• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    KATIA: hmhm, s polohou na břiše máme problém, malej v ní vůbec teda nechce být, tygříka na ruce jakž takž snese ale taky ne vždycky, ale jak se dá normálně na podložku na břicho tak je to vesměs okamžitě děsný řev jak se začně vztekat :-D
    KATIA
    KATIA --- ---
    RENNFRI: tak to se srovná časem. pokud to není až na výjimky oblouk, tak je to fakt poměrně normální a přejde to. samozřejmě i tak dávat odříhnout, klidně i delší dobu počkat. taky dávat na bříško pomáhá k odkrnutí, ale ne hned po jídle...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    RENNFRI: Dcerka taky hodně ublinkávala, odříhnout nepomáhalo. Jednou se stalo, že vyhodila obloukem fakt vše, co měla v žaludku, to jsem fakt koukala. Ale pak už se to nikdy nepakovalo. Nicméně to ublinkávání ano, to trvalo několik měsíců. A pořádně odříhnout se naučila až tak kolem půl roku.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    KATIA: to děláme, mám ho na péřové zavině a ještě horní půlkou těla na měkkém polštáři aby byl vejš a šikmo :-)
    KATIA
    KATIA --- ---
    RENNFRI: můžeš taky trochu podložit v postýlce...
    EWICZZZKA
    EWICZZZKA --- ---
    RENNFRI: Dcera byla tak "blicí", holt měla pořád bryndák abych ji nemusela co dvě hodiny převlíkat a časem to přešlo samo. Neřešila bych to, pokud to opravdu není podezřele velké obloukovité zvracení.
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    SPIRALOID: asi 2x se ohodil fakt fest, jinak je to spíš jen ublinknutí...tak já se zatím nebudu vzrušovat a budu doufat že ho to přejde :-)
    SPIRALOID
    SPIRALOID --- ---
    RENNFRI: pokud to zvracení není extrémní (jako např u refluxu) tak se to brzy spraví samo. tyto potíže jsou u novorozenců úplně normální a běžné...
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    dámy potřebovala bych radu byť možná lehce mimo téma klubu - malému je týden a kousek, kojím podle toho kdy si řekne a máme teď pravidelně problém se škytavkou, blinkáním a celkově mám pocit že i když zrovna vyloženě neblinká tak se mu to mlíko vrací a dávat ho odkrknout úplně nepomáhá, neměly byste tip co s tím? jednou z klasických rad na tohle je 3h interval a to u nás nehrozí, malý pije kratší dobu a častěj..
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MEDVED007: U nás taky tak.... Lenka chodí k nám na blbnutí ráno.... Ale naštěstí ona je na tom obdobně...- má ráda svou postýlku...a chce spát tam - když spí jinde (kočárek,manduca), tak má spánek zkrácen na třetinu... A na této dovolené nám i vysvětlila, že nošení v Manduce výjimečně lze, ale pravidlo z toho dělat nebudeme (kočárek prý lepší)....:-D
    ALDETRUDA
    ALDETRUDA --- ---
    MEDVED007: Mě to nevadí, Bertíkovi taky ne, akorát manželovi jo, protože ten to schytává nejvíc:)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ALDETRUDA: za sebe musím řict, že já jsem člověk, kterému kdokoliv další v posteli prostě vadí a tudíž jsme děti nikdy v posteli neměli....ano, když je něco bolí, něco se jim zdá, tak je vezmu k sobě pod peřinu, ale jen zaberou, tak je přemístím do jejich postele, protože já prostě nespím dokud tam jsou....chci tím jen říct, že fakt existujou lidi, pro které je to nepřekonatelný problém a nedokážou s dalším člověkem v posteli být byť by byly důvody sebelepší a nedá se to zlomit, naučit....prostě to tak je.....
    EWICZZZKA
    EWICZZZKA --- ---
    ALDETRUDA: já právě taky ne. Navíc mně je ten základ příjemný - že když je něco špatně, může k nám do postele, že to je prostě noční útočiště, když jí není dobře. Ale bylo by fajn, aby z jejího nočního útočiště nebylo pro nás mučidlo :) Tak uvidíme.
    ALDETRUDA
    ALDETRUDA --- ---
    EWICZZZKA: Bertíkovi bude rok v pátek:). A taky teda doufám, že je to jen fáze (on začal lézt a stoupat si teprve nedávno, takže je možný, že se toho prostě nemůže nabažit), protože na radikální zásahy nějak nemám morál.
    EWICZZZKA
    EWICZZZKA --- ---
    ALDETRUDA: Frantiska spi ve sve postylce, ale posledni dny se presne kolem te jedne druhe hodiny vzbudi, mrcasi se tam, z knourani prejde do revu, neutesitelneho, takze putuje k nam do postele. Tam sice zklidni rev, ale vydrzi byt dalsi hodinu vzhuru a presne jak rikas, valet se po mne, stourat mi do oci, proste delat kraviny. Pritel odchazi v takovou chvili na gauc a bere si spunty, protoze neni nutne abychom byli nevyspali oba dva. Ja doufam, ze je to jen nejake obdobi, predtim spala F. celou noc, tak snad zase bude. Mam pocit, ze vas Bertik je o neco malo mladsi, ale plus minus na stejno - Fany je jeden rok. Tak drzim place, at je to jen faze ;).
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    BONIE: Já vidím trošku rozpor v tom, že jsi dospěla k tomu, že jezení masa není normální a správné, chceš to takhle interpretovat (což je docela radikální forma přístupu ve srovnání se zmiňovanými "maso ano, jen ne z velkochovů") a přitom maso dítěti dáváš. Jestli spíš s tím nebude mít jednou problém, až převezme tvůj pohled na svět (převezme ho nejdřív se vším všudy) a uvědomí si, že doteď maso jedl. Buď bych maso nevařila vůbec, nebo bych to interpretovala mírněji (zabíjení na maso je v pořádku, jen se při tom nesmí zvířata zbytečně trápit, proto jíme jen maso od babičky).
    BONIE
    BONIE --- ---
    ANNAWA:
    ELIZHANNAH: ano to je taky ten kompromis, ke kterému jsme jako rodina dospěli, aby to bylo pro všechny ok.. králici a slepice od babičky a tak.. když už
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    ANNAWA: jj, ve velkochovech zvířata zbytečně trpí, jak při chovu, tak při porážce. Já když jsem doma viděla, jak babička každý den jde krmit slepice, kačeny, že se o ně stará a porážka je jenom okamžik a ne mučení, přišlo mi to v pořádku.
    KATIA
    KATIA --- ---
    ALDETRUDA: asi ti moc neporadím, protože ben to prostě pochopil a spí dobře. když už v noci kňučí, většinou asi blbej sen, tak stačí pohladit, vrátit dudlík, otočí se a chrní dál... pak se budí až brzo ráno na mlíko, chvíli lozí a pak ještě s náma vytuhne...
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ELIZHANNAH: my to ještě máme hozené tak, že nekupujeme vůbec maso z velkochovů a děti to vědí, včetně důvodů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam