• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TURBONOCáci celého světa, spojme se!
    Známe se většinou asi jenom po telefonu, často spolu řešíme různý hrůzný technický obtíže
    nejen na páteřních sítích a rádiovejch lastmiles ;),ale tady si můžem pokecat neformálně
    a zanadávat si, jaká to byla dneska zase šichta :)

    Klepy, drby, kdo koho stáh kam, všechno se bere!

    Tady to žije i v NOCi! :)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Network_operations_center ;)
    rozbalit záhlaví
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    NOFNAK: Již není aktuální.
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    NABÍZÍM PRÁCI: Operátor dohledu sítě Místo práce: Praha Práce ve směnném provozu (12ti hodinové směny) Dohled sítě, řešení poruch, jednání s dodavateli a zákazníky Stabilní velká společnost, kolektivní smlouva, fér jednání se zaměstanci

    Zákl. požadavky:
    Aj střední úroveň (musí se umět domluvit po telefonu)
    Základní znalosti síťí (SDH, DWDM, IP) - co nevíte, to Vás naučíme

    Detaily v poště.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    FEDY: Zas uplne zbytecne prudil nakyho nestastnika..
    EX_ESKADR
    EX_ESKADR --- ---
    FEDY: Ne, nepletu, operator jako operator, jenom clovek. Mozna mi nerozumis, tak sorry
    FEDY
    FEDY --- ---
    EX_ESKADR: si pletes telemarketing s NOC ?
    XEHUTL
    XEHUTL --- ---
    EX_ESKADR: Njn, co naděláš.. všude se šetří a promítá se to i na znalostech ccenter + někomu se navíc nezavděčíš nikdy (resp. dokud ho nebudeš v nějaké podobě dotovat).
    EX_ESKADR
    EX_ESKADR --- ---
    i tady na nyxu clovek najde hrdiny, co si radi zarvou na operatora ..priznam se, ze pro ne tak nejak nemam moc pochopeni ;)

    GEKONZPRAHY --- --- 17:51:16 23.9.2015 --- 01:11 :: diskuze :: World of Tanks
    1 odpověď
    Ty vole, už třetí poskytovatel wifi mi potvrdil, že bych si vůbec nepolepšil, pokud bych vůbec něco chytil... a jako třešnička mi volala nějaká kunda z rychlost.cz nebo dsl.cz, teď nevim, kde já debil naivně vyplnil při testování svůj telefon... Nabídla mi rychlejší internet, tak jsem zajásal. Nabídla mi 20 mBit od 02... snažil jsem se bejt slušnej, polopaticky jsem jí vysvětlil, že TMB má stejný kabely, tudíž ta rychlost bude uplně stejná, a že i když platim za 20, tak mám těch debilních 8, což ona nedokázala pochopit, tak jsem jí krapet vyřval, a pak jsem vyřval i nějakýho jejího pasáka, kterej nakonec byl i docela vulgární... Ten telefonát mam nahranej, skoro mam chuť jim udělat reklamu, ale asi mi to za to sraní nestojí :)

    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    TURBO: aktualni, je to zlo na tech hadicich clovek ani ruku neudrzi... Vetsi prdel je, za na zasuvkach mame jeste mikrotiky kery hlidaj jestli nepadaj jistice... to je tak kdyz se ti provoz vysere na udrzbu :/
    TURBO
    TURBO --- ---
    LOFEEK42: lol, ty kráso, to už snad neni ano o106 ale tak o 1060 ;). To je aktuál nebo je to foto z předchozích veder? Prdel je, že ta hadice pro odvod horkýho vzduchu u mobilní klimy funguje jako solidní cca 50°C přímotop :/
    LOFEEK42
    LOFEEK42 --- ---
    chladime ostosest :D

    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    E2E4: u nas dobry :-) mame par mesicu starou linku do LA.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    dotklo se nekoho? ;)

    FBI investigating vandalism of Bay Area fiber-optic cables - LA Times
    http://www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-sacramento-cables-vandalized-20150630-story.html
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DEINEIGE: A pokud byste chteli pracovat v "necem jako NOC" v Ciscu v Praze, posta. :)
    DEINEIGE
    DEINEIGE --- ---
    Mame volne misto na NOC v Praze. Detaily v poste
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    TANTRAMAN: u Irska je taky neco prervanyho pod vodou :) Ale to maj opravit do pozitri.
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    SEAMEWE 4 Cable cut. The cable cut is about 480kms from Jedda Cable Landing station

    vypada to na dva tejdny
    GAF
    GAF --- ---
    Ahoj lidi, zkouším to znova po čase - víte někdo o nějakém volném místě na 12 hodinové směny v 24/7 provozu v Praze? Aplikace, sítě, helpdesk... nejlépe 1st level support, ale dal bych i 2nd level.
    HONZAF
    HONZAF --- ---
    DEINEIGE: todle "jeste"jde .. preruseni optickeho kabelu. nez to nasli .. tak uz tam byly vybetonovane zaklady nosneho sloupu dalnicniho mostu ...
    EX_ESKADR
    EX_ESKADR --- ---
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DEINEIGE: asi se snažil o implementaci token bucketu :)

    DEINEIGE
    DEINEIGE --- ---
    E2E4: duvod, proc tam byl ten sud, mi nak stale unika...mozna to byla past a mel policeno na magicky packet =)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam