• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    GIF:
    Jj, to mas pravdu. Stejne tak je ten tag umistenej na strance growduino.cz a tam to funguje...mno tak uz neim, asi na to kaslu.
    GIF
    GIF --- ---
    ROMANICAK: realtime přehled je snad pořád v betě tak to může zlobit. Tenhle plugin https://chrome.google.com/webstore/detail/tag-assistant-by-google/kejbdjndbnbjgmefkgdddjlbokphdefk hlásí, že tag není v hlavičce stránek. Jak moc to souvisí nevím. Zkus pohledat na netu jak to do té hlavičky dostat něco jsem viděl.
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    GIF:
    Testovaci plugin do Chrome mi vyjel:

    _ _ _ _
    | | | | | | (_)
    __ _ ___ ___ __ _| | ___ __ _ _ __ __ _| |_ _| |_ _ ___ ___
    / _` |/ _ \ / _ \ / _` | |/ _ \ / _` | '_ \ / _` | | | | | __| |/ __/ __|
    | (_| | (_) | (_) | (_| | | __/ | (_| | | | | (_| | | |_| | |_| | (__\__ \
    \__, |\___/ \___/ \__, |_|\___| \__,_|_| |_|\__,_|_|\__, |\__|_|\___|___/
    __/ | __/ | __/ |
    |___/ |___/ |___/

    analytics_debug.js:9 Running analytics_debug.js. This script is intended for testing and debugging only.
    analytics_debug.js:9 Initializing Google Analytics.
    analytics_debug.js:9 Running command: ga("create", "UA-70236448-1", "auto")
    analytics_debug.js:9 Creating new tracker: t0
    analytics_debug.js:9 Auto cookieDomain found: "growduino.eu"
    analytics_debug.js:9 Running command: ga("send", "pageview")
    analytics_debug.js:9
    Sent beacon:
    v=1&_v=j40d&a=989964189&t=pageview&_s=1&dl=http%3A%2F%2Fgrowduino.eu%2F&ul=en-us&de=UTF-8&dt=Growduino&sd=24-bit&sr=2560x1600&vp=1164x701&je=1&fl=19.0%20r0&_u=AACAAEABI~&jid=&cid=1319156983.1447966496&tid=UA-70236448-1&z=1303301826


    analytics_debug.js:9 _j1 (&jid)
    analytics_debug.js:9 adSenseId (&a) 989964189
    analytics_debug.js:9 apiVersion (&v) 1
    analytics_debug.js:9 clientId (&cid) 1319156983.1447966496
    analytics_debug.js:9 encoding (&de) UTF-8
    analytics_debug.js:9 flashVersion (&fl) 19.0 r0
    analytics_debug.js:9 hitType (&t) pageview
    analytics_debug.js:9 javaEnabled (&je) 1
    analytics_debug.js:9 language (&ul) en-us
    analytics_debug.js:9 location (&dl) http://growduino.eu/
    analytics_debug.js:9 screenColors (&sd) 24-bit
    analytics_debug.js:9 screenResolution (&sr) 2560x1600
    analytics_debug.js:9 title (&dt) Growduino
    analytics_debug.js:9 trackingId (&tid) UA-70236448-1
    analytics_debug.js:9 viewportSize (&vp) 1164x701
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    GIF:
    Porad ne, moc to nechapu...resp kdyz tam ted kouknu, tak tam jsou nejaky navstevy zaznamenany, ale kdyz kouknu na realtime a navstivim stranku, tak se mi to nezobrazi.

    Bohuzel stranka je delana v Artisteer, takze moc tech moznosti kam kod vlozit neni. Paticka se zda, ze u .cz stranky funguje. U .eu a .com ne. Kde je to tam umisteny se da v chrome pomoci CTRL+SHIFT+I zobrazit, myslim ze je to spravne. Ale je to v Body jeste porad, tesne pred uzavrenim /footer.
    GIF
    GIF --- ---
    ROMANICAK: Pořád to nefunguje? Je nějaký speciální důvod, proč ho nemůžeš dát do hlavičky?
    Vložte úryvek (celý a nepozměněný) do každé webové stránky, kterou chcete měřit. Umístěte ho těsně před uzavírací značku
    </head>
    .
    Pokud na webu dynamicky generujete stránky pomocí šablon (např. pokud používáte PHP, ASP nebo podobnou technologii), můžete úryvek měřicího kódu vložit do samostatného souboru a pak jej zahrnout do záhlaví stránky.
    https://support.google.com/analytics/answer/1008080?hl=cs#GTMvsGA

    "Debuggování" : https://support.google.com/analytics/answer/1008083
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ahoj, snad jsem tu spravne.
    Mam tri domeny a na kazde z nich jsou stranky, vypadaji skoro stejne. Zprovoznil jsem si GA vlozenim kodu do paticky pro growduino.cz a funguje to(kdyz se na ne prihlasi, vidim v GA realtime aktivino usera). To samy jsem udelal pro growduino.eu a .com , ale tam to nefunguje. Samozrejme to ma svoje vlastni kody, nedaval jsem tam ten stejnej co je pro .cz . Nejake rady co jsem mohl udelat blbe?
    EMERICA
    EMERICA --- ---
    Je tu nekdo, kdo by se chtel stavit u nas ve firmne tak na 2 dni (16 hodin) nastavit Google Analytics *(tjk. od propojeni pres konverze az po Goly atd. proste vsechno co s tim ma smysl pro e-shop delat) idealne nekdo, kdo uz ma par let zkusenot.

    Odmena: prachy + balicek TOP karet a treba naka mala kvadrokoptera?

    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    TOM_HOST: Nastavíš jim práva na 1 stejný účet a propojíš
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    dobrej ...

    prosim pekne jde propojit adwords s analytics kdyz ma kazde jiny ucet? (analytics mam na osobni ucet adwords na firemni .. ano je to chujovina ale v dobe kdy jsem to delal jsem mel pramale poneti co vubec delam) ... a pokud to nejde jde jedno z toho sjednotit na jeden ucet?

    moc diky za popostrceni
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Ahoj, potreboval bych z GA dostat kolikrat behem dne se navstevnik vratil na web. Je to vubec mozne? Snazil jsem se googlit, ale nejsem z toho moudrej. Dik.
    EDASX
    EDASX --- ---
    EDASX: Jo a navic to neni pro agenturu ale primo pro klienta ;-)
    EDASX
    EDASX --- ---
    EDASX: Zdar, nechce se tu nekdo venovat webovy analytice na full time? Dostane hracky jako GA Premium, BigQuery, petabajtovy farmy apod. :-) Bereme i juniory.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    FUMO: uff, diky moc :)
    FUMO
    FUMO --- ---
    WOJTISHEK: jojo, česky se tomu říká výběr dat. Pokud máš dva, všechna data a pak ty novinky, tak to máš sakra dobře ;-)
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    resp. mám vytvořené dva výběry dat - Všechny údaje o webu a Novinky
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    FUMO: sakra...

    jj filtry myslím filtry ze správce...tzn. udělat view (filtr?) pro vše (což vlastně budou "Všechny údaje z webu" u nefiltrovaného sledování), nebo se to stále bude počítat do "Všech údajů z webu"?
    FUMO
    FUMO --- ---
    WOJTISHEK: v GA se ti zpětně nedopočítá nic...

    Když píšeš filtry, myslíš fakt filtry, který se dělají v nastavení? protože, a to nevím jestli víš, když něco vyfiltruješ, tak už to do GA nikdy neodstaneš. Takže je vždykcy dobré mít jeden "View" bez filtrů a pak dělat další a další Views a do nich dávat ty filtry které potřebuejš, aby si měl vždy jeden pohled, který má všechna data.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    FUMO: nakonec jsem to právě před chvíli dořešil jinak :)

    chtěl jsem sledovat, kolik lidí navštíví web s adresou /novinky/ a dále, tedy kolik lidí si přečte soupis novinek a kolik jich přečte tu danou novinku, ale vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že web se chová trošku jinak, tak jsem to musel taky udělat jinak.

    Nastavil jsem si filtry na to, co chci zobrazit a vyloučit (protože články nemají hned za doménou /novinky/nazev-clanku, ale nazev-clanku je hned za doménou)...

    akorát mne teda zajímá - filtry se dopočítavají zpětně, nebo začnou až s novým měřením přístupů?
    FUMO
    FUMO --- ---
    WOJTISHEK: no jde o to co přesně vlastně chceš, v přehledech to najdeš v Chování -> Obsah webu -> Všechny stránky a tam do vyhledávání zadáš novinky, to by ti teoreticky mohlo stačit. Pak si z toho můžeš udělat dashboard, posílat si to mailem etc. to už je jen a jen na tobě. Můžeš si na to nastavit i cíl, ale zda je to správný přístup to těžko říct. První otázka by asi měla být, proč to chceš sledovat?

    Pokud jsou URI novinky a pak cokoli za tím, bude nejlepší použít regulární výraz, který by třeba mohl vypadat takto /novinky/(.*) nebo pokud víš, že tam bude vždy i to novinka, tak asi spíš takle /novinky/novinka-(.*). Ale je potřeba si to poladit, aby ti to opravdu filtrovalo jen to co chceš.
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    Co je potřeba nastavit, abych na doméně www.example.com mohl sledovat, kolik lidí si zobrazilo stránku www.example.com/novinky/ a další následné stránky (tedy např. www.example.com/novinky/novinka-1/)? Cíl, filtr? jak to nastavit správně, abych měl veškerá data?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam