne jako direct (bez refereru). To je prave to, co je matouci, ze GA vyhodnoti pristupy jako direct i kdyz maji referer od nekud.
    FUMO
    FUMO --- ---
    JEREMIUS: souhlas, jsou "niz" a ano měly by... otázka je jak s touto informací naložit :-D
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    FUMO: Z podstaty veci jsou serverove logy "niz" nez javascriptova meridla a mely by tedy zachytit mnohem vic pristupu.
    Ja bych videl problem v metrikach (cemu Cyberwolf rika navstevy u apache logu a cemu u GA)

    Ale jinak mas pravdu, snazit se porovnavat dva zcela odlisne merici systemy nema smysl
    FUMO
    FUMO --- ---
    CYBERWOLF: no tohle se vysvětluje těžko, ale je to tak...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    FUMO: nj, jenze co mam delat, kdyz se sef dozaduje vysvetleni "jak to?" :)
    FUMO
    FUMO --- ---
    CYBERWOLF: protože GA měří pomocí JS a logy jsou logy... ber údaje jen z jednoho a budeš spokojen... podle mě nemá smysl to porovnávat. Hledej trend nehledej konkrétní čísla.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Dnes jsme srovnali vysledky z logu a z google analytics a u jedne stranky jsme dosli k tomu, ze podle logu tam bez reffereru (tj. to co chapu jako direct) prislo par desitek navstev, ovsem podle google analytics prislo direct par tisic navstev.

    Netusite proc to a kde hledat jadro pudla?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WIRUZIK:
    schvalne jestlu uz jednotlive "ucty" jdou migrovat mezi jine uzivatele...
    WIRUZIK
    WIRUZIK --- ---
    Nové Google Analytics, zatím jen pro pár vyvolených..

    Google Testing Updated Version of Google Analytics (screenshots) | Distilled blog
    http://www.distilled.co.uk/blog/seo/google-testing-updated-version-of-google-analytics-screenshots/
    MINER
    MINER --- ---
    Odpovim si ještě jednou sám, na něco, čeho jsem si nevšiml na první pohled, přestože je to tam napsaný.

    Funnel vůbec ale vůbec nijak neovlivňuje goal conversions. Slouží pouze k vizualizaci na stránce Funnel.
    WTF!

    Takže neni jednoduchej způsob, jak například vytvořit goal pro usera, kterej přišel na home, a zalogoval se. Jedině přidávat různý záhadný parametry do url/title. Děs běs.
    BUMBO
    BUMBO --- ---
    MINER: odpověděl sis sám.
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: Nebo je to tak, že segmenty vždy, tedy i v "Content sekci" matchujou celej visit?
    MINER
    MINER --- ---
    Co přesně zobrazuje "Content overview" u segmentů.

    Čekal bych, že pokud vytvořím testovací segment s jediným exact match Page = "/" - tedy home, tak se mi v tom segmentu u všech ostatních stránek krom home zobrazí 0 a na home stejný počet jako u All visits.

    Tak se to ale nechová. U home se mi zobrazí asi poloviční počet a u ostatních stránek nějaké malé nenulové číslo...

    Něco mi uniká? Je to jen příklad, použít to chci u goalů, kde mi to taky moc přesně nefunguje, tak se chci dobrat podstaty...
    FUMO
    FUMO --- ---
    JEREMIUS: Google je přeci ĎáBEL
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam