• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CROMETeorie a praxe kolektivních vztahů, polyamory, svobodné vztahy
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NUFINKA: když nejsou komplikace, tak je to bezva; přišlo to náhle a nebo jste se pomalu agregovali s poznáváním a prohlubováním společných zájmů ? Přibyl/odpadl někdo za poslední dobu nějak výrazněji ?
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    FRONEMA: zrovna ty velnou vetsinu - jadro cele a externisty - mozna nevis ze jsou nasi ale pokud dobre scitam tak tech znas 5 :-)))
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    NUFINKA: kdyz uz jsi na hrokem kresle.. ja jsem taky zvedava.. kolik lidi z toho jadra a externistu ja vlastne znam?
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    TADEAS: waw to je vyslech :-))))


    ale od konce - deti spolecne zatim nemame dilem toho ze se na ne vetsinou citime jeste mladi (je nam mezi 28 a 39 lety), nekteri mit deti nemohou ale jsou deti pochazejici z predchozich vztahu ktere ale neziji s cleny rodiny

    spolecne ucty jsou dnes dost vyjimkou i v beznych vztazich my je nemame a mit neplanujeme ale spolecne financujeme spolecne zalezitosti

    spolecne bydleni - vsichni dohromady z prostorovych duvodu nezijeme - nekteri ziji single, 2 pary ziji spolu ale tento bod je na mem todo a wishlistu - jen vzhledem k velikosti rodiny, slozitym povolanim to znamena sehnat poradne veliky statek ci postavit usedlost z nekolika domu - kazdy potrebujem zivotni prostor

    a ted ty pocty - zakladni (skalni) rodina je 7 osob k nimz se da pripocist jeste 5 trvalych externistu
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NUFINKA: diky za info :)
    kolik lidi tvori to stabilni jadro? bydlite nekteri spolu (vic nez jen par)?
    jak to mate s financema, sdilite je, jako treba v rodine, spolecnej ucet?
    predpokladam, ze deti zatim nemate?
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    PALEONTOLOG: ja sama i po letech jsem z casu na cas prekvapena jak malo komplikaci mezi nami to nosi - prekvapive vic potizi s tim maji jedinci zvenci ale to je jejich boj, dokud do nema destruktivni vliv na nas a nase zivoty neresim to

    Ze nejde o model vhodny pro majoritu soucasne spolecnosti v nasich kulturnich podminkach s tim souhlasim a pomerne nahlas to i rikam - kazdopadne jsou lide pro nez to cesta je a o tom je i tento klub, proto vznikaji uz parkrat zminovane stranky - me samotne ac jsem osoba hodne otevrena a ledacos jsem vyzkousela to trvalo relativne dlouho nez sem nasla konecne zpusob jak mit vse po cem touzim a zaroven neublizovat (v non bdsm+ vyznamu) tem ktere miluji
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NUFINKA: Na to nemám moc říct, to vypadá dost vychytaně a funkčně. Taky dost ujetě, ale to je poznámka pod čarou :) Hlavně že jste spokojení, neřekl bych, že by takhle mohly fungovat "střední proudy" sociální výplně čr.
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    PALEONTOLOG: ano zname se v nekterych pripadech i o dlouha leta dele, rodinka drzi pri sobe coz se projevuje blahodarne hlavne v casech pruseru (vic hlav rychleji vyresi ledacos). Co se promiskuity tyce tak postelova se temer nekona (rikam temer protoze jsou nekteri rekneme externi dlouhodobi spolupracovnici kteri do rodinky nepatri ale maji dlouhodoby sexualni vztah k nekomu z rodinky) co se bdsm+ hratek, pak je to o dost volnejsi a nezridka si nekolik clenu rodinky zaleze do mucirny s nekym z venci a bajecne se pobavi protoze jedna z vyhod podobnych poly rodin je pomerne velka sehranost vedouci k drive netusenym moznostem
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NUFINKA: to je teda úžasný, to se musíte fakt dobře znát a hrajete mezi sebou na rovinu; tzn. nevzniká u nikoho pochybnost, že by ten druhý něco předstíral a hrál "že je to v pohodě" a ten druhý pak nemusí podezírat.
    Předpokládám, že si rodinku udržujete a že otevřená promiskuita směrem z "rodinky" neprobíhá.
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    PALEONTOLOG: jsou mezi nami vazby vsech myslitelnych kombinaci coz je z casti dano i faktem ze ja i muj zivotni partner s nimz jsem rodinku bez 6 dni pred 5 lety zalozila jsme bisexualove

    nemohu mluvit za jine ale ja osobne zarlivost v klasickem vyznamu slova nepocituji a jelikoz jadro rodiny se personalne nezmenilo pres 3 roky myslim ze to plati povsechne

    jednim z mnoha klicu k uspechu je to ze jsme vsichni rekneme vztahove vyzralejsi a pripadne nastale situace proste resime jako je tomu normalni v beznych vztazich - jen je nas vic..
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NUFINKA: jestli se smím zeptat, zajímalo by mě, jestli tam nejsou jedna víc žen vázané na jednoho chlapa a jak se skrze to cítí - jestli nežárlí - jestli jsou fakt vyrovnaný s tím, jak to je ? Já na to ve volných, ale stabilnách vztazích narážím, že to prostě trochu dře; ale mé dámy o sobě trochu ví a toleruje se to
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    TADEAS: mam neco cemu rikame rodinka - nekolik stabilnich lidi s ruznymi vztahy mezi sebou - v dane podobe spolu jsme nekolik let - to vse doplnuji obcasne bdsm+ vazby dalsi

    pracuji na sekci popisujici realne poly vztahy v CZ prostredi pro nize zmineny web, bude tam tolik informaci kolik jich jednotlive slozky me rodinky (ale i dalsich skupinek) budou chtet dat
    PIZI
    PIZI --- ---
    ATOMINATOR: http://www.stevepavlina.com/blog/2010/01/2010-focus/

    Kapitola alternative relationship styles.


    Mas totiz takovou tu mainstreamovou predstavu o BDSM, biciky, vysoke boty, bolest...
    Ono to je ale primarne o dominanci a submisivite.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    NUFINKA: jste nejaka stabilni trojka nebo vic? zijete vsichni spolu? zajimalo by me :)
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    Každý se může seknout, mějte se přátelé, razím do kavárny :)
    NUFINKA
    NUFINKA --- ---
    ATOMINATOR: plne souhlasim s FRONEMA: a trochu prekvapive i s PALEONTOLOG: , specielne nektere tve predstavy kdyz sem si je promitla na sebe a bezny zivot vyvolaly huronsky zachvat smichu - opravdu dik, pri dnesni unave to vcelku potesilo :-)))))

    / v bdsm+ vztazich se fyzicky i mentalne pohybuji 13 let, poly vztahy v dennim rezimu ziji 5 let a tantra mne zacla zajimat pred 8..... */* /
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FRONEMA: jsem hádavý, ale v tomhle případě mě atominatorův přízpěvek nechal zcela klidným.. neví/netuší, jen se bavím;
    skvělé je to rozdělení na bdsm+ a tantra+ skupiny osob..
    četl jsem to až na konec, protože jsem doufal, že má nějakou zkušenost, tudíž může říct - bylo to tak či onak, což se nestalo, protože pán je kavárenský filozof a proto teoretizuje o věcech, které nezná
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ATOMINATOR: nechci tu z toho delat auditko o bdsm. kazdopadne. nechci ti brat pravo na nazor, ale mel bys o bdsm vedet vic, aby sis mohl udelat lepsi nazor. kuprikladu neni pravda ze by bdsm pozitivni si neumeli sex uzit bez bdsm. vyskytuje se to ale je to naprosta mensina. navic pro spoustu lidi neni bdsm jen o vlastneni a ovladani ale treba ""jen" o bolesti...
    ATOMINATOR
    ATOMINATOR --- ---
    PALEONTOLOG: jj, inspiroval jsi mě v klubu u Kolouška, takže se tě snažím napodobit :)

    YMLADRIS: nj, ale nepřímo s tím souvisí třeba i pedofilie - a pozor - otevřeně říkám, že tím nechci srovnávat pedofily s BDSMfily, aby si to někdo špatně nevysvětlil (mohu to tu zdůraznit, ale nějaký debil se toho stejně chytne a pak bude sám o druhých psát, že neumí číst) - je to ale také o určitém tabu

    co se týče psychické vyrovnanosti, tak to je v dnešní společnosti málokdo, já jsem taky nevyrovnaný jedinec - ač trochu jinak, ale směřuji k tomu, aby tomu tak nebylo

    proto mi přijde zvláštní, když si někdo vytvoří životní styl z touhy být ovládán / ovládat

    hlavní věc, kterou u BDSM vidím jako odporující filosofii polyamory je právě tohle nadřazení, vlastnění svého otroka, přičemž polyamory vnímám o rovnosti a otevřenosti

    BDSM mi nejvíce připomíná totálně zvrácenou verzi dnešních nefunkčních vztahů

    samozřejmě tím není, lidé, kteří to provozují, to totiž dělají dobrovolně, ovšem ukazuje to na jakousi citovou otupělost, neschopnost užít si sex bez ponižování, bolesti sebe samého či partnera atp.

    pokud bych postavil vedle sebe 10 lidí, co se věnuje tantře a 10 lidí provozujících BDSM, tak spolehlivě jednu skupinu od druhé od sebe odliším, i když budou všichni uniformně oblečení

    osobně tomu říkám "má v ksichtu problém"

    ---

    jinak tohle je čistě jen můj osobní názor, původně jsem kladl důraz hlavně na srozumitelnost textu, rozhodně se nikdo nemusí obávat, že bych se na něho díval jinak, sám taky nemám rád, když nějaký student psychologie s každým jedná jako s pacientem (přičemž on sám je dokonalý), takže můj názor neberte jako definitivní, za svůj život jsem už opravil mnoho svých názorů, jen ten s Ježíškem jsem nikdy nemusel upravovat, protože mí rodiče nebyli moc přesvědčiví v téhle vánoční show ;)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ATOMINATOR: takže zkoušíš bejt vtipnej, jsi chtěl říct
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam