• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAATHAGoogle Analytics
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CEEFA:

    odvazny je hodne, na druhou stranu dost podminek splnili a porad mohou tvrdit ze to jen blbe pochopili... Par kontrol od uradu sem si zazil a kdyz hrajes blbeho tak ti urednici nejsou svine...
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    KAJJAK: tak to je velmi odvazny pojeti cc listy :D
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    KAJJAK: no, nerad bych byl za exemplarni pripad :D ja to uz probiral s dvema pravnikama a kazdej mel jinej vyklad/pohled....

    Stejne tak jsem koukal ze vetsina ceskych cc list nema na prvni strance stejne jednoduchy nesouhlas jako souhlas, coz je presne to, za co ted ve Francii dostal fb a google tu mega pokutu :p tak snad maj frantici jinou mistni upravu, pravnik nejsem :) Reditel CPEXu mi tvrdil, ze je to pry jen doporuceni...
    AETHER
    AETHER --- ---
    CEEFA: tohle afaik platilo do 1.1.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    to uz bych radeji volil tuto variantu https://www.xxxlutz.cz/ ta musi mit stopro proklik 99%, i kdyz samozrejme ta lista porusuje milion zasad... Ale cesky urednik te klepne pres prsty pokutou 3000kc kdyz se na tebe z tech 8 lidi co to v cr resi dostane.... A ta data jsou diky konkurencni vyhode daleko cennejsi nez 3000...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CEEFA:

    no zakon se da vykladat vselijak, do prvniho rozhodnuti ustavniho soudu se ti pravnici co si mysli ze jde jen o cookies porad mohou timto ohanet, ale soudnimu sporu se tim samozrejme v pripade problemu ci vyssi pokuty nevyhnes...
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    KAJJAK: Fakt? Sakra, tak to dost nabourava my plany, me bylo receno, ze jak neprijdou do hry cookies, je to cajk, tak holt asi ne, no je v tom peknej hokej...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    CEEFA:

    zakon ale bohuzel nemluvi o cookies, takze ti ani jina analitika nepomuze... porad ho smirujes a porad o tom musi vedet a musi souhlasit
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    Btw jak vam ovlvnil cookie consent cisla v GA? Kleslo vam to nejak vyrazne?
    My pouzivame reseni od CPEXu, ktery tvrdi, ze ma prosouhlasenost pres 80%, ale v praxi mi ta ztrata prijde kapku vesti...
    Nepremyslite o prechodu na nejakou jinou analytiku, ktera nepracuje s cookinama?
    CZMELAK
    CZMELAK --- ---
    Nakonec jsem pouzil https://www.cookieconsent.com/
    INF1466
    INF1466 --- ---
    KAJJAK: tak záleží jaký řešení hledá, tady samotný cookie bar pro doménu zadarmo...
    Cookie Consent Free Edition | Get Started Today | OneTrust
    https://www.onetrust.com/forms/cookie-consent-free-edition/
    INF1466
    INF1466 --- ---
    CZMELAK: pár klientů to jede přes OneTrust, jedna doména by měla být zadax
    CZMELAK
    CZMELAK --- ---
    Pratele webari, jak resite novy cookie consent?
    https://www.qcom.cz/2021/09/22/cookies-se-souhlasem/

    Prijde mi na hlavu vyvijet takovou funkci custom pro konkretni web, neda se to nejak zaridit pres GA/GTM nebo sluzbu typu https://www.cookiebot.com/en/pricing/ ale levnejsi?
    FREELA
    FREELA --- ---
    Dostal se ke mne bug. Pro jednu jazykovou verzi se po kliknuti na link k jeho url pripoji tyhle parametry "?_ga=2.55511275.1986797790.1636359553-450719581.1632905835"

    Nevi nekdo o co jde a jak se toho zbavit?
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    ZBYNEK: Je to debil a ať to tam dá :-)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Ahoj, řešíme teď na jednom webu GA vs. GTM...

    Externista klienta dodal GTM a nechce do něj přidat původní GA; prý ať jsou na webu oba javascripty.

    Má toto řešení nějaký důvod a nějaké výhody? Nebo si jejich externista chce jenom ušetřit práci?

    GTM je snad právě to místo, kde mají být všechny tagy z webu pohromadě.


    Nějak po ránu nedovedu najít odkaz na "důvěryhodný" web, kde by se to jednoznačně (a stručně) řešilo.
    COURT
    COURT --- ---
    CUBEECHECK: ha! Ti boti by to mohli být, mira opusteni je dost okamzita, lokalitu jsem nezkoumala, pravda :) diky!!
    CUBEECHECK
    CUBEECHECK --- ---
    COURT: Pokud nemáš ve filtrech výběru dat vyloučenou svou IP adresu tak to klidně můžou být i tvoje návštěvy. Ale udělej to že si vytvoříš custom segment z té podezřelé skupiny výkyvů a zkoumej pak v jednotlivých reportech dál. Dává to smysl např geograficky, nebo ti tam lezou přístupy z Filipín, Ruska a Kalifornie? Z jakých je to zařízení a operačních systémů? Je to dostatečně rozmanité, nebo jsou to třeba 2 zařízení?

    Máš nějak vyloučený bot traffic? (zaškrtnutý checkbox aby to GA vyloučily?)

    Máš na webu platební bránu? ZAžil jsem bránu která jednou za čas web jakoby kontrolovala. Nějaké jiné nástroje na webu mimo google tools, sklik a FB pixel?

    Délka trvání návštěvy u 100 návštěv z direct pouhé 3 vteřiny mi dost ukazuje na bota, ale projdi tu geografii, to dá často návod co hledat dál.
    COURT
    COURT --- ---
    nebo nemůže to být třeba moje IP, když tam lezu, něco upravuju a počítá to každej muj klik?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam