• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    KOTENCE: zcela bez kontextu, ale možná si to neumíš představit, ale jsou děti, s nimiž to skutečně po dobrém nejde, nejde to tedy ani po zlém, ale to už by bylo na jinou debatu.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    KOTENCE: jako nezlob se na me, ale to co jsi napsala je pekna sprostarna, nejsem clovek, ktery by si vyzival v biti nekoho, sama jsem prozila zivot jako tezce sikanovany a tyrany dite, vsechno se s nim snazim resit po dobrem, ale proste to nekdy neni mozne a ja ho nenecham zdivocet ani ublizovat komukoliv jen proto, aby nahodou nekoho nepohorsilo to, ze mu dam najevo svou dominanci - to delaj i obycejni potkani, ze vychovavaji sve potomky, ono to je k preziti druhu totiz dulezite, aby si nedelali co se jim zlibi, ja rozhodne zadnyho tyrana do sveta nevypustim
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    SUCUBIS: Na větu "po dobrém to s ním nejde" začínám bejt alergická. Jak nejde? Kdybys napsala, že to neumíš, nechce se ti, ráda ho biješ,... tak bych ti to aspoň mohla věřit. Tohle je pěknej kec.
    (Ta otázka je jen řečnická, další ubohý příklady toho, jak dítě dělá něco, za co je potřeba ho potrestat, si můžeš ušetřit.)
    KA_TIA
    KA_TIA --- ---
    Ahoj, chceme zkusit spolubydlení s dětmi v domku se zahradou v Praze: [ OFFERINGNABÍZÍM: spolubydlení s dětmi / Praha ], možná by to někoho zajímalo...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    INANNA: mam sousedku, ktera by ti mohla hodit medley, ale hrubsi za litr. No tady se te znacce moc nefandi. Sama jsem zkousela elasticky a takovy poloelasticky a oba dva mi prisly hodne v pohode. Ale jsem zacatecnik....
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    INANNA: www.ellevill.com/en/products/wave

    ( ja mam albu a je dokonalá)
    PS, kdybys objednávála napis pridam se )
    SOLEI
    SOLEI --- ---
    INANNA: neco co asi nechces slyšet - ellewill, nikdy jsem neměla v ruce nic lepšího, radši jeden poradny než pět nedostatečných
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    INANNA: dobre české satky jsou právě ty vatanai.
    INANNA
    INANNA --- ---
    Potřebuju na druhý dítě pořídit šátek. Na první jsem měla vatanai, který mi přišel ok, ale bylo třeba jej vrátit. A teď jsem zmatená ze záplavy možností a zároveň nemám nekonečný rozpočet. Porádíte značku, která mě nezruinuje a je při tom kvalitní? Je třeba nějaký osvědčený český výrobce? Díky za tipy.
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    YMLADRIS: Jak jsem psala, me ta naomi v cestine fakt lezla krkem predevsim kvuli forme, ale jak jsem cetla tuhle pasaz v delce asi jedne strany, tak mi neco seplo, jako by mi doslo, ze jsme tam dva, ze erik ma taky svoje potreby, ne jen ja (pripominam, ze to bylo v dobe, kdy jsem s nim zila sama bez otce) a ze ho nechci porad jen odhanet a rikat az za chvilku a ani mi neprislo, ze musim extra neco menit, ale najednou neco seplo a bylo to mezi nami vic v pohode a harmonictejsi.

    Ani jsem pak tu knihu nedocetla, neb jsem mela dojem, ze jsem asi dostala to, co jsem potrebovala
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SUCUBIS: ok tak asi nic, ja jsem to nacetla a bylo to pro mne novy: ze decka posiluje pobyt s rodicem, kterej je ale totalne nasleduje, tj hru/akci ridi vyhradne to dite. Rodic je mu jen k dispozici, hraje s nim dle pokynu ditete, ale nikam to neridi ani nevede. Treba hodinu. Venuje plnou pozornost, nedela nic jinyho. Pisu to, ze by to treba mohlo pomoct, nee ze te nezajima nebo tak neco
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    TORUVIEL: Co já bych v tomhle věku dala za jakkoliv rozpadlou pastoušku s velkou zahradou a lesem/loukou za zády. My dnes byli u říčky hledat kameny na malování a za chvíli jsem si tam přišla tak moc navíc, že jsem si říkala, že příště si vezmu rybářskou židličku a učení a můžu si v klidu dělat svoje věci...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    TORUVIEL: Jo to je taky fakt, na chate si pripadam az bezdetne...
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SUCUBIS: Taky jsem to resila, kdyz jsem pracovala z domova a potrebovala neco delat a erika musela odhanet. On je tedy dost samostatne si hrajici od malicka a nenarocne miminko a posleze dite, ale pak jsem cetla naomi, ktera mk teda celkove moc nesedla, ale bylo tam, ze dite by melo mit prednost, ze kdyz takhle otravuje, je nejlepsi se sebrat a jit se mu venovat naplno. Udelala jsem to tak, kdyz proste po kolikate prisel, ze neco, zvedla jsem se od prace a sla a treba dvacet minut s nim neco stavela nebo cokoli jinyho. Pak jsem se zeptala, jestli uz je to dobry a on ze jo, ze muzu jit a byl klid treba dve hodiny, kdy jsem nemusela nic, tskze ve vysledku jsem cas vydelala a rozhodne mi nesezral i ruku
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    SUCUBIS: Zase si z toho nedělej vrásky, děti potřebují hodně pozornosti a lásky a někdy rodič ani nemůže mít tolik kapacity to tomu dítěti zajistit. Řekla bych, že jak jsou děti stavěné na jiné prostředí, ty naše chudé a nudné byty je moc neuspokojují v jejich touze po prozkoumávání a objevování, tak touží víc po společnosti rodičů. Vidím to teď na dceři, jsme druhý týden u mých rodičů na venkově a dcera pořád lítá venku a po mně ani nevzdechne (ale ani po babičce nebo dědovi, prostě si vystačí v tom prostředí sama). Kdežto ten byt to je holt nuda, i kdyby byl až po strop zaplněnej hračkama, nikdy to nebude tak stimulující a samostatnou hru podporující prostředí, jako příroda. Když jsme u nás doma v bytě třeba dva dny zavření (z nějakého důvodu, třeba nemoc), tak je z dcery najednou strašný upír, co člověka nenechá na chvilku vydechnout.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    RYBKA: kdyz jemu nabidnes prst a urve ti i druhou ruku :/
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    SUCUBIS: Vůbec netvrdím ani nenaznačuju, že je zanedbávanej (a ani mě to nenapadlo, jestli to tak vyznělo, špatně jsem to formulovala). Jen chci říct, že pro něj je to velká změna, do příchodu sourozenců měl 100 % pozornosti, a to procento se jejich narozením logicky rapidně snížilo. A je malej - oproti dvojčatům ti to tak nepřijde, ale 3letý dítě je prostě ještě fakt malý. Spoustě věcí nerozumí, není schopný situaci nějak objektivně nahlídnout, bere to ze svýho naprosto sobeckýho hlediska. Z jeho pohledu to prostě je tak, že když je hodnej, tak ho řešíš míň, než když zlobí (což je samozřejmý). Pro něj zlobení=upoutání pozornosti. Ptala ses, co s tím, jak ho usměrnit, vím, že tohle vymezení času jen pro něj raděj i v ppp a že to několika mým kamarádkám pomohlo. Nic víc za tím nehledej :-)
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    SUCUBIS: ok :-)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    YMLADRIS: tak zeptam se ho : chces jit se mnou nakoupit ? vezme si sam batuzek a i si v letacku ukazuje co by chtel, jen je pravidlo, ze jen jednu vec, takze se musi zamyslet, co opravdu chce a bude jist, kdyz jde ven s babickou tak si taky sam rekne, jestli chce kolo, kridy, nebo jen babovky, me jeho nazor a prani zajimaji :)
    RACHEL: priserka je jeho prezdivka, on ma priserky rad (miluje scooby doo), naopak nevnima to jako negativum, nema to spojene s negativnim vjemem
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SUCUBIS: jak pise rybka. domluvit si s nim rande, aspon na hodinu. kdyz ne kazdy den tak aspon jednou za nekolik dni. Ptat se JEHO co ted chce delat. "Jsem ti uplne k dispozici". To je jiny nez jdem nakoupit a dostanes lizatko. Nasledovat JEHO prani.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam