• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    LYDI: kupuju na mimibazaru. A prodávám autosedačku, kdybys chtěla.
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    NABIS: u nás to přišlo nějak společně, mně ubývalo mléka a syn (15 měsíců) najednou začal ztrácet zájem. není to moje zásluha, prostě to samovolně skončilo asi během jednoho týdne.
    LEDNACEK
    LEDNACEK --- ---
    NABIS: díky za dotaz, jsem přesně v té samé situaci a cítím to přesně jak píšeš. Bertě budou dva roky za deset dnů a já pořád kojím ve dne v noci.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NABIS: jak píše Medvěd, musíš se rozhodnout ty. Prestavala jsem kojit vždycky tehdy, když jsem se sama rozhodla, u všech tři jinak rozdílných synů to bylo bez potíží. A v pořádku je i takový důvod, že už prostě kojit nechceš a chceš své tělo zase jen pro sebe.
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    NABIS: obě děti jsem kojila +/- dva roky a mám pocit, že kdybych to neutla, tak bych je kojila dodnes :-) u starší dcery jsem si to dala jako dárek k narozeninám, v den narozenin jsem jí ráno dala naposled a od té doby už nikdy....u druhé dcery jsem o tom dumala, ale nakonec to za mě rozhodl osud, zlomila jsem si nohu a nemohla jsem vylézt v domě do patra tj. kojení večer před spaním a ráno po probuzení byl problém....takže jsem prostě kojit přestala. Obě dcery (ač jinak velmi rozdílné) to vzaly velmi v pohodě. Hodně věřím tomu, že já sama se rozhodla a to pevně a nezvratně a holky velmi jasně vycítily, že nemá cenu kolem toho dělat rotyku, protože to je prostě marné....ale nejdřív to vyřeš sama v sobě, pak to bude v klidu
    NABIS
    NABIS --- ---
    Mam dotaz na odstavovani. Jak u vas probihalo, ukoncilo to dite nebo vy nebo neco mezi tim. Ja kojim uz temer dva roky a premyslim nad tim, jak to ukoncit, samoze bych rada, aby to ukoncila M., ale mam pocit, ze to tak asi nebude.diky
    ZEGA
    ZEGA --- ---
    hodne veci mam z bazose, nosenideti a aukra. a pak z bazaru ze slovenska
    LYDI
    LYDI --- ---
    RENNFRI: zrovna ted sem si uvedomila aukro (: ale na to nosenideti.cz se taky kouknu, diky!
    RENNFRI
    RENNFRI --- ---
    LYDI: mám Manducu a ostatně většinu věcí z druhé ruky, procházím aukro a bazary na nosenideti.cz a bráně k dětem, u některých věcí si to chce pohlídat jestli jde fakt o originál akorát
    LYDI
    LYDI --- ---
    ahoj, chtela jsem se ptat, jestli mate (pripadne jake) zkusenosti s koupi second handovy veci - nemyslim obleceni ale treba nositko, autosedacku. je nejaka stranka / bazar ktere byste doporucili? diky
    REONA
    REONA --- ---
    KOTENCE: Zahrada musí být prostě boží :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    YMLADRIS: No právě a máma je zas moje máma, takže řeší, co je dobrý pro mě :-)
    Ona chápe, že pro mě je to praktický a pro mimino příjemný, ale bojí se o moje záda.
    REONA: My kočár taky skoro neužijem. Spíš někdy převážím autosedačku i s miminem na podvozku. Ale máme zahradu, takže venku je na dece nebo v hamace a v šátku je jen na venčení psa nebo přesuny po městě, který nejsou každej den.
    OXIS
    OXIS --- ---
    Tak jsem si dnes pořídila Kibi (ehm, drahý, prodám tu manducu, co mi nesedí a koupím si kibi...no a nevyjde mě moc draho....hm, no ani se neptám, kolik to stojí) :)). A je pro mě teď (12,5kg) mnohem pohodlnější než šátek! Tak jsem moc ráda. Jediný problém, co teď mám, je ten, že malej si nějak odvykl u mě spát, asi potřebuje klid postele, takže když je unavenej, tak děsně řve a ne a ne zabrat. Snad se to zas zlomí. Kde jsou ty časy, kdy byl tuhej už v průběhu zavazování :)).
    IORETH
    IORETH --- ---
    MEDVED007: zaplaťpánbu za staršího chlapečka! :-)))
    KATIA
    KATIA --- ---
    MEDVED007: tak to každopádně ;-)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    KATIA: asi záleží na tělesné konstituci, ale já běžně nosila po schodech o dvou ramenech i hluboký kočár...nějaké naložení golfek po třech schodech do busu, to je proti tomu sranda....problém ale byl, když starší potřebovala venku čurat tj. držet a mladší byla v šátku...jak starší držet a zároveň nerozmačkat to mladší, to byl logistický oříšek....
    IORETH
    IORETH --- ---
    KATIA: Je to spíš věc cviku a ve velké většině případů mi někdo pomohl. Kdybych to tahala obden sama, tak se asi zlomím. Ale je fakt, že mi záda docela drží a postavu nemám vůbec, ehm, křehkou :). Největší zdravotní potíž spojená s nošením se týkala kolenou. Obě děti měly špatné spaní (jednoho budil hluk a druhou změny obecně), takže jsem musela často houpat - kolena tím docela trpěla, mám je obecně dost v háji.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KATIA: já jsem to kdysi zvládla, teď už bych si tak jista nebyla :-)
    REONA
    REONA --- ---
    ANNAWA:
    IORETH: Díky, je to pro mě opravdu zajímavé čtení.
    KATIA
    KATIA --- ---
    IORETH: pro mě zcela nesrozumitelné výkony ;-) nedala bych do busu ani golfky s miminem, natož batole plus mimino na břiše....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam