• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GATTA_NERAlékaři, medici a jiná havěť
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Je tu nekdo, kdo se vyzna v EKG/AFib? Kdyby nekdo teoreticky mel podobne EKG jednou za mesic jak je to spatne? krev, echo/ultrazvuk i 24h EKG nahravani ma ten teoreticky clovek v pohode :)

    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MOODYCAT: diky, soustredila jsem se a stridaji se. No na to ORL se poptam.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FRENNET: A stridaj se nebo je to furt jen ta sama?
    Protoze stridani je normalni.
    Jestlize jen jedna porad dokola, muze to bejt cokoli od “nic” po obri tumor.
    Doporucila bych navstevu ORL.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Ahoj,
    rada bych predbeznou konzultaci k "problemu". Jit s tim k doktorovi mi prijde jako blbost a ubirani jeho casubostatnim pacientum. Kdyz tam. Jsem, tak na to zapomenu.
    Takze, jde o to, ze jsem zjistila, ze skoro porad dycham pouze jednou nosni dirkou. Jedna je normalne prodysna a druha bud uplne, nebo castecne ucpana.
    Cim to?
    Zacala jsem ted resit alergii pres praktika a ten mi v prvim nastrelu predepsal Xandos.
    Google jsem nepouzila, protoze bych z toho stejne nebyla chytrejsi.
    Diky
    S4MUEL
    S4MUEL --- ---
    SINTAKRA: pěkně to shrnul Petr Koubský tu

    Roušková poradna: Odpovídáme na 14 klíčových otázek k domácí výrobě roušek a pravidlům jejich nošení i praní – Deník N
    https://denikn.cz/...ovych-otazek-k-domaci-vyrobe-rousek-a-pravidlum-jejich-noseni-i-prani/?ref=tit1
    SINTAKRA
    SINTAKRA --- ---
    Přátelé, mám dotaz. V současné nelehké situaci začínají některá zdravotnická zařízení (např. Ústav péče o matku a dítě) volat o pomoc kvůli nedostatku roušek. Na to zareagovaly tvořilky a švadlenky ze všech koutů internetu a šijí je doma s úmyslem je darovat těmto zařízením. Zároveň jsou všude protichůdné názory na to, jestli tyhle DIY roušky k něčemu jsou. Je mi jasné, že před nákazou koronavirem neochrání, ale využili by je třeba onkologičtí pacienti nebo zmiňovaná porodnice? Prostě tam, kde nepotřebují tak vysoký stupeň ochrany?
    NATUSINA
    NATUSINA --- ---
    Ahoj,
    neporadil by někdo velmi dobrého psychiatra v Praze?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DIVER: Dobry jidlo jest polehcujici okolnost :).
    DIVER
    DIVER --- ---
    MOODYCAT: no, já musím. Brno už jsem tak trochu vzal na milost a sjezd je taková klasika, jsem už na třetím. aspoň je tu dobrý jídlo a když tu mluvil včera ředitel ÚZIS Dušek, tak to byla i velká sranda :)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    DIVER: “Brno” a “sjezd lekarsky komory” je kombinace dvou mist, kde bych se nechtela vyskytovat, a takhle se moje nechut jeste exponencialne zvysuje :D.
    DIVER
    DIVER --- ---
    jsem se ani nezeptal - od včerejška sedím v Brně na sjezdu lékařský komory. už to za hoďku končí, ale teprve teď se rozhlížím po sále a napadlo mě, jestli tu není nějakej nyxák :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Ahoj, je tu nejaky odborník na srdce? Potřeboval bych se poradit než budu běhat po doktorech.
    SPIRALSOURCE
    SPIRALSOURCE --- ---
    CORNELA: no original je italsky, takze je mozne ze uz samotnym prekladem do AJ vznikl nesmysl. Ale shanejte nekoho pro preklad z italstiny... neni to jednoduche.
    SPIRALSOURCE
    SPIRALSOURCE --- ---
    Zdravím hledám někoho schopného, kdo umí dobře anglicky lékařskou terminologii, především pohybového aparátu. Jde o překlad operačního systému terapeutických laserů do ČJ, je potřeba aby rozuměl souvislostem v rámci rehabilitačního lékařství. Technické věci řeším já...
    Když by měl někdo zájem si přivydělat, či možná další spolupráce do budoucna, tak se ozvěte do pošty...
    Díky

    příklad překladu :
    Subacromial conflict syndrome occurs when the head of the humerus compronises the supraspinatus tendon and acromion, generating pain with all adduction movements (above all with intrarotation). It is also caused by other factors which reduce the sub-acromial space: tendon inflammation, tenosinovitis, shoulder instability, bursitis, and the formation of osteophytes.\nThe physio-pathological scenario causes pain during movement and when touched. A change of posture aften results: the shoulder remains forward.\n\nObjective: \nReduction of pain; control of inflammation; reset of posture.\n\nTest:\nUse of the VAS pain scale. If over 6-7 go to phase 1. If less, go to phase 2. Ask patient to raise their arm, with flexion and adduction, including against resistance.,
    MILTIKI
    MILTIKI --- ---
    ahoj, můžu se zeptat, zda nedochází ke kontraindikaci, pokud se užívají tyto léky? Díky!


    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    Ahoj, je tu nejaky odbornik z plicniho prosim? Pokud ano, prosim o zpravu soukromou, mam dotaz, diky moc
    EDUN
    EDUN --- ---
    UHLAK: Co by sis rád/a vedel/a nebo slysel/a nebo se o cem chtel/a bavit ?
    UHLAK
    UHLAK --- ---
    Je tu mrtvo?
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Spojuji se s absolvovanim kmene nejaky extra penize anebo je to jen pro formu?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam