• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    KATIA
    KATIA --- ---
    SHARIE: nic nehlásit v práci není dobré doporučení. většinou to zaměstnavatelé neřeší, prostě si tě vedou v evidenci jako na tříleté rodičovské dovolené, ale kdyby byli hodně hnusní, tak by klidně mohli říct, že nechodíš do práce, kdy máš a vyhodit tě nebo tím aspoň vyhrožovat.
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    TORUVIEL: proč máš pocit že dcera už z beca vyrostla? zkušenost s ním sice nemám ale podle webu se v něm dají nosit i děti větší, stejným způsobem jako v ostatných nosítek(ručičky a vrchní polovina zad je venku z nosítka)
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    TORUVIEL: vpodstatě všechny se dají používat.(ergo, manduca,kibi...)mají nosnost do 18-20kg. docela zajímavé mi právě přijde to české nosítko kibi. vypadá skladnejši něž manduca a ergo ale zároveň stejně pohodlné pro nosiče i nošeného.ja mám ergo organic od narození a měnit ho nebudu. roční dítě v něm na pořád rezervu...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Jaké nosítko je vhodné na občasné poponášení poměrně velkého batolete? Potřebuji, aby bylo lehké, skladné a zároveň aby ho dítě nemělo jen pod zadkem. Mám Beco a z toho už skoro vyrostla.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    RHIAN: Já jsem nakonec ráda, že jsem pořídila manducu a ne šátek. Šátek (i manduca) vyžaduje nejen kontaktní, ale ještě navíc klidné dítě a to já nemám. Venku se nosí, když se chodí a má na co koukat, ale představa, jak si budu doma po bytě nosit miminko v nosítku, vzala velmi rychle za své. A ta manduca se přece jen rychleji nasazuje a sundavá, takže mě tolik neštve, když si dítě na sebe našteluju a ono chce za tři minuty dolů. Nejradši se chová, ale chce každou chvilku měnit polohu.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    + ještě dobrá věc je, žepokud v roce po porodu "odpracuješ" víc jak 60 dní - a sem se počítá jak MD, tak dovča (převedená z loňska, roku porodu), tak máš nárok i na celou dovolenou za ten rok po porodu. Což je fajn.)

    Jinak do práce se to hlásí jen víceméně kvůli zástupu, aby vědeli, kdy se chceč vrátit. A i je lepší napsat na kratší dobu, tzn. třeba do dvou let a následně žádat o prodloužení, když se čověk rozmyslí, páč opařně to může bejt problém, když bys chtěla přijít dřív, páč už tam někdo sedí se smlouvou do těch 3 nebo x let a nemůžou mu to jen tak zkrátit. Resp. možná můžou, ale nemusej chtít.)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    SELLIGAN: v ty praci-obslehla jsem to od kolegyne akorat, bylo to volne, oznameni rediteli, ze mi konci md, pak nastupuju na rd - tedy radnou dovolenou a rodicak mi konci k datu a zadam o schvaleni. v praxi mi pak chodily z prace penize za dovcu a zaroven uz i rodicak
    SHARIE
    SHARIE --- ---
    SELLIGAN: Ja do prace nehlasila nic. Sla jsem na UP a tam jen chteli vyplnit papiry a donest ze socialky potvrzeni o materske. Casem jeste prijde dopis k vyzvednuti skarty. Pak tam tedy clovek musi pro tu kartu (vyzvednout jsem ji musela, i kdyz si to nechavam posilat na ucet). Cele to trvalo cca mesic.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SELLIGAN: zamestnavatele vetsinou ne (ale nekdy chteji jeste razitko zcestne na nasledujici) - ale od OSSZ potrebujes potvrzeni o vysi vymerovaciho zakladu materske - je to dulezite kvuli te vysi rodicovskeho prispevku, ktery chces brat, chces-li "kratsi" variantu nez do tri let veku ditete
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    BEBERA: asi jo, nad tim pak matky kader, ale mne prvni co napadlo, ze ma to ditko bud strasne velkou hlavu, nebo je to blbe ophotoshopovane :D
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    prosim, asi bych mela psat jinam...tak se omlouvam, nicmene za rady budu rada
    ve stredu mi konci materska, mela bych napsat do prace zadost o rodicovskou dovolenoui, predpokladam, ze staci volne, neni zadny formular (a doufam, ze neni pozde) zaroven mam jeste celkem dost dovolene a predpokladam, ze to v te zadosti mam uvest, ze nejdriv zadam o dovolenou a pak o rodicovske volno

    zaroven bych mela jit na urad prace se zadosti o prispevek. potrebuju k tomu neco od zamestnavatele, nebo cekat nemusim? podle infa vim, ze prospevek mi daji i 3 mesice zpetne, ale zel by nebylo z ceho zit, tak bych mela jit cim driv, ze..

    dekuji za odpoved

    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    RHIAN: no nejen, ze je svisle, ale i ma tu pater chudak uplne vykroucenou
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    HABRENKA: plenu na bliti, ne?
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    SELLIGAN: ja nejak nechapu, co ma to ditko za hlavou, jako matka nad ramenem... asi jsem zdegenrovana jinym smerem :D
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    SELLIGAN: "Pořiďte si šátek, paní?" :-D To je oblíbená věta mého manžela, vždy v tichosti pronesená, když na ulici míjíme rodiče různými způsoby vláčející děti :)) A mě teda ještě napadlo, že bych brala taky takové pěkné bříško po dětech.. 0:-)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    uz asi blbnu - pri cteni clanku a koukani fotek - http://najmama.aktuality.sk/fotogaleria/232122/nadherne-foto-gisele-bundchen-s-dcerkou-v-naruci/11/ hadejte co mne jako prvni napadlo
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    MALKE: teď koukám žes to tak reflektovala už před náma .. ten K.L. mluví o tom, že spousta prvních a jedináčků jsou "zklamaní perfekcionisté", kteří se do ničeho nehrnou, protože se mnohokrát spálili - ale každopádně je tahle množina všech p. + j. hodnocená jako osoby žijící pod o dost větším stresem, než další narození (a zas věřím že se i tady najdou výjimky).
    RENFRI: a tys to už četla, podle toho jak tu reaguješ, am I right?
    MALKE
    MALKE --- ---
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    ANNAWA: Věta, kterou jsem nesnášela "ty jsi starší, měla bys být rozumnější"...event. "Jsi starší, měla bys mít rozum"...
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    MALKE: To už jste ale spíš dva jedinacci...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam