• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ORIKA: holky to mají podobné... řeči E. mne docela drásaly, "že to neumí", "že se to nikdy nenaučí", "že ji někdo nebude mít rád" - od nás to neměla a trápilo mne, kam na to chodí, proč je taková negativistka...
    tak jí vysvětluji, že od toho se láska druhých neodvíjí...
    a když se vzteká, že jí něco nejde, říkám jí na rovinu - chceš, udělej to, jsi šikovná, dokážeš to... nemá smysl se vztekat... a když nechceš, nech to být... - je zarputilá, naprostou většinu věcí pak opravdu zdárně dokončí - a je vidět, že ten vztek postupně opadává...

    Jednou na pískovišti jsem byla s 2 holkami a jejich dětmi. Moc se mi líbil přístup jedné z nich - když dítě kamsi lezlo a začalo volat na mámu - a ona v poklidu zůstala opodál a řekla: "Jestli chceš, tak tam vlez, ale zvaž, jestli to dokážeš... A nebreč." To dítě se tím fakt řídilo.
    Já tam původně skákala a permanentně E. nějak "zachraňovala" a ona porůznu pobrekávala... Když jsem přešla na tenhle mód, těch scének dost ubylo... jako zkouší to, ale už opravdu ne tolik...
    Je to fakt nakonec o mé důslednosti. Jasně, nenechám ji ve všem plavat samotnou, ale E. byla (a i teď mívá taková období) expertka na takové ty akce, kdy namaluje jednu čárku na papíře a "Mamííí, pojď sem, pojď se podívat, co jsem namalovala..." a za 2 min: "Mamííí, podívej se a uhodni, co jsem namalovala!" (to tam byl navíc kruh a zelené pole vedle - asi tráva) a v tomhle duchu třeba 10 krát za sebou... a v mezičase: "Mamíííí, mně to nejdeeee... maaaamíííí já to nedokážu... maaamíííí..."

    U mladší to je nějak jednodušší, ta si nechá dost věcí v klidu vysvětlit, docela nás permanentně šokuje, jak od cca 1 roku výborně rozumí... někdy mám pocit, že i když nemluví, pokecám si s ní snad líp než se starší, protože u té je vidět, že jak E. žije v tom svém světě, prostě některé věci nepobírá, některé informace k sobě nepouští...
    Zato je ale šíleně vzteklá, když není po jejím. Jediná věc, na kterou vlastně odmítá slyšet - aby nás přestala u toho napadat - kouše, škrábe... A tak bude teď mít 2 roky, tak uvidíme, co dál...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ILLUZE: hezky napsaný :)
    mmch jak učíš holky trpělivosti? Ari ji totiž dosti postrádá, jakmile mu něco nejde, tak se okamžitě vzteká, věc odhazuje a ječí, že je nemehlo a k ničemu (byť mu toto opravdu nikdy nikdo neřekl)..všechno chce mít hned, strašně se rozčiluje, pokud mu něco odmítnu, je pěkná vzteklina...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ADD: řeknu to na rovinu - chovám se tak, jak bych si přála, aby se lidé chovali ke mně... všeobjímající láska s tím nemá nic společného...
    totéž učím své děti - slušnosti vůči lidem... a trpělivosti... a učím je, že občas je velmi těžké své osobní zásady dodržet... ale někdy to stojí za to... a když ne, pak si alespoň můžu stát za tím, že jsem pro to udělala alespoň něco...
    ale že je také potřeba, aby si člověk nepletl vlastní dobrotu a slušnost s blbostí... a ta hranice bývá velmi tenká...
    a také, že když někdo překročí mnou nastavenou hranici, tak mu na ten krk šlápnu... předtím jej však upozorním, že už je na hraně...

    možná tě to pohorší, ale přijde mi to podobné jako se sexuální výchovou - říkat věci na rovinu tak, jak se mají... pokud si budeme hrát na svatoušky a opylující včeličky či motýlky, nadnášející po světě s všeobjímající láskou - k těm dětem ty pravé informace tak či tak dojdou - jen pro ně bude realita velká facka, kterou také nemusí unést v kontrastu s těmi původními srdíčky a sluníčky...
    nejsem dokonalá... a učím své děti, aby tento fakt přijaly jak u mne, tak u svého otce či sebe samých, a také že není potřeba rozdávat rozdávat svou lásku na každém kroku... a přesto se z nich sobci nestanou...
    na rovinu - byla bych moc pyšná a hrdá, kdyby se mi podařilo je naučit to podstatné - aby měly rády především sebe... pokud dokáží tohle, pak je šance, že nebudou podmiňovat svou lásku druhým...
    NABIS
    NABIS --- ---
    NABIS
    NABIS --- ---
    YMLADRIS: ja jsem asi slepa,ale nenasla jsem to.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    vykopirovala jsem z facebooku clanek Naomi Aldort o neutisitelnem placi, ktery podle mne neni na jejim webu zavesen, a dala ho do bloku sem, pokud by nekoho zajimalo

    [ YMLADRIS @ naomi aldort: crying babies ]
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    INANNA: Na novorozenatko cca do 5mesicu(pak nam prisla jina).Byla jsem s ni moc spokojena,jen u vetsiho uz se mi zdalo ze se ten spodni lem pri pohybu hlavicky casto obraci a odhaluje krk.
    INANNA
    INANNA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s kuklou Skapi? http://www.branakdetem.cz/merino-kukla-skapi.htm
    OXIS
    OXIS --- ---
    ADD: já teda nevím, jestli končí nějaká etapa, možná, lidi si už prostě nejsou tak blízko. Ale že naše kultura je založena na křesťanství, s tím samozřejmě souhlasím.
    ADD
    ADD --- ---
    Už jsem to chtěla nechat plavat, ale pořád mi to vrtá hlavou. Můžete mi vy, kteří jste omínuskovali podle mě zcela obecné tvrzení o konci určité kulturní epaty, napsat, proč jste to udělali? Jestli vám přijde nepravdivé (a pokud ano, tak proč), jestli vám vadí jakákoli zmínka o křesťaství v diskusi o rodičovství, nebo jaký jiný důvod jste měli? Takhle si nemůžu být jistá, zda jsou mé závěry o vaší motivaci správné. Díky.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    MEDVED007: nesouvisí to spíš, že Add je teolog, jestli se nemýlím?
    ADD
    ADD --- ---
    MEDVED007: Křesťanské kořeny naší kultury s mými názory nijak nesouvisí. Jen jsem konstatovala, že éra křesťanské kultury v naší zemi očividně skončila, neboť její hodnoty již nejsou obecně uznávané. O sobě jsem nemluvila.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ADD: tapina se zjevně snaží říct, že když ani tisíc let kořenů nestačilo k tomu, aby zakotvilo do lidí lásku k bližnímu, tak to asi není normální lidská přirozenost.....

    mmch, já osobně nemám proti křesťanství celkem nic, je mi zcela fuk kdo v co věří....jestli provádí doma spiritistické rituály, chodí každou neděli do kostela nebo každý kousek nábytku ladí podle fengšuej....ale u tebe už začíná být to neustálé připomínání toho, že si věřící, docela otravné...si a co jako ? osobně to vidím jako tvůj problém do kterého mi vcelku nic není.....
    ADD
    ADD --- ---
    TAPINA: U první půlky věty nerozumím, co chceš říct, u druhé: tisíc let zase není tak málo.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ADD: Zjevně ta defaultní láska ke všem bližním není nic přirozeného, když tak snadno vyprchala :o)
    ADD
    ADD --- ---
    ADD: Ty mínusy jsou za to, že si myslíte, že láska k lidem do křesťanství nepatří, nebo že nesnášíte jakoukoli zmínku o křesťanství? :-)
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Jestli si taky nepletete lidi a davy ;-) Davy nemá rád nikdo! :-)
    ADD
    ADD --- ---
    LUCYA: Nepletu. :-)
    ADD
    ADD --- ---
    Zřejmě už naší kultuře odumírají její křesťanské kořeny, protože láska k lidem bez ohledu na to, jestli je osobně známe nebo ne, je základním principem křesťanství.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam